01/06/2026
W czwartek otworzyliśmy wystawę "Kto czyta, żyje wielokrotnie". 📖
W ramach wystawy chcemy zaprosić Was do wspólnej podróży przez świat książki. Zaczynamy ją wśród starodruków z początku XVI wieku, a następnie przemierzamy kolejne epoki, aż po wiek XX, kiedy nastąpiła rewolucyjna zmiana w sztuce projektowania oraz czytania książek. Możecie zapoznać się z jej największymi osiągnięciami, a także zobaczyć unikatowe dzieła polskiej sztuki typograficznej.
Choć na muzealnych wystawach książek nie można dotykać, to tym razem zrobiliśmy dla Was wyjątek!✋Przygotowaliśmy miejsce, gdzie będziecie mogli wziąć do ręki współczesne egzemplarze książek artystycznych, które czyta się w nieszablonowy sposób. A ponieważ współczesny proces lektury jest interaktywny i wymaga udziału czytelnika, zapraszamy także przed ekrany komputerów. W ramach wystawy przygotowaliśmy we współpracy z 11bit studio stanowiska, na których można zagrać między innymi w jedną z lektur szkolnych. 🖥️
Wystawę będzie można oglądać do 12 września.
Zapraszamy!