25/05/2026
Gdańsk gości delegację z Rygi!
W Gdańsku gościmy przedstawicieli Rady Miasta Rygi oraz miejskich jednostek odpowiedzialnych za rozwój urbanistyczny, przestrzeń publiczną, mobilność i infrastrukturę.
Spotkanie jest okazją do wymiany doświadczeń dotyczących planowania miasta, współpracy między samorządem a portem, relacji Gdańska z obszarem metropolitalnym, ochrony historycznego centrum, polityki wodnej i zieleni, a także rewitalizacji oraz przekształceń terenów nadwodnych.
Program przygotowany został we współpracy Biura Architekta Miasta z Biurem Rozwoju Gdańska. To kolejny przykład dobrej, merytorycznej współpracy między jednostkami zajmującymi się rozwojem przestrzennym miasta.
Wizyta obejmuje m.in. spacery studyjne po obszarach rewitalizacji oraz terenach nadwodnych Gdańska. To świetna okazja, by pokazać zarówno wyzwania, jak i kierunki działań podejmowanych w mieście — oraz porównać je z doświadczeniami Rygi, która mierzy się z wieloma podobnymi zagadnieniami urbanistycznymi.