11/06/2026
🎓 Dziedzictwo akademickie zapisane w przedmiotach, fotografiach i wspomnieniach.
Za nami spotkanie w ramach cyklu "Kultura dawnego Gdańska" organizowanego przez Towarzystwo "Dom Uphagena".
Marta Szaszkiewicz-Sawa, dyrektorka Muzeum UG, opowiedziała o historii Uniwersytetu Gdańskiego, działalności naszego muzeum oraz o tym, jak badać i prezentować dziedzictwo akademickie uczelni. Podczas wykładu wygłoszonego w ramach oprowadzania kuratorskiego zajrzeliśmy na naszą wystawę stałą i posłuchaliśmy, jak tworzy się muzealną opowieść o uczelni, jej ludziach i tradycjach.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i wspólną podróż przez historię 💙
Dofinansowano ze środków Miasto Gdańsk