13/05/2026
💐🪻W minioną niedzielę w zabytkowym parku Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie odbyła się kolejna edycja plenerowego wydarzenia „Kwiaty Ogrodów”. Jak co roku impreza przyciągnęła tłumy miłośników roślin, rękodzieła i regionalnych smaków.
Od rana do godziny 17.00 na odwiedzających czekały wystawy kwiatów oraz bogaty kiermasz. Można było kupić m.in. kwiaty, krzewy ozdobne, rzeźby i dekoracje ogrodowe.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z rękodziełem, biżuterią, zabawkami, kosmetykami, starociami oraz regionalnymi produktami, takimi jak miody, pieczywo, nabiał i słodycze.
🧑🦰👩🦱👨Nie zabrakło atrakcji dla dzieci. Najmłodsi uczestniczyli w warsztatach ogrodniczych, przesadzali rośliny, jeździli konno oraz obserwowali pracę garncarza.
🎼Do wyjątkowej atmosfery przyczyniła się również oprawa muzyczna. Na scenie wystąpili Chór Irtealte z Gąsocina, chór Sonata z Sońska oraz Pan Dariusz Orłowski-Tryzno.
🌞Piękna, słoneczna pogoda i zapach kwiatów sprawiły, że park przez cały dzień tętnił życiem. Wielu gości przyjechało rowerami. Wysoka frekwencja po raz kolejny potwierdziła, że „Kwiaty Ogrodów” to jedno z najbardziej lubianych wydarzeń plenerowych organizowanych przez muzeum.
Do zobaczenia za rok😊
📸Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia.