Galeria Sztuki Jatki w Ostrowi Mazowieckiej

Galeria Sztuki Jatki w Ostrowi Mazowieckiej Galeria Sztuki Jatki
Przestrzeń sztuki w Ostrowi Mazowieckiej. Wystawy, wernisaże, spotkania z artystami w wyjątkowym, historycznym miejscu.

Jeszcze słychać echo tamtych dźwięków 🎷Jeszcze pamiętamy rozmowy po koncercie, uśmiechy i ten moment, gdy muzyka wypełni...
22/06/2026

Jeszcze słychać echo tamtych dźwięków 🎷

Jeszcze pamiętamy rozmowy po koncercie, uśmiechy i ten moment, gdy muzyka wypełniła każdy zakamarek Jatek.

Takie wieczory przypominają, że kultura nie dzieje się gdzieś daleko.

Dzieje się tu. Między ludźmi. W emocjach. W chwilach, które zostają z nami na długo po ostatnim dźwięku.

Dziękujemy, że byliście częścią tego pięknego spotkania z Tamarą Behler 💛

20 czerwca Galeria będzie nieczynna.Mamy nadzieję, że spotkamy się podczas Nocy Kupały — wśród wianków, muzyki i wyjątko...
19/06/2026

20 czerwca Galeria będzie nieczynna.

Mamy nadzieję, że spotkamy się podczas Nocy Kupały — wśród wianków, muzyki i wyjątkowej atmosfery najkrótszej nocy w roku. 🌙

Do zobaczenia!

🌙 Jazz najlepiej smakuje wieczorem.Kiedy miasto zwalnia.Kiedy telefon przestaje być najważniejszy.Kiedy można na chwilę ...
19/06/2026

🌙 Jazz najlepiej smakuje wieczorem.

Kiedy miasto zwalnia.
Kiedy telefon przestaje być najważniejszy.
Kiedy można na chwilę usiąść i po prostu posłuchać.

Może dlatego jazz przetrwał tyle dekad.

Właśnie z takiej potrzeby zatrzymania się powstał cykl Jazz Jatki Kameralnie. To spotkania bliżej muzyki, bliżej artystów i bliżej emocji. Bez pośpiechu, bez wielkich scen, za to z przestrzenią do słuchania i przeżywania.

Bo w świecie, który nieustannie przyspiesza, jazz przypomina nam, że nie wszystko musi wydarzyć się natychmiast.

Niektóre rzeczy warto celebrować powoli.

Tak jak dobrą rozmowę.
Tak jak letni wieczór.
Tak jak jazz. 🎷💛

Duże zainteresowanie wystawą „Biebrzańskie Bagna” w Galerii Sztuki JatkiGaleria Sztuki Jatki po raz kolejny stała się mi...
19/06/2026

Duże zainteresowanie wystawą „Biebrzańskie Bagna” w Galerii Sztuki Jatki

Galeria Sztuki Jatki po raz kolejny stała się miejscem spotkania miłośników sztuki i fotografii. Ale tym razem również i przyrody. W środę, 17 czerwca, odbył się wernisaż wystawy „Biebrzańskie Bagna”, prezentującej fotografie Mariusza Kuleszy i Mariusza Zawiślaka. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej i okolic, a galeria wypełniła się gośćmi pragnącymi poznać niezwykły świat biebrzańskich rozlewisk.

Na ekspozycji znalazły się 33 fotografie ukazujące piękno jednego z najcenniejszych przyrodniczo obszarów Polski. Autorzy zaprezentowali łącznie 33 prace, w tym 15 fotografii Mariusza Kuleszy oraz 18 fotografii Mariusza Zawiślaka. Zdjęcia przedstawiają między innymi rozległe mokradła, ptaki w naturalnym środowisku, poranne mgły oraz niepowtarzalne światło, które od lat przyciąga fotografów do Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Wernisaż otworzył wicedyrektor Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej Piotr Skowroński, który powitał zgromadzonych gości i podkreślił wyjątkowy charakter prezentowanej ekspozycji. Zwrócił uwagę, że fotografie prezentowane na wystawie nie są jedynie dokumentacją przyrodniczą, ale również zapisem uważnej obserwacji świata oraz efektem wieloletniej pracy i cierpliwości autorów.
Następnie głos zabrali artyści.

Mariusz Kulesza opowiadał o fotografii jako o czymś znacznie więcej niż hobby.

– Fotografia to moja misja, żeby to, co nieuchwytne, zbyt małe, niepozorne albo szybko przemijające, utrwalić dla innych ludzi, którzy gołym okiem mogliby tego nie dostrzec – mówił.

Artysta podkreślał również, że fotografia jest dla niego sposobem twórczej realizacji i obcowania z pięknem.
– Fotografia to także coś, co daje mi szczęście. Są chwile spędzone w lesie z przyjaciółmi i aparatem, kiedy do życia nie potrzeba mi nic więcej – dodał.

Mariusz Zawiślak opowiadał o swojej drodze do fotografii przyrodniczej oraz fascynacji naturą, która towarzyszy mu od najmłodszych lat.
– Od młodych lat jestem związany z naturą. Fotografia jest naturalnym przedłużeniem moich wędrówek i sposobem na pozostawienie śladu po miejscach, które odwiedzam – mówił.
Nie ukrywał również, że fotografia przyrodnicza wymaga dużego zaangażowania i cierpliwości.

– Wczesne pobudki, zimowe mrozy, komary i długie godziny oczekiwania. Później efekty tych wszystkich trudów można zobaczyć na ścianach galerii – podkreślił.

W imieniu Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka Huberta Betlejewskiego głos zabrała Katarzyna Krupińska. Przekazała życzenia udanego wernisażu oraz pogratulowała autorom wystawy.
– Fotografia wydaje nam się czymś codziennym, bo wszyscy robimy zdjęcia. Dziś mamy jednak przyjemność oglądać fotografie wyjątkowe, artystyczne i niezwykle wartościowe – mówiła.

Po części oficjalnej uczestnicy mogli porozmawiać z autorami, poznać kulisy powstawania fotografii oraz obejrzeć ekspozycję. Wernisaż przebiegał w serdecznej atmosferze, a rozmowy o fotografii, przyrodzie i Biebrzy trwały jeszcze długo po zakończeniu oficjalnej części spotkania.

Wystawa „Biebrzańskie Bagna” będzie dostępna dla zwiedzających w Galerii Sztuki Jatki do 4 lipca 2026 roku.

18/06/2026

Pięknie było!

Wernisaż wystawy „Biebrzańskie Bagna” przyciągnął tłumy miłośników fotografii, przyrody i sztuki. Galeria wypełniła się po brzegi rozmowami, zachwytem i wspólnym odkrywaniem niezwykłego świata uchwyconego przez Mariusza Kuleszę i Mariusza Zawiślaka.

Dziękujemy wszystkim gościom za obecność, ciepłe słowa i stworzenie wyjątkowej atmosfery tego spotkania.

Jeśli nie mogliście być z nami, nic straconego. Wystawę można oglądać w Galerii Sztuki Jatki do 4 lipca.

Zobaczcie, jak wyglądał ten wyjątkowy wieczór. 📷🌾

Dziś zapraszamy Państwa na wyjątkowe spotkanie z naturą zatrzymaną w kadrze.Już o godz. 19:00 w Galerii Sztuki Jatki odb...
17/06/2026

Dziś zapraszamy Państwa na wyjątkowe spotkanie z naturą zatrzymaną w kadrze.

Już o godz. 19:00 w Galerii Sztuki Jatki odbędzie się wernisaż wystawy „Biebrzańskie Bagna” autorstwa Mariusza Kuleszy i Mariusza Zawiślaka.

To opowieść o jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce. O świtach nad rozlewiskami, mgłach unoszących się nad wodą, ptakach i krajobrazach, które wymagają cierpliwości, by je dostrzec.

Jeśli szukacie chwili oddechu od codziennego pośpiechu, warto spędzić ten wieczór właśnie z nami.

📍 Galeria Sztuki Jatki
🕖 Dziś, godz. 19:00
🎟 Wstęp wolny

Do zobaczenia!

15/06/2026

📷 W Galerii Sztuki Jatki praca wre!

Fotografie są już oprawiane, ostatnie detale dopinane, a za chwilę prace Mariusza Kuleszy i Mariusza Zawiślaka zawisną na ścianach galerii.

Już w środę zaprosimy Was do świata porannych mgieł, rozlewisk, dzikich ptaków i niezwykłych krajobrazów Biebrzy. To wystawa, która pozwala na chwilę zwolnić i spojrzeć na naturę z zupełnie innej perspektywy.

„Biebrzańskie Bagna” to nie tylko fotografie. To opowieść o cierpliwości, uważności i pięknie, które często umyka w codziennym pośpiechu.

📅 Wernisaż wystawy: 17 czerwca 2026 r. o godz. 19:00
📍 Galeria Sztuki Jatki, ul. Pocztowa 12
🎟 Wstęp wolny

Już za chwilę fotografie zajmą swoje miejsce na ścianach, a od środy będą cieszyć oczy odwiedzających.

Wystawę będzie można oglądać do 4 lipca 2026 roku.

Maciej Czemplik przyjechał do Ostrowi Mazowieckiej z albumem wydanym w grudniu 2024 roku. "Breaths" - tytuł mówi wszystk...
15/06/2026

Maciej Czemplik przyjechał do Ostrowi Mazowieckiej z albumem wydanym w grudniu 2024 roku. "Breaths" - tytuł mówi wszystko o tym, jak ta muzyka oddycha.

Gitarzysta, kompozytor i producent z Wrocławia zagrał wieczór oparty na własnych kompozycjach. Towarzyszył mu Michał Pękosz na handpanie - instrumencie, który w przestrzeni Jatki brzmiał jak coś absolutnie niezbędnego. A kiedy do duetu dołączył Grzech Piotrowski ze swoim saksofonem, wieczór zyskał improwizacyjną swobodę i głębię, które publiczność poczuła natychmiast.

Jeden wieczór. Jedna galeria. Muzyka, która nie spieszy się nigdzie.

Zdjęcia: Mariusz Kulesza

Są takie wieczory, po których wraca się do domu trochę innym człowiekiem.7 czerwca Galeria Sztuki Jatki zamieniła się w ...
13/06/2026

Są takie wieczory, po których wraca się do domu trochę innym człowiekiem.

7 czerwca Galeria Sztuki Jatki zamieniła się w coś trudnego do opisania słowami. Duet Czemplik & Pękosz zagrał muzykę stojącą na granicy ambientu, jazzu i medytacji. Handpan Michała Pękosza wypełniał przestrzeń galerii warstwami dźwięku, który po prostu unosił słuchaczy. Kiedy dołączył Grzech Piotrowski ze swoim saksofonem, nikt już nie patrzył na zegarek.

Niektóre koncerty są wydarzeniem. Ten był przeżyciem.

Adres

Pocztowa 12
Ostrów Mazowiecka
07-300

Godziny Otwarcia

Wtorek 10:00 - 18:00
Środa 10:00 - 18:00
Czwartek 10:00 - 18:00
Piątek 10:00 - 18:00
Sobota 10:00 - 18:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Galeria Sztuki Jatki w Ostrowi Mazowieckiej umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Galeria Sztuki Jatki w Ostrowi Mazowieckiej:

Udostępnij

Kategoria