18/06/2026
⚜️Wczoraj w Muzeum Ziemi Lubuskiej odbyło się Walne Zebranie Członków Lubuskiego Oddziału Stowarzyszenia Muzealników Polskich. Podczas spotkania dr Longin Dzieżyc pełniący dotychczas rolę Prezesa LOSMP przedstawił sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia, a zgromadzeni muzealnicy udzielili mu absolutorium.
W związku z wygaśnięciem kadencji dotychczasowego prezesa oraz zarządu powołano nowe władze.
⚜️Prezeską Lubuskiego Oddziału Stowarzyszenia Muzealników Polskich została dr Ewa Pawlak, dyrektorka Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim.
🔸W zarządzie znaleźli się także:
- wiceprezes - Tadeusz Woźniak, dyrektor Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze - Ochli
- sekretarz - dr Alina Polak-Woźniak, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze
- skarbnik - dr Arkadiusz Cincio, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze
- członkowie zarządu - Piotr Dziedzic - dyrektor Muzeum Wojskowego w Drzonowie, Rafał Wyganowski - Muzeum Lubuskiego oraz Elżbieta Jednorowicz - Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej.
🔹Powołano komisję rewizyjną w składzie: Justyna Lubas-Wałęcka (przewodnicząca), dr Jacek Gernat, dr Grzegorz Wanatko.
⚜️Składamy wyrazy podziękowania ustępującemu Prezesowi oraz Zarządowi Lubuskiego Oddziału Stowarzyszenia Muzealników Polskich. Nowym władzom życzymy sukcesów oraz determinacji w pracy na rzecz zarówno Stowarzyszenia jak i Muzealników z regionu lubuskiego!⚜️
Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze - Ochli
Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza
Międzyrzecki Rejon Umocniony
Muzeum Twierdzy Kostrzyn
Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie
Stowarzyszenie Muzealników Polskich