Sympatycy Muzeum II Wojny Światowej

Sympatycy Muzeum II Wojny Światowej Wspieramy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku – miejsce, które pokazuje losy ludzi w czasie wojny w szerokiej, międzynarodowej perspektywie.

Rzetelna historia, wiele głosów, pamięć bez uproszczeń i manipulacji. Protestujemy przeciw likwidacji Muzeum Historii II Wojny Światowej. Muzeum , dzięki entuzjazmowi, pracowitości i fachowej wiedzy jego pracowników z Pawłem Machcewiczem na czele, miało wszelkie dane aby stać się, jak muzeum Historii Żydów Polskich, czy przyszłe Muzeum Historii Polski, placówką o znaczeniu międzynarodowym tworzą

cą platformę dialogu między współczesnymi. W sposób atrakcyjny, a zarazem prawdziwy i rzetelny miało ukazywać dzieje największego konfliktu zbrojnego XX wieku i rolę w nim Polski. Uznanie budzą zarówno plany architektoniczne i wystawiennicze muzeum jak i jego aktywność wydawnicza .Trudno nam uniknąć wrażenia, że decyzja o likwidacji wpisuje się w logikę walki politycznej polegającej na niszczeniu instytucji powołanych do życia przez poprzedni rząd zupełnie niezależnie od ich wartości merytorycznych. Jako historykom , humanistom i muzealnikom trudno nam jest akceptować kolejny akt wandalizmu bezmyślnie dokonywany na naszej kulturze.

Na Święta Bożego Narodzenia życzymy spokoju, a w Nowym Roku zdrowia, siły i dalszej solidarności w sprawach ważnych.
23/12/2025

Na Święta Bożego Narodzenia życzymy spokoju, a w Nowym Roku zdrowia, siły i dalszej solidarności w sprawach ważnych.

Jak co roku niezmiennie  1 sierpnia – PamiętamyDziś mija kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – heroicznego ...
01/08/2025

Jak co roku niezmiennie 1 sierpnia – Pamiętamy
Dziś mija kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – heroicznego zrywu mieszkańców stolicy przeciwko niemieckiemu okupantowi. Przez 63 dni żołnierze Armii Krajowej i tysiące cywilów walczyli o wolną Polskę, składając najwyższą ofiarę.
Powstanie Warszawskie było krzykiem wolności, heroizmem w obliczu przeważających sił wroga, walką o godność i przyszłość.

Dziś, wspominając tamten zryw, widzimy echo tej samej determinacji w krwawiącej, lecz niezłomnej Ukrainie, która walczy o swoją wolność i prawo do istnienia.
Cześć i pamięć Bohaterom Warszawy 1944 roku.
Pamiętamy.

O wystawie "Nasi chłopcy" świetna dyskusja a właściwie wykład o historii Kaszub i Pomorza.
23/07/2025

O wystawie "Nasi chłopcy" świetna dyskusja a właściwie wykład o historii Kaszub i Pomorza.

11 lipca 2025 r. w Muzeum Gdańska otwarto wystawę „Nasi chłopcy. Mieszkańcy Pomorza Gdańskiego w armii III Rzeszy”. Niemal natychmiast spotkała się ona z ost...

Wstrząsający do głębi list Edmunda Tyborskiego ze Swornegaci siłą wcielony do Wermachtu zdezerterował z niemieckiego woj...
16/07/2025

Wstrząsający do głębi list Edmunda Tyborskiego ze Swornegaci siłą wcielony do Wermachtu zdezerterował z niemieckiego wojska, chciał do polskiej partyzantki. Złapali go i zgilotynowali w Kolonii. Muzeum Powstania Warszawskiego popatrzcie na pomorską histerie ze zrozumieniem.

"Nasi chłopcy " Wystawa ważna, mądra , stonowana, zmuszająca do myślenia i zadumy nad losami Polaków mieszkających podcz...
15/07/2025

"Nasi chłopcy " Wystawa ważna, mądra , stonowana, zmuszająca do myślenia i zadumy nad losami Polaków mieszkających podczas II Wojny Światowej poza obszarem Generalnego Gubernatorstwa. Tym którzy w inny sposób chcieli by wgłębić się w temat, polecamy spektakl telewizji z 2025 roku pt: "Mianujom mie Hanka" .
ALE : KONIECZNIE IDZCIE NA WYSTAWE i sami wyróbcie sobie zdanie na jej temat. Nie słuchajcie przekazów dnia wiadomej partii. Szkoda czasu.

W Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku 12 lipca otwarto wystawę czasową "Nasi chłopcy. Mieszkańcy Pomorza Gdańskiego w armii III Rzeszy".

INFORMACJA!!!!!
24/01/2025

INFORMACJA!!!!!

Odnosząc się do słów Karola Nawrockiego, byłego dyrektora MIIW

Takie plakaty zamieszczają "obrońcy polskich wartości"  Chciałoby się powiedzieć : "Jacy obrońcy takie zaproszenia" ale ...
28/06/2024

Takie plakaty zamieszczają "obrońcy polskich wartości" Chciałoby się powiedzieć : "Jacy obrońcy takie zaproszenia" ale nie warto chyba nic mówić. Budzi to tylko niesmak i odrazę.

Adres

Gdansk

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Sympatycy Muzeum II Wojny Światowej umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij

Kategoria