19/05/2026
To już ostatnie dni, by zgłosić się do 49. Przedwiośnia — na zgłoszenia i prace czekamy do 22 maja.
W piątek, 29 maja 2026 roku, o godzinie 18:00, zapraszamy na otwarcie wystawy pokonkursowej. Podczas wernisażu odbędzie się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu.
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sztuki, twórców, studentów, nauczycieli oraz mieszkańców regionu do udziału w tym wydarzeniu.
Jury 49. Przedwiośnia:
Marta Czyż
Marcin Białas
Piotr Jargusz
Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydent Miasta Kielce.
Sponsorzy nagród:
Wojewoda Świętokrzyski
Prezydent Miasta Kielce
Związek Polskich Artystów Plastyków Oddział w Kielcach
Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój
Wójt Gminy Masłów
Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach
Biuro Wystaw Artystycznych w Sandomierzu
Dom Środowisk Twórczych „Pałac Tomasza Zielińskiego” w Kielcach
Wodociągi Kieleckie Sp. z o.o.
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Kielcach
Targi Kielce S.A.
TVP3 Kielce
Galeria Echo Sp. z o.o.
Hotel BRISTOL **** ART & Medical SPA Busko-Zdrój
Patronat medialny:
TVP3 Kielce
Echo Dnia
Radio Kielce
Telewizja Świętokrzyska
Radio eM Kielce
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach Miasto Kielce Agata Wojda Gmina Masłów Pałacyk Zielińskiego - Dom Środowisk Twórczych w Kielcach Galeria Sztuki Współczesnej Oranżeria Dom Środowisk Twórczych Targi Kielce S.A. Wodociągi Kieleckie Sp. z o.o. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Galeria Echo Bristol ART & Medical SPA
TVP3 Kielce Echo Dnia Świętokrzyskie Radio Kielce Telewizja Świętokrzyska Radio eM Kielce