Stowarzyszenie "Nieść Ulgę w Cierpieniu" im. Ojca Pio i Matki Teresy

Stowarzyszenie "Nieść Ulgę w Cierpieniu" im. Ojca Pio i Matki Teresy Celem stowarzyszenia jest szeroko rozumiana opieka nad chorymi w stanie terminalnym choroby nowotworowej i ich rodzinami na terenie powiatu żyrardowskiego. st.

Stowarzyszenie powstało z inicjatywy osób, które dużo wcześniej widziały potrzebę powstania na terenie powiatu stowarzyszenia, którego głównym celem byłaby szeroko rozumiana opieka nad chorymi w stanie terminalnym choroby nowotworowej i ich rodzinami na terenie powiatu żyrardowskiego i okolic. SZCZEGÓLNE WYDARZENIA:

2004 – Zarejestrowanie Stowarzyszenia w KRS Sądu Rejonowego dla m. Warszawy w War

szawie,
2005 – Zarejestrowanie Stowarzyszenia jako organizacji pożytku publicznego,
2008 – Powołanie przez Stowarzyszenie NZOZ Hospicjum Domowe,
2009 – Zarejestrowanie NZOZ Hospicjum Domowe w Urzędzie Wojewódzkim,
2011 – Zorganizowanie I Konferencji Hospicyjnej „Bądźmy świadkami miłości”, połączonej z otwarciem siedziby Hospicjum Domowego,
2011 – Rozpoczęcie działalności Hospicjum Domowego służącego chorym na zasadach wolontariatu,
01.01.2012 – Rozpoczęcie działalności Hospicjum Domowego w ramach kontraktu z NFZ.
27.04.2013 – II Konferencja Hospicyjna :„Bądźmy świadkami miłości”… w cierpieniu.
2013 – Zainicjowanie regularnych Mszy Świętych za Zmarłych Pacjentów Hospicjum Domowego,
30.10.2014 – Podjęcie przez Radę Miasta uchwały akceptującej inicjatywę Stowarzyszenia na budowę Ośrodka Hospicyjnego w Żyrardowie,
16.11.2014 – Rozpoczęcie pierwszych rekolekcji „Dla Osób po Stracie Bliskiej Osoby”

29/03/2026

💚Zakończyliśmy Rekolekcje "Po Stracie Bliskiej Osoby", które trwały od piątku do niedzieli w Magdaleńskim Wieczerniku. To był piękny czas, pełen dobrych, oczyszczających łez, wzruszeń, radości z odkrycia najlepszego Lekarstwa na Świecie. Dla niektórych trudne sprawy stały się lżejsze, gdy przytulił ich SAM BÓG...
💛Dziękujemy Wszystkim Uczestnikom Rekolekcji za otwartość i czynny udział w tym co zaproponowaliśmy. Wasze świadectwa pokazały nam, jak wiele ran można uleczyć takim spotkaniem.
💚Mamy nadzieję, że "wskrzeszenie" tych rekolekcji po dłuższej przerwie, zagości na stałe w naszej działalności.

28/03/2026

💚Za nami drugi dzień Rekolekcji, to był dzień pełen pięknych wydarzeń, dla niektórych pełny łez, które zamieniły się w deszcz Błogosławieństw💚 Dziękujemy Wszystkim Posługującym Modlitwa Wstawienniczą, za ich przyjazd i poświęcony czas oraz modlitwę nad naszymi uczestnikami rekolekcji💛

🙏Rozpoczęliśmy Rekolekcje "Po Stracie Bliskiej Osoby" Niech to będzie owocny czas dla wszystkich uczestników oraz naszyc...
27/03/2026

🙏Rozpoczęliśmy Rekolekcje "Po Stracie Bliskiej Osoby" Niech to będzie owocny czas dla wszystkich uczestników oraz naszych Prowadzących.🙏

26/03/2026

💛Zachęcamy do wsparcia Budowy Hospicjum w Żyrardowie, poprzez przekazanie 1.5% swojego podatku.
💚Pomagamy w rozliczeniach PIT-ów.

💛 W A R T O P O M A G A Ć 💛

Jeszcze jest kilka wolnych miejsc. Zachęcamy uczestnictwa. Można zapisać się bezpośrednio w Magdalence lub dzwoniąc na n...
20/03/2026

Jeszcze jest kilka wolnych miejsc. Zachęcamy uczestnictwa. Można zapisać się bezpośrednio w Magdalence lub dzwoniąc na numer 601 539 130.

💛🫶💛Kochani! Być może zapomniano, że nasze Stowarzyszenie nie tylko zajmuje się Budową Hospicjum, ale prowadzi różne inne działania...👉jednym z nich było prowadzenie rekolekcji " Po Stracie Bliskiej Osoby".
💚Po dłuższej przerwie wracamy do tego cyklu, który był potrzebny wielu osobom, aby mogli wrócić do pełni życia po przejściu różnych swoich traum i dramatów.
👉 To rekolekcje otwarte dla wszystkich, do udziału w nich nie jest wymagana wcześniejsza formacja ani inne przebyte rekolekcje.
👉To będzie okazja, aby w atmosferze ciszy i refleksji zaprosić Pana Boga w swoje trudne doświadczenie.
💚Zachęcamy do skorzystania z tej propozycji i zapisów.
👉Szczegóły na plakacie.

02/03/2026

Dziękujemy "Trójce" i wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę w tej inicjatywie💛

24/02/2026

💛🫶💛Kochani! Być może zapomniano, że nasze Stowarzyszenie nie tylko zajmuje się Budową Hospicjum, ale prowadzi różne inne działania...👉jednym z nich było prowadzenie rekolekcji " Po Stracie Bliskiej Osoby".
💚Po dłuższej przerwie wracamy do tego cyklu, który był potrzebny wielu osobom, aby mogli wrócić do pełni życia po przejściu różnych swoich traum i dramatów.
👉 To rekolekcje otwarte dla wszystkich, do udziału w nich nie jest wymagana wcześniejsza formacja ani inne przebyte rekolekcje.
👉To będzie okazja, aby w atmosferze ciszy i refleksji zaprosić Pana Boga w swoje trudne doświadczenie.
💚Zachęcamy do skorzystania z tej propozycji i zapisów.
👉Szczegóły na plakacie.

💚11 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. W tym dniu mieliśmy okazję uczestniczyć wraz z pracownikami szpitala we...
18/02/2026

💚11 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. W tym dniu mieliśmy okazję uczestniczyć wraz z pracownikami szpitala we Mszy Świętej odprawionej w szpitalnej kaplicy przez ks. Pawła Libora.
💛Kilka godzin potem w kościele św. Cyryla i Metodego, odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Chorych a także Naszych Darczyńców pod przewodnictwem ks. Kazimierza Rzymowskiego.
💚W trakcie Mszy wiele osób przyjęło Sakrament Namaszczenia
a po Adoracji i wspólnej modlitwie odbyło się indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
💛Dziękujemy Osobom, które zaangażowały się w przygotowanie tej Uroczystości, oraz Wszystkim, którzy byli Razem z Nami tego wieczoru.
💚 Fotorelacja na naszej stronie

11 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. W tym dniu mieliśmy okazję uczestniczyć wraz z pracownikami szpitala we Mszy Świętej odprawionej w szpitalnej kaplicy przez ks. Pawła Libora. Kilka godzin potem w kościele […]

17/02/2026

Drodzy Rodzice i Uczniowie,
24 lutego 2026 r. (wtorek) w naszej szkole odbędzie się kiermasz ciast pod hasłem „Trójka dla Hospicjum”.
Podczas wydarzenia będzie można kupić pyszne ciastko w cenie 5 zł.
Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Hospicjum w Żyrardowie.
Sprzedaż odbędzie się w stołówce szkolnej i potrwa… do ostatniego okruszka!
Zwracamy się z serdeczną prośbą do Rodziców oraz Uczniów o wsparcie naszej inicjatywy poprzez przygotowanie domowych wypieków i przyniesienie ich w dniu kiermaszu do stołówki szkolnej od 7.30.
Każde, nawet najmniejsze wsparcie, ma ogromne znaczenie!
Zachęcamy do udziału i wsparcia szczytnego celu!
Razem możemy więcej ❤️
Szkolne Koło Wolontariatu

Stowarzyszenie "Nieść Ulgę w Cierpieniu" im. Ojca Pio i Matki Teresy w Żyrardowie żegna Dominikę Żukowską, która jesieni...
12/02/2026

Stowarzyszenie "Nieść Ulgę w Cierpieniu" im. Ojca Pio i Matki Teresy w Żyrardowie żegna Dominikę Żukowską, która jesienią w 2024 roku swoim głosem uświetniła charytatywny koncert
na rzecz budowy naszego Hospicjum.
Spoczywaj w pokoju.💚🩶💚

09/02/2026
💛Pragniemy podziękować Wszystkim Darczyńcom, Firmom, Instytucjom oraz Osobom Anonimowym i tym, do których nie dotarliśmy...
08/02/2026

💛Pragniemy podziękować Wszystkim Darczyńcom, Firmom, Instytucjom oraz Osobom Anonimowym i tym, do których nie dotarliśmy osobiście – za każdy Dar Serca i Obecności oraz za Wsparcie Dzieła Hospicyjnego, które nazywamy Darem Wielu Serc. 💚Prezes Zarządu – Ewa Lenkiewicz jak co roku kieruje słowa wdzięczności za dotychczasowe wsparcie oraz zaprasza na Mszę Świętą za Naszych Darczyńców podczas obchodów Światowego Dnia Chorego – 11.02.2026, o godz. 18:00 w Kościele Św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie.
💛Zachęcamy do przeczytania a także do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Adres

Ulica Salezjańska 7
Zyrardow
96-300

Telefon

783 383 220

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Stowarzyszenie "Nieść Ulgę w Cierpieniu" im. Ojca Pio i Matki Teresy umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Stowarzyszenie "Nieść Ulgę w Cierpieniu" im. Ojca Pio i Matki Teresy:

Udostępnij