10/06/2026
🔔 Carillon na kołach znów rusza w trasę!
Już w najbliższą niedzielę, 14 czerwca, Mobillon zawita do Parku Oruńskiego. To niecodzienna okazja, by zobaczyć z bliska carillon mobilny „Gdańsk”. Instrument, który zwykle kojarzy się z wieżami, tym razem przyjedzie prosto do Was! W programie nie tylko pokazy gry i mini-wystawa o carillonach, ale też konkurs z melodiami z dobranocek, w którym publiczność może sprawdzić swoją muzyczną pamięć. ☝️🤓
🔹 14 czerwca (niedziela)
🔹 Prezentacje o 11:00, 12:00, 13:45 (krótki koncert), 15:00 (koncert w formie konkursu z melodiami z dobranocek), 17:30 (prezentacja na zakończenie)
🔹 Park Oruński, przy przedszkolu
🔹 Zagra dla Was Wojciech Lauer
Mobillon odwiedzi tego lata także Siedlce (21.06), Muzeum II Wojny Światowej (23.06), Twierdza Wisłoujście (4.07) i Skwer Heweliusza (17.07). Każdy przystanek to rozmaite brzmienia, goście specjalni i okazja, by odkryć najbardziej wyjątkowy instrument w Miasto Gdańsk.
🔔 Do usłyszenia!