19/05/2026
𝗢ł𝗮𝘄𝘀𝗸𝗮 𝗡𝗼𝗰 𝗠𝘂𝘇𝗲ó𝘄🌙
To był wieczór, który na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Oławy. Tegoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, skutkując niemal stuprocentową frekwencją na wszystkich atrakcjach.
Co się działo podczas wydarzenia?
🏛️𝗪𝗲𝗷ś𝗰𝗶𝗲 𝗻𝗮 𝘄𝗶𝗲żę 𝗿𝗮𝘁𝘂𝘀𝘇𝗼𝘄ą
Na wieży, na zwiedzających czekała księżna Luiza, przybyła specjalnie po to, aby opowiedzieć o swojej historii, ale także o naszej wieży ratuszowej oraz oławskim zegarze.
🏃♂️➡️𝗦𝗽𝗿𝗶𝗻𝘁 𝗶 𝗠𝗮𝗿𝗮𝘁𝗼𝗻 𝗺𝘂𝘇𝗲𝗮𝗹𝗻𝘆
W podziemiach oławskiego ratusza nasi przewodnicy z niesamowitą energią powitali zwiedzających, pokazując im co kryje się za drzwiami naszego Centrum Edukacji Historycznej.
📻𝗪𝘆𝘀𝘁𝗮𝘄𝗮 𝗼𝗱𝗯𝗶𝗼𝗿𝗻𝗶𝗸ó𝘄 𝗿𝗮𝗱𝗶𝗼𝘄𝘆𝗰𝗵
Każdy z zainteresowanych mógł także zobaczyć niesamowitą kolekcję starych radioodbiorników, zebranych z okazji 100-lecia polskiego radia.
🚂𝗪𝗮𝗿𝘀𝘇𝘁𝗮𝘁𝘆 𝗱𝘇𝗶𝗲𝗰𝗶ę𝗰𝗲
Młodsi uczestnicy naszego wydarzenia wzięli udział w warsztatach dotyczących historii pierwszej na obecnych ziemiach polskich linii kolejowej, jednocześnie dobrze się bawiąc i otrzymując porcję informacji oraz ciekawostek.
Z tego miejsca dziękujemy Państwu za tak liczne przybycie, fantastyczną energię i zainteresowanie. Choć noc dobiegła końca, wspomnienia, a także wykonane podczas wydarzenia zdjęcia zostaną z nami na długo.
Do zobaczenia w przyszłym roku! 💚