11/03/2026
W Regionalnej Izbie Pamięci w Wysokiem odbyło się wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Kobiet, które zgromadziło Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wysokiem. Była to doskonała okazja do wspólnego świętowania, rozmów i integracji w serdecznej, pełnej życzliwości atmosferze.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele samorządu: dyrektor GOK Jarosław Kalbarczyk, radny Edmund Hałasa oraz sołtys Wysokiego Katarzyna Szałacha. Urząd Gminy reprezentował Jarosław Kuchta z Wydziału Społecznego i Promocji Gminy. To właśnie panowie złożyli wszystkim zgromadzonym paniom serdeczne życzenia z okazji ich święta, wręczając każdej z nich symboliczny, piękny czerwony goździk. Panie nie pozostały dłużne – korzystając z okazji Dnia Mężczyzn złożyły gościom równie ciepłe i serdeczne życzenia, dziękując za pamięć i wspólne świętowanie.
Po części oficjalnej wszyscy zasiedli do stołu, na którym królowały regionalne potrawy przygotowane przez gospodynie z KGW. Nie mogło oczywiście zabraknąć także tortu, który – podobnie jak wiele innych przysmaków – został przygotowany z produktów pochodzących z gospodarstw pań, dzięki czemu był wyjątkowo smaczny i mniej kaloryczny. Spotkanie upłynęło w niezwykle miłej atmosferze. Był czas na rozmowy, wspomnienia i wspólne świętowanie. Uczestnicy zgodnie podkreślali, że takie chwile sprzyjają budowaniu więzi i pozwalają w wyjątkowy sposób celebrować piękne święto, jakim jest Dzień Kobiet.