24/06/2024
Ostatnie kilka tygodni były dla nas i dla naszego Muzeum intensywniejsze niż zwykle a wszystko po to żebyśmy zdążyli na rewelacyjny zlot jakim był AMERICAN CARS MANIA XI EDYCJA 21-23 CZERWCA 2024 Katowice Lotnisko Muchowiec.
Pomysł uczestnictwa zrodził się rok temu na poprzedniej edycji tej imprezy, gdzie byliśmy z synami jako normalni zwiedzający. Wtedy to zdecydowaliśmy, że chcemy być częścią tej imprezy. Telefon do Adam Rostalski z propozycją wystawienia kilku pojazdów zaowocował tym, że na XI-stej edycji tej imprezy moglibyśmy Wam pokazać amerykańskie wojskowe sprzęty. Dzięki uprzejmości Panzer Farm a dokładniej jego właścicielowi czyli Stasiowi Kęszyckiemu mogliście oglądać w naszej strefie Militarnej czołg produkcji amerykańskiej M4A1 SHERMAN. Z racji tego, że czołgiem po autostradzie byłoby trochę słabo jechać nie mówiąc o kosztach paliwa potrzebnego do przejechania 300km z Chrcynna (i chyba z e-tolem byłby mały problem🤣) musieliśmy ogarnąć transport. Z pomocą przyszedł nam właściciel firmy GRAND Pan Rafał, który bez chwili zastanowienia zgodził się nam przywieźć i odwieźć ten wyjątkowy eksponat ważący ponad 30ton. Dziękujemy jeszcze raz.
Kolejne podziękowania kierujemy do naszego kolegi Kazimierz Twarkowski i jego ekipy. Szary zgodził się pomóc nam i przywiózł do strefy militarnej kilka swoich rewelacyjnych pojazdów. Bez ich pomocy i wsparcia strefa militarna na American cars mania była by zdecydowanie nie pełną. Jestem przekonany, że razem z Szarym i jego SRT - Willys MB, Ford GPW in parts w przyszłym roku będziemy wstanie pokazać Wam jeszcze więcej "Militarnej Ameryki". Dopełnieniem całości było oczywiście stworzone przez Piotrka Kamińskiego obozowisko wojsk amerykańskich. Z tego co widzieliśmy to dzieciaki odwiedzające naszą strefę najchętniej fotografowały się z Piotrkiem i jego replikami karabinów wcielając się tym samym choć na chwilę w rolę żołnierza amerykańskiego. Było świetnie a w przyszły roku będzie jeszcze lepiej.
Podziękowania dla organizatorów American Cars Mania za zaufanie. Mam nadzieję, że za rok na XII-stej edycji też się spotkamy.
Oczywiście nie możemy zapomnieć o wszystkich odwiedzających naszą strefę, o naszych znajomych, przyjaciołach którzy też nas odwiedzili i przybili piątkę😈🤩.
Dzięki wielkie i do zobaczenia za rok.