19/06/2026
Dwa dni pięknych widoków i niezapomnianych spotkań z naturą i historią - czyli wyprawa w Góry Sowie i Stołowe.
Czerwcowe dni pełne słońca zachęcają do wyjazdów. Skorzystali z tego nasi uczniowie, którzy w czwartek i piątek (18 i 19 czerwca) wybrali się na poszukiwania "złotego pociągu" w Górach Sowich. Pierwszym celem był najwyższy szczyt pasma, należący do Korony Gór Polski - Wielka Sowa. Piękna pogoda, śpiew ptaków i głęboka zieleń parku krajobrazowego zawiodły młodzież na sam wierzchołek, gdzie przy ognisku był czas na rozmowy i posiłem oraz podziwianie rozległych panoram ze szczytu wieży widokowej. Po zejściu czekało spotkanie z historią w kompleksie Riese w głębinach sztolni walimskich. A wieczorem spacery po Parku Zdrojowym w Kudowie Zdrój i integracja przy meczu.
Drugi dzień to zupełna zmiana podłoża pod nogami i spotkanie ze skalnymi grzybami i zwierzętami, z historią natury i ziemi kłodzkiej na Szczelińcu Wielkim. Kilkugodzinny spacer z przewodnikiem sudeckim pozwolił poznać tajemnice najwyższej góry typu płytowego na kontynencie. A widoki z platform zapierały dech pozwalając dostrzec wszystkie pasma Sudetów.