15/05/2026
Serdecznie zapraszam na wernisaż wystawy pn. „Dwa smaki”, który odbędzie się:
✅15 maja 2026 r. godz. 18:00
✅Galeria Chełm
✅Chełm 75
✅32-744 Łapczyca
Wystawa będzie dostępna dla publiczności do 29 maja 2026 roku.
Autorami ekspozycji są:
✅Marek Luzar – malarz, reżyser filmów animowanych, dwukrotny laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz
✅Artur Zienko – krakowski malarz i pedagog, związany z tradycją małopolskiego pejzażu i malarstwa figuratywnego.
Ideą wystawy jest spotkanie dwóch wrażliwości i dwóch kultur – europejskiej oraz koreańskiej. Szczególne miejsce zajmują obrazy inspirowane Koreą Południową, będące artystycznym zapisem podróży, fascynacji kulturą koreańską oraz próbą budowania mostu między naszymi narodami poprzez uniwersalny język obrazu.
Wydarzenie będzie okazją do spotkania ze sztuką, muzyką i tradycją w niezwykłej atmosferze.
Gościnnie wystąpi ✅Zespół Pieśni i Tańca Siedlecanie, prezentując piękno polskiego folkloru, a swój recital muzyczny da Konrad Mastyło – ceniony pianista, kompozytor i aranżer, od lat związany z polską sceną muzyczną. Artysta współpracował z wieloma wybitnymi wykonawcami, tworząc wyjątkowe projekty muzyczne pełne emocji i artystycznej wrażliwości. Jego recital to gwarancja niezapomnianych przeżyć i niezwykłej muzycznej atmosfery.
✅Konrad Mastyło - pianista, aranżer, kompozytor, profesor Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Koncertował z Markiem Grechutą jako członek zespołu Anawa, ze Zbigniewem Wodeckim, z Grzegorzem Turnauem, z Ireną Santor, z Jackiem Wójcickim, z Anną Szałapak, z Beatą Rybotycką, z Elżbietą Towarnicką, ze Zbigniewem Preisnerem, z Zygmuntem Koniecznym i z Janem Kantym Pawluśkiewiczem! Przez niemal 20 lat pianista Piwnicy pod Baranami. Jest wykonawcą muzyki do wielu znanych filmów, seriali i spektakli teatralnych. Nagrał kilkadziesiąt płyt.