17/06/2026
💁 Zachęcamy do obejrzenia wystawy "Kolekcjoner" w Muzeum Narodowe w Warszawie.
🎩 Wystawa poświęcona jest hrabiemu Ignacemu Korwin-Milewskiemu, który w latach 1880-1910 stworzył kolekcję ponad dwustu obrazów polskich malarzy. W tym roku przepada sto osiemdziesiąta rocznica urodzin i setna rocznica śmierci hrabiego.
🖼️ Niesamowite wrażenie robi sala z autoportretami m.in. Jana Matejki, Jacka Malczewskiego czy Franciszka Żmurki. Wszystkie te obrazy powstały na zlecenie Ignacego Korwin-Milewskiego. Brakuje tylko autoportretu Aleksandra Gierymskiego - obraz zaginął w czasie II wojny światowej.
👉 Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających do 13 września 2026 r.