Witaj w moim śnie.

Witaj w moim śnie. .....witaj w moim śnie....

Witaj w moim śniePłomień świecy zgasł.Nocy, uchyl drzwiChcę odpłynąć w snach.Zgubić daj myśli złeChoć na krótki czas.Noc...
16/05/2026

Witaj w moim śnie
Płomień świecy zgasł.
Nocy, uchyl drzwi
Chcę odpłynąć w snach.
Zgubić daj myśli złe
Choć na krótki czas.
Nocy, matko dnia
Ześlij jedną z gwiazd.

Witaj w moim śnie
Płomień świecy zgasł.
Nocy, uchyl drzwi
Chcę odpłynąć w snach.
Zgubić daj myśli złe
Choć na krótki czas.
Nocy, matko dnia
Daj odpłynąć w snach.

W kącie skulony pies
Słucha ciszy
Na półce zasnął wiersz
Mądrym snem

Z mroku skłębionych chmur
Nocą do ciebie zejdzie ktoś
I mówiąc szeptem, zaprosi byś
Wybrał się w drogę z nim.

Bo życie jest jak sen
Który krzyczy
Bo życie jest jak sen
Który trwa
Który trwa
Chwilę trwa.

Witaj w moim śnie
Płomień świecy zgasł.
Nocy, uchyl drzwi
Chcę odpłynąć w snach.

"Ja czuję się wyjątkowo zmęczona tej tzw. wiosny, nie kończę zaczętych prac, nie próbuję niczego planować, nie odpowiada...
11/05/2026

"Ja czuję się wyjątkowo zmęczona tej tzw. wiosny, nie kończę zaczętych prac, nie próbuję niczego planować, nie odpowiadam na listy, nie mam siły kupować żadnych ubrań. Nie jestem chora i nie jestem zdrowa".

Astrid Lindgren w liście do Louise Hartung

,,chwila”Tak jakoś misie żyje ostatnio z dnia na dzień..od jednej do drugiej pełni..od pełni do nowiu i na odwrót.Wyczek...
11/02/2026

,,chwila”
Tak jakoś misie żyje ostatnio z dnia na dzień..od jednej do drugiej pełni..od pełni do nowiu i na odwrót.
Wyczekuję wiosny obserwując ptaki.
Ostatnio przez ogród przeleciały takie, co ich nigdy jeszcze nie widziałam.
Szarociemne, z pręgą czarną na grzbiecie i rudozieloną główką, i brzuszkiem jak piłeczka pingpongowa, z ogonkiem przydługawym niepasującym do całokształtu postury..niewielkiej.
Obsiadły suchordzawe kwiaty hortensji, zrobiły zamieszanie i odleciały..
Poza tym..
Trochę pracuję, ale nienachalnie..
Najbardziej to stvórcza jestem w tworzeniu przestrzeni wokół siebie oraz przestrzeni stvórczej..
Nie byłoby jej, gdyby nie SzyŁ.meble🖤
Chilli jak zawsze..🙂
Po prostu trudny czas nastał..do lepienia postaci, do stvarzania glinianych opowieści również..
Myśl o podróżach odłożona na nieznane później, bo..głowa, oczy i myśli skierowane w innym kierunku..
Lecz..
Ten Pan pojawił się końcem jesieni..zobaczyłam go jak tak stoi z tą filiżanką w dłoni i wpatruje się w Gdzieś..
Tylko stoi i patrzy..
I tyle..
Niby wszystko już było w zarysie jakimś.
Pan już był z filiżanką w dłoni z aromatyczną kawą w niej, z tą chwilą, kiedy Wszystko może się zdarzyć albo wręcz przeciwnie..kiedy wszystko zamiera w tej właśnie jednej chwili, i słyszysz tę ciszę, i czujesz ten spokój, który ta chwila przynosi i..wkrada się.. wielKapustka.
Pan stoi, wgapia się w przestrzeń przed się..wgapia w nurt rzeki może, może Wisły, w kry płynące, może śryż na Odrze malowniczy, może w morze, w domu w oknie stoi i kontempluje suche trawy, ale..dalej nic..
W ,,ale” cała przyczyna tkwiła..
I w jednej chwili, bez jakiegoś szczególnego powodu, przyszły słowa..nie, że ,,piję kawę i wyobrażam sobie brzask gdzie indziej” lecz, że..
,, najmądrzej jest po prostu być” i wszystko znalazło swoje miejsce, a za Panem, Zofia zaraz się pojawiła, choć wcale w zamierzeniu jej nie miałam..

Czekając na Alicję..Trudne życie z pamięciąJestem złą publicznością dla swojej pamięci.Chce, żebym bezustannie słuchała ...
10/01/2026

Czekając na Alicję..
Trudne życie z pamięcią

Jestem złą publicznością dla swojej pamięci.
Chce, żebym bezustannie słuchała jej głosu,
a ja się wiercę, chrząkam,
słucham i nie słucham,
wychodzę, wracam i znowu wychodzę.
Chce mi bez reszty zająć uwagę i czas.
Kiedy śpię, przychodzi jej to łatwo.
W dzień bywa różnie, i ma o to żal.

Podsuwa mi gorliwie dawne listy, zdjęcia,
porusza wydarzenia ważne i nieważne,
przywraca wzrok na prześlepione widoki,
zaludnia je moimi umarłymi.

W jej opowieściach jestem zawsze młodsza.
To miłe, tylko po co bez przerwy ten wątek.
Każde lustro ma dla mnie inne wiadomości.

Gniewa się, kiedy wzruszam ramionami.
Mściwie wtedy wywleka wszystkie moje błędy,
ciężkie, a potem lekko zapomniane.
Patrzy mi w oczy, czeka, co ja na to.
W końcu pociesza, że mogło być gorzej.

Chce, żebym żyła już tylko dla niej i z nią.
Najlepiej w ciemnym, zamkniętym pokoju,
a u mnie ciągle w planach słońce teraźniejsze,
obłoki aktualne, drogi na bieżąco.

Czasami mam jej towarzystwa dosyć.
Proponuję rozstanie. Od dzisiaj na zawsze.
Wówczas uśmiecha się z politowaniem,
bo wie, że byłby to wyrok i na mnie.

Wisława🖤

Grudzień zniknął z kalendarza..Miałam zacząć ten rok od Alicji, Białego Królika i króliczej nory, buteleczki z przytwier...
09/01/2026

Grudzień zniknął z kalendarza..
Miałam zacząć ten rok od Alicji, Białego Królika i króliczej nory, buteleczki z przytwierdzoną doń karteczką z napisem ,,wypij mnie”. I choć wszystkie elementy tej historii już mam, to..pośpiech upokarza, lepiej poczekać, dać Czasowi czas..

TymCzasem..puść linę, której się kurczowo trzymasz i podążaj za Białym Królikiem, bo..nadszedł Nowy, niech ciekawość Świata zaprowadzi Cię w nieznane Lądy..🖤
Pierwsza historia, o nieskomplikowanym tytule..,,Nr 1”.
Jest początkiem po prostu..początkiem Wszystkiego..

,,A teraz powitajmy nowy rok, pełen rzeczy, których dotąd nie było”
Rainer M R
Dobrego🖤

Czas ciemności, najdłuższa noc w roku..Myśląc o tym co może nam(mi) pomóc w ciemnym czasie, doszłam do ważności naszych ...
22/12/2025

Czas ciemności, najdłuższa noc w roku..
Myśląc o tym co może nam(mi) pomóc w ciemnym czasie, doszłam do ważności naszych korzeni.
W korzeniach tkwi nasza siła, one utrzymują nas w równowadze, pilnują abyśmy nie upadli, abyśmy przetrwali.
Oraz..
Nie da się dojść do światła, niedoświadczającego mroku..
Przesilenie..
Najdłuższa noc w roku..
Korzenie..
Rodzina..
Pamięć jest dziedziczna

Czy zastanawiał się pan kiedyś, jak silnie związani jesteśmy z przeszłością? Niekoniecznie naszą. Zresztą cóż to jest nasza przeszłość? Gdzie są jej granice? To jest coś w rodzaju bliżej nieokreślonej tęsknoty, tylko za czym? Czy nie za tym, czego nigdy nie było, a co jednak minęło? Przeszłość to tylko nasza wyobraźnia, a wyobraźnia potrzebuje tęsknoty, wręcz karmi się tęsknotą. Przeszłość drogi panie nie ma nic wspólnego z czasem, jak się sądzi. (Wiesław Myśliwski)

,,Jest taka chwila..kiedy stare słowa nie są już ważne, a nowych jeszcze nie ma.”Chwila Pomiędzy..Czas w zawieszeniu, gd...
18/12/2025

,,Jest taka chwila..kiedy stare słowa nie są już ważne, a nowych jeszcze nie ma.”
Chwila Pomiędzy..
Czas w zawieszeniu, gdy nic nie jest jednoznaczne..

,, spotkałem ją jeszcze potem - wyglądała jak piąta pora roku - ta między jesienią, a zimą - już bez kolorów liści, a jeszcze bez skrzącego śniegu. najgorsza pora roku, jaką tylko potrafiłem sobie wyobrazić.”
oraz..
„Istnieje pewien rodzaj smutku, który pojawia się, gdy wie się zbyt wiele, gdy widzi się świat takim, jakim jest naprawdę.
Jest to smutek wynikający ze zrozumienia, że życie nie jest wielką przygodą, ale serią małych, nieistotnych chwil, że miłość nie jest bajką, ale kruchym i ulotnym uczuciem, że szczęście nie jest stanem trwałym, ale rzadkim i ulotnym przebłyskiem czegoś, czego nigdy nie będziemy w stanie zatrzymać.
W tym zrozumieniu tkwi głęboka samotność”.

Virginia Woolf

"Trzeba się czasem zamyśleć i pozwolić, żeby to  zamieszkało w nas". KruchośćPrzez cały czas towarzyszyło mi dzisiaj to ...
17/12/2025

"Trzeba się czasem zamyśleć i pozwolić, żeby to zamieszkało w nas".
Kruchość
Przez cały czas towarzyszyło mi dzisiaj to słowo.
Może dlatego, że w tym czasie przedŚwiątecznym wszyscy jacyś bardziej krusi jesteśmy, narażeni na potłuczenie..
Wymagamy ostrożnego obchodzenia się z nami..
Z tego wszystkiego Zofia Poziomkowa zaistniała w kolejnej historii..z tego myślenia o kruchości..

"Dzielimy się słowem. Dzielimy się tym, co stwarza dobro. Tym, co daje nam ciszę. Taką niesamowitą ciszę, że nagle się przyłapiemy, kiedy to czytamy, że to jest nam potrzebne. Że nie musimy cały czas gadać, gadać, gadać. Że trzeba się czasem zamyśleć. Trzeba się czasem zamyśleć i pozwolić, żeby to ciche zamieszkało w nas. Żebyśmy mogli stworzyć tę ciszę wszyscy razem.
Po to chociażby, że tutaj podarowano mi, oświecono mnie tutaj i pozwolono zaczerpnąć oddechu tak, żeby mi się ciszej znikało z tego świata. I żebym nie potrąciła motyla, który zamyśla się nad kwieciem".
Urszula Kozioł

Od czegoś trzeba zacząć..Czas pomiędzy..w trudnym czasie..Zawieszenie  Prawie zima, a NibyWiosna Włosy mi rosną nabywają...
09/12/2025

Od czegoś trzeba zacząć..
Czas pomiędzy..w trudnym czasie..
Zawieszenie
Prawie zima, a NibyWiosna
Włosy mi rosną nabywając doświadczeń
Żyje misie w zawieszeniu jakimś..a ponieważ od czegoś mam potrzebę zacząć, zacznę od Słowa..bo..
Na początku było Słowo..

Słowa są Istotą
Między słowami
Słów znaczenie
Semantyka to pięknie brzmiące słowo oraz samo w sobie zawiera swój sens znaczenia..
Co robią słowa, gdy przestają być ważne..
Dokąd idą, gdzie się znajdują..w jakim miejscu..czy jest takie miejsce..czekają..porzucane..już nieChciane..
Kiedyś ważne, a obecnie..jakie..?.,,Jest taka chwila, kiedy stare słowa nie są już ważne, a nowych jeszcze nie ma.”

Historia niedokończona, choć może właściwiej byłoby napisać.. rozpoczętą w tym właśnie momencie..skończę gdy wrócę..Chwi...
17/10/2025

Historia niedokończona, choć może właściwiej byłoby napisać.. rozpoczętą w tym właśnie momencie..skończę gdy wrócę..
Chwila przed podróżą..w punktach porządkuję co muszę jeszcze zrobić, w chaosie myśli..
Ubezpieczenie
Spakować plecak
Nie zapomnieć o czym zapomniałam
Przypomnieć o czymś co nieprzypomniane
Napisać kartkę do Przyjaciela jak karmić, gdzie głaskać i gdzie nacisnąć aby nie zmarznąć
Gdzie znaleźć klucze zrobić zdjęcie
Co jeszcze..
Bo..
„Trzeba zobaczyć to, czego jeszcze nie widziałeś, ponownie zobaczyć to, co już widziałeś, zobaczyć wiosną to, co widziałeś latem, zobaczyć w dzień to, co widziałeś w nocy, w słońcu to, co wcześniej widziałeś w deszczu, zobaczyć zielone zasiewy, dojrzałe owoce, kamień, który zmienił miejsce, cień, którego tu nie było. Trzeba powrócić do już przebytych kroków, aby je powtórzyć i wytyczyć obok nich nowe ścieżki. Trzeba rozpocząć podróż od nowa. Zawsze”.

Adres

Pszczyna

Telefon

+48531692099

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Witaj w moim śnie. umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Witaj w moim śnie.:

Udostępnij

Kategoria