22/01/2026
Skoda Octavia z 1962 roku, wyprodukowana w Czechosłowacji, po raz kolejny weźmie udział w licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To wyjątkowe auto od 26 lat bierze udział w zbiórkach na rzecz tego szczytnego celu. „Pracowita skoda” zarobiła dla WOŚP ponad 200 tysięcy. Teraz znów trafi na aukcję, aby wesprzeć kolejną edycję.
Historia tego niezwykłego pojazdu zaczęła się w Kielcach, gdzie pasjonat motoryzacji i właściciel zakładu Auto-Adamczak, Marek Adamczak, odrestaurował tę Skodę, przywracając jej dawny blask i pełną funkcjonalność. Od tamtej pory samochód stał się symbolem zaangażowania i wieloletniej tradycji. Co roku, podczas finału WOŚP, auto jest wystawiane na aukcję, a następnie trafia do nowego właściciela na rok. Przed kolejną edycją wraca do Marka Adamczaka, który przygotowuje ją do kolejnej licytacji.
Ta wyjątkowa inicjatywa nie tylko łączy pasjonatów motoryzacji i lokalną społeczność, ale przede wszystkim pomaga potrzebującym dzieciom i seniorom. Skoda Octavia z 1962 roku to nie tylko pojazd – to symbol serca, tradycji i wspólnego zaangażowania w szczytny cel.
25 stycznia (niedziela) w Pałacyku Zielińskiego – Domu Środowisk Twórczych w Kielcach będzie można wziąć udział w licytacji, do której serdecznie zachęcamy i zapraszamy.
(elka)
https://echodnia.eu/swietokrzyskie/zabytkowa-skoda-znow-do-wylicytowania-podczas-34-finalu-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-w-kielcach-zobaczcie-zdjecia-i-wideo/ar/c1p2-28656581