29/04/2026
Oto kilka obrazków z naszego ostatniego wydarzenia — wieczoru ormiańskiego. To był piękny i wyjątkowy czas.
O Armenii z pasją i ogromną wiedzą opowiadali tłumaczka literatury ormiańskiej - Tatev Khachatryan oraz wyjątkowy, nietuzinkowy dr Krzysztof Jabłonka.
Wiedzieliśmy, że będzie interesująco, ale nie spodziewaliśmy się, że aż tak wciągająco — do tego stopnia, że na chwilę stracimy poczucie czasu. Kiedy ktoś opowiada z taką głębią i zaangażowaniem, że nawet jako organizatorzy zapominamy o swojej roli, to naprawdę wyjątkowy moment.
A przecież czekało nas jeszcze wykonanie muzyki — zgodnie z obietnicą zagraliśmy utwory Komitasa Wardapetta oraz jego interpretacje.
Szczególnie poruszyło nas to, że pojawiło się kilka osób ormiańskiego pochodzenia, dla których wieczór ten był również wędrówką w głąb własnej tożsamości.
Tym bardziej, że wybrzmiał również ormiański język w poezji czytanej przez Tatew i Justynę.
Nie zabrakło także kulinarnych przyjemności — pyszne ormiańskie przysmaki oraz domowe ciasta z ukochanej Leśnej wzbogaciły ten wieczór o wyjątkowe smaki. Za to, a także za ogromną pomoc w organizacji wydarzenia, serdecznie dziękujemy naszym przyjaciołom z galerii: Renata Ślusarz-Caputa, Baśka Supłat, Zbyszkowi i Ignacy Caputa
A Wy Bielszczanie — jesteście wyjątkowi! Bardzo się cieszymy, że możemy właśnie z Wami dzielić nasze podróże w głąb kultur — z dźwiękiem i obrazem.
Już wkrótce kolejna wyprawa — znów na Wschód, tym razem nieco dalej… Więcej informacji niebawem.
Do zobaczenia!
Justyna i Piotr