08/05/2026
W maju w pasiece nie ma miejsca na nudę!
Dzisiaj dokładamy korpusy, czyli kolejne „piętra” ula w jednej z naszych pasiek 🐝
Po co? 🤔
Rodziny pszczele przeżywają właśnie intensywny rozwój - matka składa mnóstwo jaj, codziennie nowe pszczoły wygryzają się z komórek, a robotnice od świtu do zmierzchu przynoszą do ula nowe porcje nektaru - pogoda zdecydowanie im sprzyja!
Dlatego dokładamy kolejne nadstawki, żeby każda rodzina pszczela mogła swobodnie się rozwijać i nie miała ochoty na rojenie się - o rojach opowiemy Wam w następnych postach!
Poza tym, rozbudowanie ula w tym okresie służy również zwiększeniu miejsca na składanie nektaru, a tym samym przygotowujemy się na miodobranie.
Najbliższe miodobranie odbędzie się na przełomie maja i czerwca, więc jeśli macie ochotę na surowy miód to obserwujcie nasz profil - damy znać jak tylko się pojawi! 🍯
Wycieczki oraz wynajem terenu:
Asia - 515292907
pasieka • miód • zagroda edukacyjna • pszczoły • swietokrzyskie