21/05/2026
✨️🌙 W ramach tegorocznej Nocy Muzeów w Galerii Sztuki Platon odbyło się oprowadzanie autorskie po wystawie prof. Mariana Waldemara Kuczmy „W poszukiwaniu utraconej zieleni”.
👉🏻 „To nawiązanie jest bardzo konkretne, ma związek z tym, że zostałem wychowany w otoczeniu zieleni, moja młodość na wsi, w pobliżu Sanoka, w której obcowanie z zielenią było bardzo naturalne, organiczne, i wszystko, co się tu wydarzyło, ma odniesienie właśnie do tego dzieciństwa (…)” — mówi artysta w odniesieniu do zagadkowego tytułu wystawy. 🌿
Spotkanie było okazją do wspólnego odkrywania inspiracji, motywów i historii towarzyszących prezentowanym pracom oraz do rozmowy z Malarzem o pamięci krajobrazu, naturze i przemijaniu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i wspólnie spędzony wieczór.
Przypominamy, że wystawę można wciąż odwiedzać ➡️ ekspozycja potrwa do 11 czerwca!