Wycieczki z Pawłem Nalepą

Wycieczki z Pawłem Nalepą Zamieszczane tu będą wszystkie informacje o wycieczkach, spacerach bliskich i dalekich etc.podczas

30/03/2026

Altwiener Oestermarkt Freyung - i gigantyczne jako :-)

30/03/2026

Altwiener Oestermarkt Freyung

30/03/2026

Jarmark Wielkanocny pod Schönbrunnem

W sobotę przed Niedzielą Palmową, a więc 28 marca miałem przyjemność być z grupą sympatycznych 31 turystów z całej Polsk...
30/03/2026

W sobotę przed Niedzielą Palmową, a więc 28 marca miałem przyjemność być z grupą sympatycznych 31 turystów z całej Polski na Jarmarku Wielkanocnym we Wiedniu. Wycieczkę zorganizowało Biuro Podróży INDEX. Pogoda nie była najcieplejsza to fakt, rano zawiewało od strony Alp :-), ale ważne, że pogoda ducha dopisała!💪 Zobaczyliśmy Schönbrunn, gdzie oprócz jarmarku wielkanocnego, w drugiej połowie czasu wolnego poszliśmy się ogrzać do fantastycznej Palmiarni oraz Domu Pustyni. Zbudowane w czasach Franciszka Józefa I do dziś zachwycają pięknem architektury o roślinach i zwierzętach w środku nie wspominając. W tym pierwszym trafiła nam się gratka - darmowa degustacja pokaźnej porcji owoców tropikalnych 🍌 🥝 🥭.
Potem szybko i sprawnie dzięki Wiener Linien dostaliśmy się na Ring, pod Złoty pomnik Johanna Straussa Syna. Weszliśmy na Starówkę, a spacer skończyliśmy na jarmarkach na placach Am Hof oraz Freuyng (Altwiener Oestermarkt) . Po czasie wolnym i zakupach spacer po Hofburgu. I tak 11,5 godziny w austriackiej stolicy minęły jak z bicza strzelił :-)
Pozdrawiam Turystów z Podgrup A, B, C, D, oraz tej najliczniejszej E. 😍

Poniżej garść zdjęć. Jeśli na jakimś jestem -
dziękuję za jego zrobienie!

Wczoraj, w niedzielę 22 marca 2026 miałem przyjemność prowadzić 5. (!) już z serii wycieczkę na Ponidzie dla mojego maci...
23/03/2026

Wczoraj, w niedzielę 22 marca 2026 miałem przyjemność prowadzić 5. (!) już z serii wycieczkę na Ponidzie dla mojego macierzystego Oddziału PTTK ( PTTK Oddział w Sosnowcu ). W programie były perełki, które nie zmieściły się w poprzednich wycieczkach: Chroberz, z cennym Pałacem Wielopolskich (Ośrodek Dziedzictwa Kulturowego i Tradycji Rolnej Ponidzia - Pałac Wielopolskich) i gotycko-renesansowym kościołem, Solec Zdrój - wiejskie uzdrowisko mające miejski sznyt :-); kościół św. Katarzyny w Piasku Wielkim, kościół Wniebowzięcia NMP w Strożyskach i kościół św. Bartłomieja w Chotlu Czerwonym.
Dziękuję mojemu oddziałowi za zorganizowanie wycieczki; pani Ani z Uzdrowiska Solec (Uzdrowisko Solec-Zdrój M. Cz. Sztuk) za ciepłe przyjęcie, poświęcony czas i profesjonalne pokazanie zabytkowych Łazienek (i Pani Paulinie z działu marketingu za pomoc); Restauracji (Restauracja ,,Chleb i Wino")w Solcu za smaczny niedzielny obiad; Paniom ze Starego Kufra w Solcu-Zdroju ( Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Solec Zdrój) za barwną opowieść o dawnym Solcu; a także proboszczowi parafii rzymskokatolickiej w Strożyskach, ks. płk Markowi Wesołowskiemu za oprowadzenie po pięknym gotyckim kościele i po parafialnym fantastycznym muzeum.

Ale przede wszystkim dziękuję wszystkim 19 wspaniałym Turystom za nieustającą chęć zwiedzania Ponidzia. Jesteście wspaniali! 😍
A najbardziej chyba dziękuję najmłodszej amatorce Ponidzia (uczestnicy wiedzą o kogo chodzi 🙂) za zadawane mądre pytania. Tak trzymaj 👍

Kto wie, może powtórzę tę wycieczkę z innym biurem podróży ?

Poniżej garść zdjęć :-)
PS dziękuję zwłaszcza dwóm Paniom za pełnienie funkcji fotografa przy zdjęciach grupowych. Dzięki nim jestem na nich!

Marzec za pasem, a tu co? Wciąż bardzo mało osób zapisanych na kolejną wycieczkę na Ponidzie... Ludziska! Na co czekacie...
24/02/2026

Marzec za pasem, a tu co? Wciąż bardzo mało osób zapisanych na kolejną wycieczkę na Ponidzie... Ludziska! Na co czekacie ? 😉/A tak serio to przypominam i zachęcam. To prawdopodobnie jedyna moja wycieczka PTTK Oddział w Sosnowcu . Jak się odbędzie to wszystkie moje wycieczki z macierzystym oddziałem się odbędą w tym roku. Ale jak nie - to żadna 😐. Gra jest warta świeczki. A więc do zapisów :-)

Zapraszamy na wycieczkę: Ponidzie w dniu 22.03.2026 r.
Wyjazd z Sosnowca (przystanek autobusowy ul. Dęblińska) o godz. 07:00
Wyjazd z Dąbrowy Górniczej (przystanek autobusowy DG Centrum w stronę Gołonoga – po zgłoszeniu przy zapisie na wycieczkę) o godz. 07:10
https://www.facebook.com/events/876837081721866
Kolejna odsłona wycieczek po Ponidziu. Tym razem zobaczymy kilka ciekawych miejsc, które w poprzednich edycjach się „nie zmieściły”. Zwiedzimy uzdrowisko w Solcu-Zdroju, napijemy się najbardziej siarczkowej ponoć wody na świecie i zobaczymy jej ujęcie, do którego można „prawie” dojechać … tramwajem. W czasie wycieczki zwiedzimy także Pałac w Chrobrzu oraz gotyckie kościoły w Chotlu, Strożyskach i Piasku Wielkim. Pierwszy kościół ufundował nauczyciel 4 europejskich królów, a w tym ostatnim pochowany został ktoś, kogo przedwczesna śmierć zmieniła losy Europy Środkowej. Chcesz wiedzieć więcej – jedź z nami na Ponidzie!
W programie:
Chroberz – Pałac Wielopolskich (zwiedzanie z przewodnikiem),
Solec-Zdrój – zabytkowe Łazienki (wejście do środka, możliwość skosztowania wody), ujęcie wody Szyb Solecki, spacer po parku zdrojowym i miejscowości,
Piasek Wielki – gotycki kościół św. Katarzyny,
Strożyska – kościół Wniebowzięcia NMP i muzeum parafialne,
Chotel Czerwony – gotycki kościół św. Bartłomieja.
Dla chętnych istnieje możliwość zamówienia obiadu w restauracji „Chleb i Wino” w Parku Zdrojowym w Solcu-Zdroju (koszt 35 zł od osoby) – płatne dodatkowo w autokarze; konieczna deklaracja przy zapisie na wycieczkę!!!
UWAGA!!! Program może ulec zmianie ze względów organizacyjnych. Dostępność kościołów uzależniona od odbywających się tam uroczystości (pogrzeby, śluby itp.).
Koszt wycieczki:
- 145 zł członkowie PTTK (młodzież do lat 18 płatne 140 zł)
- 155 zł pozostali uczestnicy (młodzież do lat 18 płatne 150 zł)
- dodatkowo płatne: wstępy do kościołów – 15 zł
Cena obejmuje:
• przewóz Uczestników oraz ewentualne opłaty drogowe i parkingowe
• obsługę pilota lub przewodnika
• ubezpieczenie NNW
• podatek VAT
Zapisy na wycieczkę prosimy dokonywać na adres mailowy Oddziału PTTK w Sosnowcu: [email protected]
Wpłaty:
Tytuł przelewu: Data wycieczki/ Imię i Nazwisko uczestnika
Nr konta bankowego BGŻ SOSNOWIEC: 97 2030 0045 1110 0000 0302 6990
POLSKIE TOWARZYSTWO TURYSTYCZNO – KRAJOZNAWCZE
41-200 Sosnowiec ul. 3-go Maja 11,
e-mail: [email protected]
Ilość miejsc ograniczona!

Cieszę się niezmiernie, że miałem swój wkład w to żeby turyści że stolicy dobrze poczuli klimat Sosnowca - zwanego przec...
24/02/2026

Cieszę się niezmiernie, że miałem swój wkład w to żeby turyści że stolicy dobrze poczuli klimat Sosnowca - zwanego przecież najbardziej na południe wysunięta dzielnicą Warszawy ;-)
Brawa dla Artura ( Biuro Podróży ARTUR) oraz dla wszystkich 50 wspaniałych turystów !
PS Zapraszamy do Sosnowca w 2027 roku!

Wczoraj 21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Spędziłem go chyba najlepiej jak się da,...
22/02/2026

Wczoraj 21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego.
Spędziłem go chyba najlepiej jak się da, aktywnie , prowadząc grupę :-)

Dlatego też najlepsze życzenia dla moich Koleżanek i Kolegów z Przewodnickiej Braci składam teraz - spóźnione ale szczere! Wiem dobrze jak fantastyczna jest to praca i życzę Wam ciągłej radości z bycia aktywnym w tym najwspanialszym zawodzie świata ♥️♥️♥️
Życzenia okraszę zdjęciami (to gdzie coś pokazuję jest autorstwa kol. Przemka Kieszkowskiego z wycieczki do ukochanej Warszawy).

A ja dołączam się do tych życzeń mojego macierzystego Oddziału PTTK. :-)
22/02/2026

A ja dołączam się do tych życzeń mojego macierzystego Oddziału PTTK. :-)

Przewodnicy turystyczni PTTK Przewodnicy Turystyczni PTTK - Samorząd Woj. Śląskiego
Obserwujący

Wczoraj, nad ranem w niedzielę 15.02 wróciliśmy z walentynkowego ♥️wyjazdu do Wiednia z Biurem Podróży Index ( Biuro Pod...
16/02/2026

Wczoraj, nad ranem w niedzielę 15.02 wróciliśmy z walentynkowego ♥️wyjazdu do Wiednia z Biurem Podróży Index ( Biuro Podróży INDEX ). Grupa była mała (35 osób), ale bardzo zainteresowana i bardzo bardzo zdyscyplinowana 👍
Zobaczyliśmy naprawdę dużo. Był Schönbrunn, spacer spod Belwederu Górnego (ach ten piękny widok😉 ) do Parku Miejskiego pod Złotego Johanna Straussa Syna. Wreszcie czas wolny na wiedeńskim Inner Stadt 😍 Niektórzy (podczas kilku czasów wolnych) weszli na szczyt Glorietty w Schönbrunnie, inni zobaczyli słynny "Pocałunek" Gustava Klimta w Górnym Belwederze, większość była ze mną w muzeum - Domu Mozarta, a wszyscy przejechaliśmy się po wiedeńskim Ringu ... tramwajem :-)
Dziękuję wszystkim szefom i szefowym podgrup w komunikacji miejskiej Wiener Linien oraz panu Robertowi za zamykanie naszego stadka :-)
No i dziękuję wszystkim uczestnikom - za udział - bo bez Was wycieczka po prostu by się nie odbyła, oraz za zainteresowanie i entuzjazm mimo zmęczenia. Brawo Wy!
Poniżej garść zdjęć. Jeśli na jakimś grupowym jestem ja, to znaczy że wykonał je ktoś z naszej wycieczki. Dziękuję pięknie!/Vielen Dank!
P.S. Na każdym mniejscu starałem się pokazywać jak wielka jest magia miłości 🥰♥️😍 (patrz casus prezentów dla Marii Teresy, Agnieszki Babenberg czy ślubnego dla Marii Krystyny Habsburg i jej męża Alberta! Miłość popłaca!

Adres

Sosnowiec
41-200

Telefon

+48698678718

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Wycieczki z Pawłem Nalepą umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij