13/06/2026
W Muzeum Historycznym w Sanoku, w piątkowe popołudnie wystawa Narcyza Pióreckiego ożyła na nowo za sprawą spotkania z jej twórcą. Uczestnicy autorskiego oprowadzania mieli wyjątkową okazję poznać nie tylko prezentowane obrazy, ale także historie, emocje i inspiracje, które towarzyszyły ich powstawaniu.
Artysta opowiadał o swojej twórczości, drodze artystycznej oraz fascynacjach, które znajdują odzwierciedlenie w jego pracach. Było to spotkanie pełne refleksji, ciekawych rozmów i spojrzenia na malarstwo z perspektywy jej twórcy, człowieka dla którego sztuka jest sposobem opowiadania o świecie. Dziękujemy Narcyzowi Pióreckiemu za podzielenie się swoją wrażliwością i artystycznym doświadczeniem, a wszystkim uczestnikom za obecność oraz inspirującą atmosferę.