07/06/2026
Ruda Śląska! Dzisiaj Wasz rynek i targowisko zadrżą! 🎺🔥
Festiwal MOC DĘTYCH 2026 – Współczesne brzmienia Orkiestr Górniczych rusza w teren!
Dzisiaj o godzinie 16:00 na Targowisku Wirek, w ramach Dni Rudy Śląskiej, zamelduje się Orkiestra Dęta KWK Bielszowice.
Wyprowadzamy muzykę w przestrzeń miejską, by udowodnić, że nasze niematerialne dziedzictwo kulturowe brzmi dziś mocniej i bardziej dynamicznie niż kiedykolwiek.
To dopiero początek naszych muzycznych akcji! Zobaczcie, gdzie jeszcze spotkacie nas przed wielkim czerwcowym finałem:
📌 13.06 (Industriada) | Rybnik (Zabytkowa Kopalnia Ignacy), godz. 15:30 – Górnicza Orkiestra Dęta KWK Rydułtowy
📌 13.06 (Industriada) | Zabrze (Port Sztolni Królowa Luiza), godz. 16:00 – Górnicza Orkiestra Dęta KWK Bolesław Śmiały – Kapela Bolkova
📌 13.06 (Industriada) | Zabrze (Kopalnia Guido), godz. 17:00 – Górnicza Orkiestra Dęta KWK Sośnica
📌 20.06 | Gliwice (Rynek), godz. 18:00 – Górnicza Orkiestra Dęta KWK Sośnica
Słyszycie ich na Wirku? Dajcie znać w komentarzach i wrzucajcie swoje relacje!
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.