18/06/2026
🎈💛 POla RADości. Nauka, zabawa, zdrowie! Pod tym hasłem spotykamy się po raz drugi już w najbliższą sobotę, 20 czerwca! 🎉
Rodzinny Piknik to święto nauki w miejscu absolutnie wyjątkowym – w Parku im. Marii Skłodowskiej-Curie, tuż obok historycznej siedziby Instytutu, którego misję wyznaczyła sama Maria.
🧠 Czego możecie się spodziewać? Fascynujących eksperymentów i pokazów, spotkań z naukowcami, warsztatów rozwijających wyobraźnię oraz krytyczne myślenie, edukacji zdrowotnej, a nawet podróży w czasie – od historii do kosmicznej przyszłości medycyny! 🧪👀
Z tej okazji przygotowaliśmy atrakcje inspirowane naszą najnowszą wystawą czasową „Poza szlakiem. Rowerowe podróże Marii i Piotra”:
🚴 wycieczkę rowerową Na rowery z Marią | W poprzek Wisły – wspólny przejazd śladami Marii Skłodowskiej-Curie i jej rodziny. Start o 10.00 z Placu Wileńskiego, finisz na Pikniku
oraz
🎪 stanowisko popularyzujące postać Marii Skłodowskiej-Curie, gdzie czekać będą:
💥 turniej gry „PoRadzisz sobie”, która pozwoli Wam poćwiczyć spostrzegawczość i poznać ciekawostki z życia Marii,
💥 kolorowanki dla najmłodszych,
💥 darmowy serwis rowerów prowadzony przez Otwarty Warsztat Rowerowy – mechanicy sprawdzą Wasze pojazdy i usuną drobne usterki, dokonają niezbędnych regulacji, a w przypadku poważniejszych awarii postawią niezbędną diagnozę i zaproponują rozwiązanie. Będziecie mogli także poznać tajniki podstawowego utrzymania pojazdów, nauczycie się zmieniać dętkę, dbać o napęd, a także identyfikować najczęstsze awarie.
Rodzinny Piknik "POla RADości" na Ochocie! (https://tr.ee/kAC1I9)
📅 sobota, 20 czerwca 2026 | godz. 11.00-15.00
📍 Park im. Marii Skłodowskiej-Curie | ul. Wawelska, Warszawa (Ochota)
wstęp wolny
Dziękujemy za zaproszenie Narodowy Instytut Onkologii im.Marii Skłodowskiej-Curie - PIB 💚