10/06/2026
Czy w świecie pełnym ekranów można jeszcze skutecznie zachęcać dzieci do czytania? Dzisiejsza akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim pokazała, że wspólne spotkanie z książką nadal potrafi rozbudzać wyobraźnię, ciekawość i radość odkrywania.
W wydarzeniu uczestniczyli najmłodsi mieszkańcy Powiatu Ostrowieckiego. Była to także doskonała okazja do zaprezentowania wydanej przez Powiat Ostrowiecki książeczki „Wierszyki, figelki i psotne iskierki” autorstwa Mirosławy Dudy. Szczególnego charakteru publikacji nadały ilustracje przygotowane przez podopiecznych Ogniska Pracy Pozaszkolnej, dzięki czemu stała się ona pięknym przykładem współpracy pokoleń oraz rozwijania dziecięcych talentów.
Przedszkolaki z uwagą wysłuchali utworów czytanych przez Agnieszkę Rogalińską starostę ostrowieckiego i autorkę książki, a rozmowy, zagadki oraz wspólna zabawa pokazały, że czytanie może być nie tylko nauką, ale także ciekawą przygodą.
Właśnie takie inicjatywy udowadniają, że inwestowanie w kulturę, kreatywność i relacje międzyludzkie przynosi najlepsze efekty.
Ognisko Pracy Pozaszkolnej Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim