13/05/2026
Już w najbliższą sobotę 16 maja 2026 odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów.
W tym roku zapraszamy Was na premierę naszej nowej wystawy "W pogoni za skarbem. Historia węgla brunatnego na Górnych Łużycach"
Na wystawie:
🔜poznacie historię wydobycia węgla przed i po 1945 roku;
🔜opowiemy Wam o blaskach i cieniach wielkiej odkrywki,
🔜pokażemy archiwalne filmy i zdjęcia,
🔜zaprezentujemy ciekawe zabytki i artefakty,
🔜 odpowiemy na Wasze pytania :)
Zapraszamy 16 maja 2026 , od godziny 17:00 do 23:00 do Muzeum Łużyckiego, ul Daszyńskiego 15