08/06/2026
🐓❤️ 5 634 166 ZŁ! ❤️🐓Rozliczenie!
Tyle zebrali uczestnicy Rajdu Koguta 2026!
To absolutny rekord i kolejny dowód na to, że społeczność Rajdu Koguta ma ogromne serca. Co najważniejsze – każda złotówka trafi do osób potrzebujących.
Jak co roku wpłaty trafiały na konto Fundacji Siepomaga, naszego wieloletniego partnera, który odpowiada za przyjmowanie wpłat i przekazywanie środków potrzebującym. Dzięki temu, że Fundacja Siepomaga nie pobiera żadnej prowizji, a koszty organizacji rajdu pokrywają organizatorzy, samorządy oraz sponsorzy, 100% zebranych środków trafia do osób potrzebujących.
I właśnie tak wygląda prawdziwe pomaganie! ❤️
📌 Na co przeznaczymy 5 634 166 zł?
🏥 200 000 zł dla szpitala w Oławie na zakup wyposażenia sal operacyjnych oraz sprzętu do kriolezji.
🚐 100 000 zł dla Miasta Zamość na zakup samochodu do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Pojazd kosztował 230 000 zł, a brakującą kwotę dofinansowała Fundacja Siepomaga. Piękny, nowy samochód został już przekazany mieszkańcom Zamościa.
🚑 50 000 zł dla Miasta Oława na zakup sprzętu ratowniczego, w tym defibrylatorów AED.
🚑 50 000 zł dla Miasta Jelcz-Laskowice na zakup defibrylatorów AED.
🐾 60 000 zł dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Oławie na zakup kontenera zimowego.
💧 25 000 zł na budowę Studni Wody Pitnej Rajdu Koguta w Afryce we współpracy z Fundacją „Kapnij dla Afryki”.
❤️ Pozostała kwota – 5 149 166 zł – zostanie przekazana potrzebującym dzieciom oraz organizacjom zgłoszonym do tegorocznej edycji.
📍 40% tej kwoty, czyli 2 059 666,40 zł, trafi do 244 dzieci, schronisk, stowarzyszeń, fundacji i domów dziecka z powiatu oławskiego. Każdy z beneficjentów otrzyma po 8 441,25 zł.
📍 Pozostałe 60%, czyli 3 089 499,60 zł, zostanie podzielone pomiędzy 677 dzieci zgłoszonych przez uczestników Rajdu Koguta z całej Polski. Każde dziecko otrzyma po 4 563,51 zł.
Są to kwoty na dzień dzisiejszy i wiemy, że będą jeszcze większe. Przez najbliższy tydzień trwają licytacje na grupie FB, a po ich zakończeniu zamkniemy tegoroczną zbiórkę.
Mamy informację, że Fundacja Siepomaga rozpocznie wysyłanie przelewów od razu po zamknięciu zbiórki. To oznacza że jeszcze w czerwcu wszyscy beneficjenci otrzymają środki, a konto Rajdu Koguta zostanie wyzerowane i będzie czekać na 11. edycję Rajdu Koguta w 2027 roku.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, sponsorom, partnerom, samorządom, wolontariuszom i darczyńcom. To dzięki Wam Rajd Koguta jest czymś znacznie większym niż wydarzeniem motoryzacyjnym.
To wspólnota ludzi, którzy potrafią zmieniać świat na lepsze. ❤️