21/08/2025
Piknik sąsiedzki w naszym muzeum za nami... Nadszedł czas na podsumowanie... Pogoda, oraz uczestnicy dopisali, impreza odniosła sukces - bardzo nas to cieszy. Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie, oraz aktywny udział w pikniku. Teraz kilka słów o ludziach, którzy pomogli w organizacji wydarzenia:
-GOKiC na czele z panią dyr. Agnieszką Rzepka - jak zawsze pełen profesjonalizm
- UG pod wodzą pana wójta Janusza Krupczaka: dmuchańce, namioty, agregat prądotwórczy
- Paweł Przybyło i Grzegorz Babiarz: ludzie z rady gminy, którzy przywieźli, rozłożyli i obsługiwali dmuchańce
- Maria i Rafał Misztal: rusztowanie pod scenę zamontowane przez ich pracowników
- Paweł Pieniążek ( Rezydencja Julin ) udostępnił nam podłogę na scenę
- TKMH Tomaszów Lubelski na czele z Dorotą Burdą: po 10 latach znowu razem w Rakszawie ( 2015r widowisko plenerowe " Burza przeszła bokiem", teraz powstańczy polowy szpital ). Bardzo dziękujemy za pomoc w scenografii, konsultacji ubiorów i charakteryzację.
- wolontariusze muzeum: Tomek Panek ( szef na wystawie )z pomocą Mateusza Dyrdy, Kuba Niemczak - obsługa ciężarówki Studebacker, którą kierował Damian Maczuga.
- Grzegorz Góreczny i Paweł Przybyło: nasi fotoreporterzy, dzięki którym powstały bardzo ładne galerie zdjęć.
- Catering Jacka Szczepanika, który zadbał, żeby nikt nie był głodny.
- Mirek Kiełbasa z synem: muzyka i dźwięk.
- Waldemar Ostrowski, wielki pasjonat historii, który opowiadał nam o Łukaszu Cieplińskim.
- Oddział IPN Rzeszów: udostępnił wystawę o człowieku niezłomnym Łukaszu Cieplińskim
- żołnierze 3 PBOT: stoisko z bronią, oraz strzelnica i zajęcia z wykrywaczem metali.
- Andrzej Kuca szef firmy ITS, bardzo duża pomoc w transporcie, udostępnił stoły i ławki
- Koło Gospodyń Wiejskich Rakszawa Kąty: stoisko z popcornem dla najmłodszych.
- Grupa wokalna GOKiC i Teatr Sioło: koncert piosenek powstańczych, sceny z życia płk. Cieplińskiego, oraz przysięga żołnierzy AK w Ich wykonaniu były filarem pikniku.
- Adam Kot, stolarz, który wykonał pamiątkowe statuetki.
Wszystkim Wam dziękujemy za pomoc w organizacji pikniku - razem można zrobić wiele...
Zapraszamy do galerii zdjęć...
Bogdan i Damian Maczuga