Opuszczone i zapomniane obiekty Naszego Tomaszowa Maz i okolic

Opuszczone   i zapomniane obiekty Naszego Tomaszowa Maz i okolic Witaj na naszej stronie! Od 2012r. zajmujemy się tematyką zapomnianych miejsc w naszym mieście. Interesuje nas przemysł jak i urbanistyka. A&D

Zaczynaliśmy od URBEXU największych fabryk, później przyszedł czas na pozostałą historię Tomaszowa i okolic. Obecnie staramy się łączyć konkretne miejsca z ich historią. W naszej misji korzystamy zasobów instytucji miejskich, wspomnień byłych pracowników oraz opieramy się o własne archiwum pełne zdjęć oraz pamiątek. Nasze doświadczenia pokierowały nas do ambitnych planów na rzecz upamiętnienia prz

emysłowej historii miasta. Z Waszą pomocą może uda nam się je zrealizować. Jeśli jest Ci bliska historia naszego miasta, zapraszamy do kontaktu bądź współpracy. Ponadto często zwiedzamy najciekawsze muzea w Polsce. Postaramy się przekazać gdzie najlepiej zwiedzić kawał dobrej historii. Aktualnie od września jesteśmy stowarzyszeniem i zapraszamy na stronę:
https://www.facebook.com/profile.php?id=61581550194502

Również interesuje nas tematyka:

Urbex - głównie ciężki przemysł, włókienniczy i inne, pałace, dworki...
Czasy PRL-u
Motoryzacja
i inne...

UWAGA!!! Zastrzegamy sobie prawo do kopiowania i rozpowszechniania tekstów, grafiki, zdjęć oraz modyfikowania i wykorzystywania
w celach komercyjnych bez naszej wyraźnej zgody. Prosimy o kontakt w sprawie wykorzystania naszych materiałów. Nie ma problemu , dogadamy się tylko skontaktuj z nami.

Kto pamięta odpusty i łańcuchowe karuzele? 🎠 Ja do dziś wspominam je z sentymentem. Zawsze miałam trochę strachu przed w...
22/06/2026

Kto pamięta odpusty i łańcuchowe karuzele? 🎠 Ja do dziś wspominam je z sentymentem. Zawsze miałam trochę strachu przed wejściem, ale gdy karuzela ruszała, była ogromna frajda. Piękne wspomnienia dzieciństwa. 😊

,,8 maja na skwerku w okolicy dzisiejsze Domu Handlowego
,,Niedźwiedź" odbywał się odpust poświęcony św.Stanisławowi".

Źródło Informacji i zdjęć 📖 Tomaszów Mazowiecki w PRL
Życie miasta w latach 1945 1989
Daniel Warzocha

Dzień dobry. 😊Powoli wracam do Was.Czasem trzeba na chwilę zniknąć, żeby poukładać myśli i nabrać sił.A na dziś 👇Dobrego...
18/06/2026

Dzień dobry. 😊

Powoli wracam do Was.
Czasem trzeba na chwilę zniknąć, żeby poukładać myśli i nabrać sił.
A na dziś 👇

Dobrego, spokojnego dnia. 🍀

Kolejny Jarmark Spalski za nami. 😍Kochamy starocie i klimat PRL-u.Kolejna niespodzianka 😍 MAZOVIA i kolejne zamówienia 📷...
14/06/2026

Kolejny Jarmark Spalski za nami. 😍
Kochamy starocie i klimat PRL-u.
Kolejna niespodzianka 😍 MAZOVIA
i kolejne zamówienia 📷😉

Kto był? 🌧️🌞☔

Szanowni Państwo,Każdy ma prawo do własnej opinii i nie oczekuję, że wszystkim będzie podobało się to samo. Proszę jedna...
13/06/2026

Szanowni Państwo,

Każdy ma prawo do własnej opinii i nie oczekuję, że wszystkim będzie podobało się to samo. Proszę jednak

o zachowanie kultury wypowiedzi.

Nie będę tolerować chamstwa, obrażania innych osób, wyśmiewania czy niepotrzebnych uszczypliwości. Można się nie zgadzać, można krytykować, ale warto robić to
z szacunkiem. Historia nie powinna być tematem sporów, hejtu
i wzajemnych ataków, lecz okazją do rozmowy, wymiany wiedzy oraz refleksji nad naszą przeszłością.

Sama byłam ofiarą hejtu i doskonale wiem, jakie konsekwencje mogą nieść słowa. Dlatego nie będę obojętnie przyglądać się sytuacjom, w których przekraczane są granice zwykłej, kulturalnej dyskusji. Słowa mają znaczenie i mogą pozostawić ślad na długie lata.

Jeżeli komuś nie odpowiada publikowana przeze mnie treść, ma pełne prawo ją pominąć.
Natomiast brak kultury osobistej nie będzie akceptowany.
Niestety, w ostatnim czasie musiałam już usunąć część komentarzy oraz zablokować pewne osoby i w razie potrzeby będę podejmować takie decyzje również w przyszłości.

Pragnę również przypomnieć, że strona ta jest prowadzona społecznie
i z pasji do historii. Publikuję materiały, które uda mi się odnaleźć, opracować
i zweryfikować. Nikt nie ma prawa żądać ode mnie publikowania określonych treści, zdjęć czy tematów ani narzucać kierunku prowadzonych przeze mnie działań.

Warto również pamiętać, że internet nie jest przestrzenią całkowitej anonimowości. Coraz częściej zapominamy, że za każdym profilem stoi drugi człowiek, a publikowane słowa mogą mieć realne konsekwencje. Wolność słowa daje prawo do wyrażania własnych opinii, ale nie daje prawa do obrażania, pomawiania, poniżania czy naruszania dóbr osobistych innych osób.
Każdy powinien brać
odpowiedzialność za treści, które publikuje.

Szanujmy się nawzajem i pamiętajmy, że po drugiej stronie ekranu również są ludzie. To miejsce powstało z pasji do historii i chciałabym, aby służyło przede wszystkim jej poznawaniu,
a nie wzajemnym konfliktom

Życzę miłego popołudnia
Agata 😀

Zgodnie z obietnicąDla wszystkich Was, którzy nie mogli z różnych przyczyn pojawić się na Premiera filmu "Wistomowskie T...
07/06/2026

Zgodnie z obietnicą

Dla wszystkich Was, którzy nie mogli z różnych przyczyn pojawić się na Premiera filmu "Wistomowskie Tatry"
Z dumą udostępniamy film w całości.

Niech historia niesie się dalej!

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wczorajsze liczne przybycie na premierę filmu, dziękuję Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim - Tomaszowskie Centrum Sportu za udostępnienie "Cafe na pięterku" na czas premiery.

Dziękuję jednostkom Osp Wodzinek OSP Drzewica OSP KSRG Tomaszów Mazowiecki - Nagórzyce za przybycie i za przygotowane niespodzianki.
W szczególności dla OSP Drzewica oraz dla Gmina Drzewica za umożliwienie przyjazdu Waszej Tatry oraz za pokaz wodny!

Dziękuję Krzysztof Kleszcz za obecność na premierze oraz za użyczenie genialnego głosu jako podkład lektorski. Praca z takim głosem do była przyjemność!

Dziękuję PRL998.pl oraz ratownicza.net za możliwość udostępnienia zdjęć oraz tekstów, które stały się fundamentem tego filmu.

Dziękujemy Andrzej Bazyl, Radek Maxi oraz Bartłomiej Kawecki za udostępnione zdjęcia wykorzystane
w filmie.

Dziękuję Robert Kozłowski za hełm oraz toporek, który mogliśmy pokazać jako pamiątkę.

Dziękuję TIT - Tomaszowski Informator Tygodniowy za oprawę medialną. Współpraca z Wami to czysta przyjemność.

Opuszczone i zapomniane obiekty Naszego Tomaszowa Maz i okolic

„Fabrykancki Tomaszów - Stowarzyszenie Pasjonatów Historii Przemysłu TM”

Zapraszamy Państwa na historyczną podróż w czasie.Dziś opowiemy W...

🏭 Jan Bednarek, były dyrektor Zakładu Włókien Chemicznych Wistom - niezwykły człowiek, który przez lata pozostawił po so...
07/06/2026

🏭 Jan Bednarek, były dyrektor Zakładu Włókien Chemicznych Wistom - niezwykły człowiek, który przez lata pozostawił po sobie nie tylko zawodowe osiągnięcia, ale przede wszystkim szacunek
i wdzięczność ludzi, z którymi pracował.

Człowiek o ogromnym sercu, życzliwości i szacunku do drugiego człowieka. Wielu pracowników do dziś wspomina Pana Jana z uznaniem, podkreślając jego otwartość, uczciwość oraz troskę o załogę.

To osoba, która na trwałe zapisała się nie tylko w historii Wistomu, ale
także w pamięci ludzi, których spotkała na swojej drodze.

To był dla nas ogromny zaszczyt gościć Pana Jana Bednarka na premierze filmu „Wistomowskie Tatry”. Dziękujemy za obecność, wspomnienia i ciepłe słowa. ❤️🏭

Jeszcze dziś przestawimy relację z całego wydarzenia 🎥

Adres

Tomaszów Mazowiecki

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Opuszczone i zapomniane obiekty Naszego Tomaszowa Maz i okolic umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Opuszczone i zapomniane obiekty Naszego Tomaszowa Maz i okolic:

Udostępnij