13/05/2026
Halo, halo, 18. Noc Muzeów w Opolu już w najbliższą sobotę! Wspólnie z Archiwum Państwowe w Opolu przygotowaliśmy dla Państwa:
⭐️ 17:00-22:00 - Zwiedzanie wystawy stałej „Niemcy w Polsce – historia i teraźniejszość”
⭐️ 17:00 - Prezentacja spuścizny Ormianki Anahid Keuprulian – prowadzenie: Barbara Sypko
⭐️ 17:00 - Fotograficzne warsztaty plenerowe z Jerzym Stemplewskim (zapisy)
⭐️ 18:00 - „Mniejszości w dialogu. Cykl spotkań międzykulturowych” – spotkanie z Martą Axentowicz-Bohosiewicz i Maciejem Bohosiewiczem, przedstawicielami Fundacja Ormiańska - Armenian Foundation - Հայկական Հիմնադրամ. Moderacja: Barbara Sypko
⭐️ 19:00 - Warsztaty z zabezpieczania zbiorów rodzinnych – prowadzenie: Beata Petryszyn (zapisy)
⭐️ 19:30 - Wielkoformatowa gra planszowa „Zadwórze 1920”, przybliżająca mniejszość ormiańską w Polsce (zapisy)
Zgłoszenia na warsztaty drogą mailową na adres: [email protected] lub telefonicznie: 77 407 50 12. Ilość miejsc ograniczona! Zapraszamy gorąco - do zobaczenia niebawem 😊👋
Wojewódzka Biblioteka Publiczna Opole | Verband der deutschen Gesellschaften/Związek Niemieckich Stowarzyszeń | Ifa - Institut für Auslandsbeziehungen | VisitOpolskie.pl