10/06/2026
Zwyczaj dziergania w miejscach publicznych w naszym mieście zapoczątkowała kilka lat temu pani Anna Łukasik. Pierwsze spotkania miłośniczek spędzania czasu z szydełkiem, drutami, nitką czy włóczką odbywały się w obejściu dawnej Szkoły Rolniczej. Ubiegłoroczne – na ostrzeszowskim Rynku, w ogródku pizzerii Bella Vita. Uczestniczkom dało to okazję do wyjścia na zewnątrz i spotkania ludzi o podobnych zainteresowaniach, podzielenia się wiedzą i wymianą doświadczeń.
Tym razem zapraszamy SZYDEŁKARY i autorki wszelkiego rękodzieł na zamkowy dziedziniec w sobotę 20 czerwca 2026 r. o godz.16:00. Każda z nas tworzy coś swojego, ale jako grupa wykonałyśmy wspólny projekt - śnieżynkową dekorację, która zdobiła scenę w czasie Jarmarku Bożonarodzeniowego oraz w czasie noworocznych koncertów w Sali widowiskowej Ostrzeszowskiego Centrum Kultury, a niewielkie szydełkowane gwiazdki okryły choinki w kościele pw. Świętej Jadwigi Królowej.
Teraz tworzymy kolorowe, mocowane na obręczach serwetki, które będą wyeksponowane przy Ostrzeszowskim Centrum Kultury, jako reklama najnowszej pracowni. Zapisy do GRUPY SZYDEŁKARY – w Muzeum Regionalnym w Ostrzeszowie, tel. 62 7302042.
Tworzysz piękne rzeczy w domowym zaciszu? - dołącz do nas!
Nie potrafisz, boisz się, że nie dasz rady? Pokażemy, wytłumaczymy, nauczymy
🧵🪡🧶🪡🧵