Clicky

احساسات فرهنگی

احساسات فرهنگی هدف ما گسترش صلح و گفت و گوی بین فرهنگ‌هاست

بنیاد احساسات فرهنگی نهادی غیر انتفاعی است د رشمال کالیفرنیا که هدفش را در گسترش صلح ،گفت وگو و تفاهم میان فرهنگ‌ها ، با تاکید بر بهره‌ گیری از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری کشورها قرار داده است. ارتباط میان اهل فرهنگ و اندیشه و هنر کشور آمریکا و ایران از جمله فعالیت‌های این بنیاد است.

Operating as usual

06/09/2021
پروژه نوین تحقیقات ژنتیک بر روی Fragile X و تأثیر آن بر اوتیسم و Crisprs Gene Editingچکیده پروژهبنیاد Senses Cultural ح...
02/25/2021

پروژه نوین تحقیقات ژنتیک بر روی Fragile X و تأثیر آن بر اوتیسم و Crisprs Gene Editing

چکیده پروژه
بنیاد Senses Cultural حمایت خود از پروژه فوق را آغاز نموده. این پروژه حاصل یکسال مشاوره و جلسات متعدد با انستیتو مغز دانشگاه UC Davis و دانشگاه Heinrich Heine و پیش از آن با مرکز Max Delbrock Center for Molecular Medicine در آلمان است. هدف پروژه گردآوری یافته و داده های اولیه ای است که در رأس یکسال در اختیار محققین قرار خواهد گرفت.
برای اجرای این هدف، Senses Cultural به 150.000 دلار کمک مالی نیازمند است. این رقم جهت بکارگیری دو کرسی نیمه وقت تحقیقاتی صرف خواهد شد، از جمله برای یک دانش پژوه مقطع دکترا در دانشگاه UC Davis و یک دانش پژوه مقطع فوق دکترا در دانشگاه Heinrich Heine . بعلاوه بخشی از این رقم صرف خرید برخی اقلام اولیه تحقیقاتی و هزینه های گرداندن سازمانهای میزبان جهت اجرای این پروژه خواهد شد. مقداری از این رقم نیز برای هزینه های غیرمستقیم پروژه خواهد بود.

وصف پروژه
هدف پروژه گردآوری داده های اولیه ای است که ظرف یکسال در اختیار محققین و دانشمندان قرار خواهد گرفت. پروژه به ایجاد درمان هایی منتهی می شود که عوامل تولید ژنهای اوتیسم را بررسی می کنند، بویژه در میان خانواده هایی که از خاورمیانه می آیند. یافته های این پروژه به دریافت وام تحقیقاتی منجر می شود که موجب گسترش درمانهای اوتیسم و سایر ناهنجاریهای توسعه اعصاب خواهد بود.

شرکای نهادی
برای اجرای این پروژه، Senses Cultural وارد شراکتی با UC Davis Mind Institute و Heinrich Heine University شده است. متخصصین ما در اجرای این پروژه دارای تجربیات گسترده ای هستند که موجب موفقیت این پروژه خواهد بود.
دکتر راندی هاگرمان و دکتر پاول هاگرمان متخصصین ناهنجاری های توسعه اعصاب در دانشگاه UC Davis و Mind Institute هستند. آنان افرادی هستند که برای اولین بار ناهنجاری توسعه اعصاب FXTAS را در سال 2001 شناسایی کردند. دکتر آلساندرو پریژیونی متخصص در حوزه mitochondris و cell fate reprograming در دانشگاه Heinrich Heine می باشد. این متخصصین در حوزه سندروم Fragile X افراد برجسته ای هستند که قادر به شناسایی ناهنجاری های توسعه اعصاب می باشند.


#اوتیسم

03/21/2020
از شما دعوت مینماییم در کارگاه آموزشی اوتیسم در خاورمیانه در تاریخ ۸ می‌‌ شرکت فرمایید. شرکت برای همگان رایگان است.http:...
05/08/2019

از شما دعوت مینماییم در کارگاه آموزشی اوتیسم در خاورمیانه در تاریخ ۸ می‌‌ شرکت فرمایید. شرکت برای همگان رایگان است.
http://www.sensesculturalfarsi.org/weblog/ ماه-جهانی-اوتیسم-مبارک/

طلوع نوروز و فصل بهار هنگامه‌ی تولد نو، پرورش رویا و خیزش به رسیدن به آرمان‌هاست. نوروز را شادمانه جشن بگیریم با عزیزان‌...
03/24/2019

طلوع نوروز و فصل بهار هنگامه‌ی تولد نو، پرورش رویا و خیزش به رسیدن به آرمان‌هاست. نوروز را شادمانه جشن بگیریم با عزیزان‌مان و آنانی که نیاز به مهر ما دارند. بیایید تا این روز را بهتر از قبل با هم بسازیم. به امید سالی زیبا و پر موهبت.

11/14/2018
پیانونوازی باران طالب‌نژاد در بخشی از مستند دست‌های آبی

در پست قبلی از اکران فیلم مستند دست‌های آبی در جشنواره سلامت خبر دادیم و نوشتیم که یکی از افرادی که در این فیلم از او و فعالیت‌ موسیقایی‌اش تصاویری در این فیلم مستند است، نابغه نوجوان، ‌نژاد است که بخشی از این فیلم را از نظرتان می‌گذرانیم.
بنیاد ضمن ارج‌ نهادن به تلاش سازندگان این مستند امیدوار است در آینده نزدیک شاهد اکران آن در مجموعه فیلم‌های مستند در تهران و شهرستان‌ها باشیم.

🌴مستند دست‌های آبی، فیلمی با حضور و درباره بچه‌های اوتیستیک چند ماهی است که از نمایش فیلم مستند #دست‌های_آبی به کارگردا...
11/13/2018

🌴مستند دست‌های آبی، فیلمی با حضور و درباره بچه‌های اوتیستیک

چند ماهی است که از نمایش فیلم مستند #دست‌های_آبی به کارگردانی به در جشنواره سوم سلامت می‌گذرد. این فیلم سوم شهریور در این جشنواره به نمایش در‌آمد.
فیلم درباره نوازندگی و خوانندگی گروهی از نوجوانان اوتیستیک و همراهی بچه‌های دارای با همدیگر در خلق و اجرای یک اثر موسیقایی است. فیلم با هدف تاثیر موسیقی بر روند بهبودی این افراد تهیه شده است و به اهمیت نقش آموزش و پشتکار مستمر افراد #اوتیستیک در این زمینه اشاره دارد.
بخش تحقیق و پژوهش فیلم دست‌های آبی بر عهده آیلین آگاهی بود و نیلوفر عباسی تدوین آن را بر عهده داشت. موسیقی متن فیلم را مسعود نعمتی ساخت و و تصویربرداری این اثر را عبداله حیدری انجام داد.
کارگردان این فیلم در گفت وگویی با مهر گفته بود: نواختن موسیقی در افرادِ دارای ضایعات و اختلالات حرکتی می‌تواند موجب بهبود در هماهنگی حرکات ظریف و حرکات بزرگ آنها شود. نواختن گروهی موسیقی نیز به فرد دارای اختلال رفتاری می‌آموزد که چگونه در ساختارهای گروهی فعالیت کرده و رفتارهای خود را با دیگران تطبیق دهد.
به گفته آقای حیدری بسیاری از کودکان دارای #اوتیسم با تمرین و تلاش معلم پیانو و آوازشان در نوازندگی این اختلال را پشت سر گذاشته و با هنر خود با جامعه ارتباط برقرار کرده اند و ما در این مستند تلاش کرده ایم بخشی از این روند را به تصویر کشیم.

بنیاد ضمن ارج‌ نهادن به تلاش سازندگان این مستند امیدوار است در آینده نزدیک شاهد اکران آن در مجموعه فیلم‌های مستند در تهران و شهرستان‌ها باشیم.

نکته مهم در این فیلم حضور ‌نژاد، است که پیش از این سایت فارسی بنیاد با مادر او در زمینه فعالیت‌های باران گفت وگویی مفصل انجام داده بود.
شما مخاطبان وفادار را به خواندن این گفت وگو در سایت فارسی دعوت می‌کنیم.

http://sensesacademyofhealth.org/farsi/مادر-از-کودک-نابغه-اوتیستیک-خود-می%E2%80%8Cگو/

🌲تجربه‌های بی‌واسطه از مواجهه با کودکان اوتیستیک در کانال یوتیوب بنیاد در کانال یوتیوب بنیاد  نزدیک به ۱۶ فایل ویدئویی...
11/08/2018

🌲تجربه‌های بی‌واسطه از مواجهه با کودکان اوتیستیک در کانال یوتیوب بنیاد

در کانال یوتیوب بنیاد نزدیک به ۱۶ فایل ویدئویی ۱۵ دقیقه‌ای از مجموعه کارگاه‌های #زندگی‌_با_اوتیسم را می‌توانید مشاهده کنید.
این کارگاه آذرماه سال ۱۳۹۶ و با حمایت و پشتیبانی بنیاد در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.
در این کارگاه‌ها تجربه‌های اساتید و نخبگان #ایرانی و‌ #آمریکایی با دقت و پرداخت جزییات ارائه می‌شود و از این نظر برای خانواده‌های دارای و به خصوص کاروزان و #گفتاردرمانگران داخل کشور ایران بسیار مفید و راهگشاست.
برای نمونه در این فایل ویدئویی دکتر و خانم که از معدود ایرانیانی‌اند که تجربه حضور مستقیم در آمریکا را داشتند و تحقیقات گسترده‌ای در زمینه اوتیسم داشتند(به دلیل آنکه خودشان بچه اوتیسمی دارند)این تجربه‌ها را بی‌واسطه در این کارگاه با دیگر حاضران همرسانی کرده‌اند.
با مراجعه به یوتیوب بنیاد این تجربه‌های نادر و کمیاب را ملاحظه کنید تا به درک و دانش خود درباره چگونگی رابطه با اوتیسمی‌ها بیفزایید.

https://www.youtube.com/watch?v=KG-pZCWLqsg

دنبال کنید:

استادان و روانپزشکان #آمریکایی در رودرویی مستقیم با گروهی از گفتاردرمانگران و نیز برخی از متخصصان ایرانی که در زمینه کار...
11/06/2018
2017 TEHRAN LIVING WITH AUTISM 21

استادان و روانپزشکان #آمریکایی در رودرویی مستقیم با گروهی از گفتاردرمانگران و نیز برخی از متخصصان ایرانی که در زمینه کار با ایران تجربه‌های خوبی دارند به پرسش‌هاو ابهامات آنها پاسخ می گویند
مجموعه کارگاه‌های #زندگی‌_با_اوتیسم را روی کانال یوتیوب بنیاد دنبال کنید:

https://www.youtube.com/watch?v=ky2J0iSzMIA

بارگزاری مجموعه سخنرانی‌ها و میزگردهای زندگی با اوتیسم در کانال یوتیوب SensesCultural با هماهنگی تیم فیلمبرداری زیر نظر ...
11/05/2018

بارگزاری مجموعه سخنرانی‌ها و میزگردهای زندگی با اوتیسم در کانال یوتیوب SensesCultural

با هماهنگی تیم فیلمبرداری زیر نظر بنیاد SensesCultural مجموعه‌ای منتخب و مفید از کارگاه‌های زندگی با اوتیسم که آذرماه سال گذشته در تهران برگزار شد، روی کانال یوتیوب بنیاد بارگزاری شده است. این کارگاه‌ها، آذرماه سال گذشته در تهران و با حضور برخی از متخصصین آمریکایی که با همت و همیاری بنیاد SensesCultural به ایران سفر کرده بودند، در تهران و اصفهان برگزار شد.
اطلاعات بیشتر در سایت و لینک زیر:
http://www.sensesculturalfarsi.org/?p=4905

وقتی پزشک باشی و هنرمند طبیعی است که درکت از اختلال و بیماری متفاوت با فردی است که هنرمند صرف است.آقای  از جمله هنرمندا...
11/02/2018

وقتی پزشک باشی و هنرمند طبیعی است که درکت از اختلال و بیماری متفاوت با فردی است که هنرمند صرف است.
آقای از جمله هنرمندان نقاشی است که با پزشکی آشناست و این رشته را به شکل تخصصی خوانده است و از این زاویه به خوبی با مشکلات و مسایل کودکان اوتیستیک و نیز خانواده‌های‌آنها آشناست.
گفت وگوی با او که از جمله هنرمندان حاضر در دومین نمایشگاه هنر برای اوتیسم بود ودرکش از تاثیر این رخداد بر آگاهی بخشی به خانواده‌های اوتیسمی از جمله نکاتی است که او بر آن تاکید می‌کند.

آقای از جمله هنرمندانی بود که اثرش در دومین به نمایش در‌آمد. او درباره این نمایشگاه نکات قابل تاملی را بیان کرد.
http://www.sensesculturalfarsi.org/?p=4809

تصویری از یک کنفرانس موفق در زمینه اوتیسمبخشی از نخستین کنفرانس در تالار موسسه #مایند دانشگاه یو سی دیویس به سخنرانی خا...
11/01/2018

تصویری از یک کنفرانس موفق در زمینه اوتیسم

بخشی از نخستین کنفرانس در تالار موسسه #مایند دانشگاه یو سی دیویس به سخنرانی خانم دکتر #مرضیه‌_فرقانی اختصاص داشت.
خانم دکتر فرقانی در چند ماه گذشته با حمایت بنیاد سفری به ایران داشت و در کارگاهی در ایران شرکت کرد و به برخی پرسش‌ها پاسخ داد و سبب شد تا این ارتباط بین جریان دانش در آمریکا و ایران در زمینه اوتیسم همچنان استمرار داشته باشد.
تصویر صحنه سخنرانی خانم دکتر فرقانی را در نخستین کنفرانس زندگی با اوتیسم نشان می‌دهد.

http://www.sensesculturalfarsi.org/health/گزارش-تصویری-نوشتاری-از-نخستین-کنفران/

در برگزاری نخستین کنفرانس زندگی با اوتیسم افراد موثری حضور داشتند که از جمله آنها خانم  بود که از جمله چهره‌های شناخته...
10/29/2018

در برگزاری نخستین کنفرانس زندگی با اوتیسم افراد موثری حضور داشتند که از جمله آنها خانم بود که از جمله چهره‌های شناخته شده شهر ساکرامنتو است.
او از جمله مهمانان نخستین کنفرانس در تالار بنیاد مایند دانشگاه یو سی دیویس بود که در سخنانی گفت:از چند سال قبل فعالیت های بنیاد را دنبال می‌کرده و در جریان تلاش های خانم قرار داشته است. او این فعالیت‌ها و ارتباطات را در روابط علمی و بهداشتی بین کشورها موثر دانست و از همه خواست که به این گونه فعالیت‌ها توجه و از‌ آن حمایت کنند.
در تصویر او را می‌بینیدکه بعد از پنل برای حاضران سخنرانی می کند.

هنرمند نقاش از نمایشگاه هنر برای اوتیسم می‌گوید از جمله هنرمندانی است که اثرش در دومین نمایشگاه سینه‌آویز دیوار شد.او ...
10/25/2018

هنرمند نقاش از نمایشگاه هنر برای اوتیسم می‌گوید

از جمله هنرمندانی است که اثرش در دومین نمایشگاه سینه‌آویز دیوار شد.
او در گفت وگویی با سایت فارسی SensesCultural# از کمک هنرمندان به آگاهی بخشی در زمینه اوتیسم و تاثیر این کمک به رشد دانش مرتبط با اوتیسم سخن می‌گوید:
http://www.sensesculturalfarsi.org/artists/هنرمندان-از-دیدگاەهای-خود-درباره-دومی/

هنرمند نقاشی‌خط از نمایشگاه هنر برای اوتیسم می‌گوید:امیدوارم نمایشگاه هنر برای اوتیسم استمرار داشته باشد،‌هنرمند #نقاشی‌...
10/22/2018

هنرمند نقاشی‌خط از نمایشگاه هنر برای اوتیسم می‌گوید:
امیدوارم نمایشگاه هنر برای اوتیسم استمرار داشته باشد

،‌هنرمند #نقاشی‌خط که علاوه بر آنکه دستی چیره در هنر دارد، مسئولیت اجرایی مهمی نیز در بر عهده دارد و تلاش‌های او در برگزاری اولین و دومین نمایشگاه _وتیسم بر مجموعه بنیاد پوشیده نیست و در جریان زیر و بم و کم و کیف کارهای این نمایشگاه از شکل‌گیری تا اجرا قرار داشته است، در گفت وگویی با سایت ما از ویژگی‌ها و مزایای این نمایشگاه می‌گوید:
بیشتر در لینک:
http://www.sensesculturalfarsi.org/artists/هنرمندان-از-دیدگاەهای-خود-درباره-دومی/

🌲: فوائد حاصل از فروش آثار هنری در این نمایشگاه می‌تواند کمک بسیار بزرگی برای بیماران خاص باشدمریم قنبریان را جزو معدود ...
10/21/2018

🌲: فوائد حاصل از فروش آثار هنری در این نمایشگاه می‌تواند کمک بسیار بزرگی برای بیماران خاص باشد

مریم قنبریان را جزو معدود بانوان هنرمند باید دانست که در زمینه کالیگرافی و نقاشی خط در سال‌های اخیر توانسته عملکرد بسیار قابل قبولی داشته باشد که از جمله آنها برنده شدن اثرش در جایزه بنیاد فرهنگ در سال ۱۳۹۴ از سوی بنیاد فرهنگ است که به عنوان نشان نوروزی این بنیاد در لس‌آنجلس مورد استفاده قرار گرفت.
او هم از جمله هنرمندانی بود که اثرش در دومین شرکت داده شد.
دیدگاه او درباره این نمایشگاه و سهم هنرمندان در ترویج و آگاهی بخشی نسبت به اختلالات ذهنی همانند اوتیسم را نباید نادیده گرفت.
برای اطلاعات بیشتر به گفت وگوی ما با او در سایت بنیاد سری بزنید.

آقای نیز از جمله نقاشانی است که اثرش در دومین به نمایش در‌آمد. او دستی چیره در نقاشی‌خط دارد و سعی می‌کند در فعالیت‌ها...
10/21/2018

آقای نیز از جمله نقاشانی است که اثرش در دومین به نمایش در‌آمد. او دستی چیره در نقاشی‌خط دارد و سعی می‌کند در فعالیت‌های خیریه نیز حضوری جدی داشته باشد چرا که بر این باور است کمک به این گونه فعالیت‌ها روحیه هنرمندان را جلا می‌دهد.
متن کامل در لینک زیر در سایت فارسی بنیاد

http://www.sensesculturalfarsi.org/?p=4809

آقای از جمله نقاشانی است که اثرش در دومین به نمایش در‌آمد. او از تجربه خود در این نمایشگاه می‌گوید و اینکه چگونه می‌ت...
09/16/2018

آقای از جمله نقاشانی است که اثرش در دومین به نمایش در‌آمد. او از تجربه خود در این نمایشگاه می‌گوید و اینکه چگونه می‌توان از طریق هنر به فعالیت های خیریه و نیز سلامتی و بهداشتی همانند اوتیسم کمک کرد.
http://www.sensesculturalfarsi.org/?p=4809

هنرمندان از دیدگاەهای خود درباره دومین گفتندهنر برای اوتیسم ” عنوان نمایشگاهی است که با مشارکت جمع بسیاری از هنرمندان پ...
09/08/2018
هنرمندان از دیدگاەهای خود درباره دومین نمایشگاه هنر برای اوتیسم گفتند |

هنرمندان از دیدگاەهای خود درباره دومین گفتند

هنر برای اوتیسم ” عنوان نمایشگاهی است که با مشارکت جمع بسیاری از هنرمندان پیشکسوت و برجسته و نیز تعدادی از جوانان خوش ذوق و جویای نام در حوزه هنرهای تجسمی، برای دومین سال متوالی در آذرماه سال ١٣٩۶ در فرهنگسرای نیاوران برگزار شده و توانسته است توجه بسیاری از مردم و رسانه‌ها را به خود جلب کند.
این نمایشگاه با ارائه آثاری از هنرمندانی که نگرش فرهنگی و نوعدوستانه به خیریه‌هایی دارند که به گسترش و بسط دانش و علم در اوتیسم کمک می‌کنند، اردیبهشت ماه ٩۵ و نیز آذرماه ١٣٩۶در گالری شماره یک برگزار شد.
موسسه فرهنگی، هنری با مشارکت بنیاد خیریه SC از آمریکا در سال‌های اخیر با هدف کمک به توسعه و ترویج فعالیت‌های بخش سلامت و بهداشت و نیز استفاده از ظرفیت‌های هنر، در شاخەهای مختلف، این نمایشگاه را برگزارکردند. یکی از مهم ترین اهداف برگزاری این نمایشگاه، ایجاد فرصتی برای پزشکان و هنرمندان و اهالی علم و هنر بود تا تجربیات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

اطلاعات بیشتر در لینک زیرو سایت ما:
http://www.sensesculturalfarsi.org/artists/هنرمندان-از-دیدگاەهای-خود-درباره-دومی/

Senses Cultural: “هنر برای اوتیسم ” عنوان نمایشگاهی است که با مشارکت جمع بسیاری از هنرمندان پیشکسوت و برجسته و نیز تعدادی از جوانان خوش ذوق و جویای نام در حوزه هنرهای تجسمی....

گزارش تصویری نوشتاری از نخستین در موسسه #مایند کالیفرنیا روز یکم آگوست فرصتی فراهم شد تا بیش از ۵۰ تن از اهالی شهر ساکر...
08/15/2018

گزارش تصویری نوشتاری از نخستین در موسسه #مایند کالیفرنیا

روز یکم آگوست فرصتی فراهم شد تا بیش از ۵۰ تن از اهالی شهر ساکرامنتو و دیویس در تالار موسسه مایند گرد هم آیند تا شنونده نخستین کنفرانس زندگی با اوتیسم باشند که با همکاری بنیاد برگزار شده بود. مخاطبانی که در میان آنها علاوه بر والدین کودکان اوتیسمی بودند متخصصان و چهره‌های جوانی که علاقه‌مند به همکاری و معاونت افزونتر در این پروژه مرتبط با سلامت و بهداشت جامعه بودند.
http://www.sensesculturalfarsi.org/health/گزارش-تصویری-نوشتاری-از-نخستین-کنفران/

 و تاثیر هوای پاک بر بیست و دوم جولای هر سال به عنوان روز جهانی مغز نامگذاری شده است. این روز فرصت مناسبی است برای بررسی...
07/24/2018

و تاثیر هوای پاک بر

بیست و دوم جولای هر سال به عنوان روز جهانی مغز نامگذاری شده است. این روز فرصت مناسبی است برای بررسی دقیق‌تر آنچه که می‌تواند برای سلامت مغز ما مضر باشد و به آن آسیب برساند به همین دلیل شعار امسال روز جهانی مغز با مفهوم محیط زیست درهم آمیخته است؛ «هوای پاک ضامن سلامت مغز» “Clean Air and Brain Heath”در این روز و با چنین شعاری نهادها و ارگان‌ها و به خصوص سازمان‌هایی که زمینه کاری آنها با سلامت مغز در ارتباط است، با برگزاری نشست‌های عمومی سعی می‌کنند آگاهی بخشی در این عرصه را بیشتر و بیشتر سازند.

http://www.sensesculturalfarsi.org/health/مغز-سالم-و-هوای-پاک-شعار-روز-جهانی-مغز-۲/

گفت وگوی طاهره منفرد با برنامه رادیویی پیک هفتهدر چند سال گذشته بنیاد  با مدیریت خانم گام‌های مهمی را برای گسترش دانش ...
07/20/2018

گفت وگوی طاهره منفرد با برنامه رادیویی پیک هفته

در چند سال گذشته بنیاد با مدیریت خانم گام‌های مهمی را برای گسترش دانش #اوتیسم و تبادلات علمی و همکاری‌های مثبت بین نخبگان #ایران و #آمریکا انجام داده است.
این فعالیت‌ها طبیعی است که از سوی برخی از رسانه‌ها رصد می‌شود که از جمله آنها برنامه پیک خبری رادیوی سراسری ۲۴ ساعته رادیو ایران در لس‌آنجلس است که در گفت وگوی با خانم منفرد اطلاعات بیشتر و دقیق‌تری را در اختیار شما مخاطبان قرار می‌دهد.
گفت وگوی برنامه پیک هفته رادیو ایران با خانم طاهره منفرد درباره فعالیت‌های بنیاد را در ساعت ۳ تا ۵ عصر امروز جمعه(۲۰ جولای ۲۰۱۸) در نشانی زیر بشنوید:
https://www.670amkirn.com

🌿حضور استادانی از ایران و آمریکا در نخستین کنفرانس زندگی با اوتیسم در‌ آمریکا🌿بنیاد بعد از برپایی موفق چندین کارگاه مرت...
07/13/2018

🌿حضور استادانی از ایران و آمریکا در نخستین کنفرانس زندگی با اوتیسم در‌ آمریکا🌿

بنیاد بعد از برپایی موفق چندین کارگاه مرتبط با اوتیسم و اختلالات ذهنی در ایران،‌این بار مفتخر است اعلام کند، نخستین کارگاه از مجموعه کارگاه‌های :Senses Academy of Helthزندگی با اوتیسم را با همراهی استادان دانشگاه و متخصصانی از ایران و آمریکا و آلمان در تالار اجتماعات موسسه مایند در شهر ساکرامنتوی کالیفرنیا برگزار خواهد کرد.
در این کنفرانس متخصصان ایرانی، آمریکایی و دیگر نقاط جهان به نگرش و ارزيابي مشكلات فرهنگي و تربيتي خانواد‌ه هاي مهاجر خاورميانه‌ای و پناهندگان جنگ زده و ديگر اقوام مهاجر درگير با فرزندان داراي اختلالات مغزي بخصوص اوتيسم خواهند پرداخت.
خبر برگزاری در سایت بنیاد

کنفرانس در دانشگاه #دیویس با حضور اساتید آمریکایی و ایرانیبنیاد بعد از برپایی موفق چندین کارگاه مرتبط با #اوتیسم و اخت...
06/29/2018

کنفرانس در دانشگاه #دیویس با حضور اساتید آمریکایی و ایرانی

بنیاد بعد از برپایی موفق چندین کارگاه مرتبط با #اوتیسم و اختلالات ذهنی در #ایران،‌این بار مفتخر است اعلام کند، نخستین کارگاه از مجموعه کارگاه‌های زندگی با اوتیسم را با همراهی استادان دانشگاه و متخصصانی از ایران، #آمریکا و #آلمان در تالار اجتماعات در شهر برگزار خواهد کرد.
در این کنفرانس متخصصان ایرانی، آمریکایی و دیگر نقاط جهان به نگرش و ارزيابي مشكلات فرهنگي و تربيتي خانواد‌ه هاي مهاجر خاورميانه‌ای و پناهندگان جنگ زده و ديگر اقوام مهاجر درگير با فرزندان داراي اختلالات مغزي بخصوص اوتيسم خواهند پرداخت.
دانشگاه یو سی دیویس و بنیاد Senses Cultural در تداوم همکاری‌های خود این کنفرانس یک روزه را با محوریت و تمرکز بر #خانواده‌های_درگیر_با اوتیسم در خاورمیانه برگزار می‌کنند. این کنفرانس ساعت ۵ و ۳۰ عصر روز یکم آگوست شروع می‌شود.
سخنران افتتاحیه این کنفرانس دکتر لن عبدو،‌ریاست موسسه شناخت ذهن دانشگاه یو سی دیویس است که در آن به پیشینه‌ای از تلاش‌های این نهاد در زمینه اوتیسم و دیگر اختلالات ذهنی و نیز همکاری‌های این نهاد با بنیاد Senses Cultural خواهد پرداخت.
خبر تکمیلی را در سایت فارسی ما دنبال کنید:

http://www.sensesculturalfarsi.org/health/کنفرانس-زندگی-با-اوتیسم-در-دانشگاه-دیو/

#بنیاد و فعالیت‌هایی برای #مادرانهمچنانکه در ایران روزی به نام #مادر ثبت شده است، در بقیه جهان نیز روزی به نام مادر تعی...
05/14/2018

#بنیاد و فعالیت‌هایی برای #مادران

همچنانکه در ایران روزی به نام #مادر ثبت شده است، در بقیه جهان نیز روزی به نام مادر تعیین شده‌است تا برخی از ارزش‌های انسانی و معنوی‌ای که ماحصل تلاش‌ها و زحمات مادران در هر سن و نام و مقامی است، یادآوری شود. یادآوری این روز و روزهای نمادین و سمبلیکی از این دست، فرصتی است برای همه ما که قدر و ارج و قرب برخی تلاش‌هایی را بدانیم که شاید کمتر به آن به شکل ویژه فکر کرده باشیم. مادران، اما تنها در عرصه‌های فردی نیست که مادری می‌کنند، فرزند می‌پرورانند و بزرگ و برومندشان می‌کنند، بلکه ورود آنها به عرصه‌های اجتماعی و فعالیت‌ در حیطه‌های به خصوص بهداشت و سلامت از توسعه دغدغه‌های آنها از حیطه‌ای فردی به حیطه‌ای اجتماعی خبر می‌دهد، گویی مادری که دست به تاسیس نهادی خیریه، یا نهادی مدنی در حمایت از کودکان و مادران همنوع خود می‌زند، در عمل ضمن درک آن نگاه فردی و مادرانه در تلاش است که برای درمان و کاستن از آلام همان مادران، این نگاه را به حیطه های بزرگتری توسعه دهد. چنانکه در همین بنیاد Senses Cultural یک مادر به عنوان مدیر وبنیانگذار اصلی آن، در پی توسعه فعالیت‌های سلامت و بهداشت در عرصه‌های بزرگتر و اجتماعی برآمد و سالیانی است که وقت و انرژی و توان خود را برای چنین کار عام‌المنفعه‌ای صرف کرده و البته با رضایت خاطر بر پای این نهال آب می‌افشاند تا هر روز بزرگتر و برومندترش کند، همانند همان طفلی که روزی در گهواره بود و پستان به دهن می‌گرفت و اکنون جوانی برومند و بزرگ شده است.

http://www.sensesculturalfarsi.org/women/بنیاد-sensescultural-و-فعالیت%E2%80%8Cهایی-برای-مادران/

Address

8880 Cal Center Drive, Ste 400
Sacramento, CA
95826

Opening Hours

Monday 10am - 5pm
Tuesday 10am - 5pm
Wednesday 10am - 5pm
Thursday 10am - 5pm
Friday 10am - 5pm
Saturday 10am - 5pm
Sunday 10am - 5pm

Telephone

(916) 835-5666

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when احساسات فرهنگی posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Videos

Category


Comments

پروژه نوین تحقیقات ژنتیک بر روی Fragile X و تأثیر آن بر اوتیسم و Crisprs Gene Editing

چکیده پروژه
بنیاد Senses Cultural حمایت خود از پروژه فوق را آغاز نموده. این پروژه حاصل یکسال مشاوره و جلسات متعدد با انستیتو مغز دانشگاه UC Davis و دانشگاه Heinrich Heine و پیش از آن با مرکز Max Delbrock Center for Molecular Medicine در آلمان است. هدف پروژه گردآوری یافته و داده های اولیه ای است که در رأس یکسال در اختیار محققین قرار خواهد گرفت.
برای اجرای این هدف، Senses Cultural به 150.000 دلار کمک مالی نیازمند است. این رقم جهت بکارگیری دو کرسی نیمه وقت تحقیقاتی صرف خواهد شد، از جمله برای یک دانش پژوه مقطع دکترا در دانشگاه UC Davis و یک دانش پژوه مقطع فوق دکترا در دانشگاه Heinrich Heine . بعلاوه بخشی از این رقم صرف خرید برخی اقلام اولیه تحقیقاتی و هزینه های گرداندن سازمانهای میزبان جهت اجرای این پروژه خواهد شد. مقداری از این رقم نیز برای هزینه های غیرمستقیم پروژه خواهد بود.

وصف پروژه
هدف پروژه گردآوری داده های اولیه ای است که ظرف یکسال در اختیار محققین و دانشمندان قرار خواهد گرفت. پروژه به ایجاد درمان هایی منتهی می شود که عوامل تولید ژنهای اوتیسم را بررسی می کنند، بویژه در میان خانواده هایی که از خاورمیانه می آیند. یافته های این پروژه به دریافت وام تحقیقاتی منجر می شود که موجب گسترش درمانهای اوتیسم و سایر ناهنجاریهای توسعه اعصاب خواهد بود.

شرکای نهادی
برای اجرای این پروژه، Senses Cultural وارد شراکتی با UC Davis Mind Institute و Heinrich Heine University شده است. متخصصین ما در اجرای این پروژه دارای تجربیات گسترده ای هستند که موجب موفقیت این پروژه خواهد بود.
دکتر راندی هاگرمان و دکتر پاول هاگرمان متخصصین ناهنجاری های توسعه اعصاب در دانشگاه UC Davis و Mind Institute هستند. آنان افرادی هستند که برای اولین بار ناهنجاری توسعه اعصاب FXTAS را در سال 2001 شناسایی کردند. دکتر آلساندرو پریژیونی متخصص در حوزه mitochondris و cell fate reprograming در دانشگاه Heinrich Heine می باشد. این متخصصین در حوزه سندروم Fragile X افراد برجسته ای هستند که قادر به شناسایی ناهنجاری های توسعه اعصاب می باشند.


#اوتیسم
از شما دعوت مینماییم در کارگاه آموزشی اوتیسم در خاورمیانه در تاریخ ۸ می‌‌ شرکت فرمایید. شرکت برای همگان رایگان است.
http://www.sensesculturalfarsi.org/weblog/ ماه-جهانی-اوتیسم-مبارک/
طلوع نوروز و فصل بهار هنگامه‌ی تولد نو، پرورش رویا و خیزش به رسیدن به آرمان‌هاست. نوروز را شادمانه جشن بگیریم با عزیزان‌مان و آنانی که نیاز به مهر ما دارند. بیایید تا این روز را بهتر از قبل با هم بسازیم. به امید سالی زیبا و پر موهبت.
در پست قبلی از اکران فیلم مستند دست‌های آبی در جشنواره سلامت خبر دادیم و نوشتیم که یکی از افرادی که در این فیلم از او و فعالیت‌ موسیقایی‌اش تصاویری در این فیلم مستند است، نابغه نوجوان، ‌نژاد است که بخشی از این فیلم را از نظرتان می‌گذرانیم.
بنیاد ضمن ارج‌ نهادن به تلاش سازندگان این مستند امیدوار است در آینده نزدیک شاهد اکران آن در مجموعه فیلم‌های مستند در تهران و شهرستان‌ها باشیم.
🌴مستند دست‌های آبی، فیلمی با حضور و درباره بچه‌های اوتیستیک

چند ماهی است که از نمایش فیلم مستند #دست‌های_آبی به کارگردانی به در جشنواره سوم سلامت می‌گذرد. این فیلم سوم شهریور در این جشنواره به نمایش در‌آمد.
فیلم درباره نوازندگی و خوانندگی گروهی از نوجوانان اوتیستیک و همراهی بچه‌های دارای با همدیگر در خلق و اجرای یک اثر موسیقایی است. فیلم با هدف تاثیر موسیقی بر روند بهبودی این افراد تهیه شده است و به اهمیت نقش آموزش و پشتکار مستمر افراد #اوتیستیک در این زمینه اشاره دارد.
بخش تحقیق و پژوهش فیلم دست‌های آبی بر عهده آیلین آگاهی بود و نیلوفر عباسی تدوین آن را بر عهده داشت. موسیقی متن فیلم را مسعود نعمتی ساخت و و تصویربرداری این اثر را عبداله حیدری انجام داد.
کارگردان این فیلم در گفت وگویی با مهر گفته بود: نواختن موسیقی در افرادِ دارای ضایعات و اختلالات حرکتی می‌تواند موجب بهبود در هماهنگی حرکات ظریف و حرکات بزرگ آنها شود. نواختن گروهی موسیقی نیز به فرد دارای اختلال رفتاری می‌آموزد که چگونه در ساختارهای گروهی فعالیت کرده و رفتارهای خود را با دیگران تطبیق دهد.
به گفته آقای حیدری بسیاری از کودکان دارای #اوتیسم با تمرین و تلاش معلم پیانو و آوازشان در نوازندگی این اختلال را پشت سر گذاشته و با هنر خود با جامعه ارتباط برقرار کرده اند و ما در این مستند تلاش کرده ایم بخشی از این روند را به تصویر کشیم.

بنیاد ضمن ارج‌ نهادن به تلاش سازندگان این مستند امیدوار است در آینده نزدیک شاهد اکران آن در مجموعه فیلم‌های مستند در تهران و شهرستان‌ها باشیم.

نکته مهم در این فیلم حضور ‌نژاد، است که پیش از این سایت فارسی بنیاد با مادر او در زمینه فعالیت‌های باران گفت وگویی مفصل انجام داده بود.
شما مخاطبان وفادار را به خواندن این گفت وگو در سایت فارسی دعوت می‌کنیم.

http://sensesacademyofhealth.org/farsi/مادر-از-کودک-نابغه-اوتیستیک-خود-می%E2%80%8Cگو/
🌲تجربه‌های بی‌واسطه از مواجهه با کودکان اوتیستیک در کانال یوتیوب بنیاد

در کانال یوتیوب بنیاد نزدیک به ۱۶ فایل ویدئویی ۱۵ دقیقه‌ای از مجموعه کارگاه‌های #زندگی‌_با_اوتیسم را می‌توانید مشاهده کنید.
این کارگاه آذرماه سال ۱۳۹۶ و با حمایت و پشتیبانی بنیاد در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.
در این کارگاه‌ها تجربه‌های اساتید و نخبگان #ایرانی و‌ #آمریکایی با دقت و پرداخت جزییات ارائه می‌شود و از این نظر برای خانواده‌های دارای و به خصوص کاروزان و #گفتاردرمانگران داخل کشور ایران بسیار مفید و راهگشاست.
برای نمونه در این فایل ویدئویی دکتر و خانم که از معدود ایرانیانی‌اند که تجربه حضور مستقیم در آمریکا را داشتند و تحقیقات گسترده‌ای در زمینه اوتیسم داشتند(به دلیل آنکه خودشان بچه اوتیسمی دارند)این تجربه‌ها را بی‌واسطه در این کارگاه با دیگر حاضران همرسانی کرده‌اند.
با مراجعه به یوتیوب بنیاد این تجربه‌های نادر و کمیاب را ملاحظه کنید تا به درک و دانش خود درباره چگونگی رابطه با اوتیسمی‌ها بیفزایید.

https://www.youtube.com/watch?v=KG-pZCWLqsg

دنبال کنید:
استادان و روانپزشکان #آمریکایی در رودرویی مستقیم با گروهی از گفتاردرمانگران و نیز برخی از متخصصان ایرانی که در زمینه کار با ایران تجربه‌های خوبی دارند به پرسش‌هاو ابهامات آنها پاسخ می گویند
مجموعه کارگاه‌های #زندگی‌_با_اوتیسم را روی کانال یوتیوب بنیاد دنبال کنید:

https://www.youtube.com/watch?v=ky2J0iSzMIA
بارگزاری مجموعه سخنرانی‌ها و میزگردهای زندگی با اوتیسم در کانال یوتیوب SensesCultural

با هماهنگی تیم فیلمبرداری زیر نظر بنیاد SensesCultural مجموعه‌ای منتخب و مفید از کارگاه‌های زندگی با اوتیسم که آذرماه سال گذشته در تهران برگزار شد، روی کانال یوتیوب بنیاد بارگزاری شده است. این کارگاه‌ها، آذرماه سال گذشته در تهران و با حضور برخی از متخصصین آمریکایی که با همت و همیاری بنیاد SensesCultural به ایران سفر کرده بودند، در تهران و اصفهان برگزار شد.
اطلاعات بیشتر در سایت و لینک زیر:
http://www.sensesculturalfarsi.org/?p=4905
x

Other Museums in Sacramento (show all)

Sacramento State Anthropology Museum CSUS Living Gallery and Biological Collections Celestial Interpretations Sacramento Valley Live Steamers Railroad Museum California State Indian Museum State Indian Museum State Historic Park Sacramento Children's Museum California State Capitol Museum Museum Sejarah, Wanita dan Seni California The California Museum for History, Women and the Arts Capitol Books & Gifts California State Military Museum Sacramento History Museum Sojourner Truth African Heritage Museum California Automobile Museum