As Serwisowy - Praszkowski Przegląd Wydarzeń

As Serwisowy - Praszkowski Przegląd Wydarzeń Relacje z wydarzeń kulturalnych, sportowych i życia społeczno-gospodarczego gminy Praszka. Zapowiedzi imprez. Fotorelacje.

31/12/2025

AS SERWISOWY PRZECHODZI DO HISTORII
Wszystko w życiu ma swój początek i koniec. I ten właśnie nastał.
Kiedy 8 lutego 2018 roku wystartował AS Serwisowy - Praszkowski Przegląd Wydarzeń mało kto przypuszczał, że będzie to przysłowiowy strzał w „10”. Rok 2025 kończę z blisko 6 tysiącami obserwujących z 10 krajów (Polska, Niemcy, Holandia, Wielka Brytania, Irlandia, Dania, Francja, Ukraina, Norwegia i Szwajcaria) i wyświetleniami na poziomie 2 milionów. To dla nie bardzo satysfakcjonujące statystyki.
Niestety, rok 2025 przyniósł mi również sporo zdarzeń zdrowotnych - łącznie pięć pobytów w szpitalach. Stanąłem więc przed próbą odpowiedzi na pytanie „Co dalej z moją aktywnością dziennikarską”. To była dla mnie bardzo trudna decyzja, bo AS to mój autorski projekt, moje „dziecko”. Wybrałem zdrowie. Dlatego od 1 stycznia 2026 roku kończę prowadzenia tego serwisu. Nie zniknie on jednak z internetu - stanowić ma archiwum gminnych wydarzeń z lat 2018-2025. Nie będą natomiast publikowane na nim nowe posty.
Te blisko 8 lat z AS-em, organizatorów opisywanych przeze mnie wydarzeń oraz ich uczestników zachowam w życzliwej pamięci.
Dziękuję Jarosławowi Tkaczyńskiemu, poprzedniemu burmistrzowi Praszki, który po 15 minutach rozmowy na temat zaproponowanego mu serwisu informacyjnego z gminy, wówczas jeszcze bez nazwy, powiedział „Tak, robimy to”. Również Krzysztofowi Pietrzyńskiemu, sekretarzowi gminy, bo to on jest autorem nazwy AS Serwisowy.
Kłaniam się nisko wszystkim Czytelnikom serwisu i jestem im wdzięczny za wiele pozytywnych ocen. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach, ale w moim przypadku już tylko w charakterze widza.

Andrzej Szatan - AS Serwisowy

DLA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW GMINY PRASZKA
24/12/2025

DLA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW GMINY PRASZKA

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU
22/12/2025

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

WYJĄTKOWE PRZEDSTAWIENIE PRZEDSZKOLAKÓWW piątek 12 grudnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Praszce odbyło s...
15/12/2025

WYJĄTKOWE PRZEDSTAWIENIE PRZEDSZKOLAKÓW
W piątek 12 grudnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Praszce odbyło się wyjątkowe przedstawienie „Dziewczynka z Zapałkami”, przygotowane przez przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 1. Wydarzenie zgromadziło licznie grono gości, rodziców oraz sympatyków przedszkola, którzy z zainteresowaniem i wzruszeniem obejrzeli występ najmłodszych artystów.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania zaproszonych gości przez dyrektorkę PP nr 1 Anetę Matląg-Konieczną, która podkreśliła znaczenie takich wydarzeń dla rozwoju dzieci oraz integracji lokalnej społeczności.
Mali aktorzy z wielkim zaangażowaniem i dziecięcą szczerością zaprezentowali znaną i poruszającą opowieść, wprowadzając publiczność w świąteczny, refleksyjny nastrój. Starannie przygotowane stroje, scenografia oraz oprawa muzyczna podkreślały wyjątkowy charakter spektaklu, a odwaga i radość dzieci na scenie zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Autorkami scenariusza przedstawienia były nauczycielki Jolanta Dziuba oraz Kamila Piśla-Pukowska, które z wrażliwością i dbałością o możliwości najmłodszych dostosowały treść spektaklu do wieku wykonawców, zachowując jednocześnie głębokie przesłanie baśni.
Gośćmi wydarzenia były: Bożena Ośródka, kierowniczka Referatu Oświaty Urzędu Miejskiego w Praszce oraz emerytowane dyrektorki przedszkola Aurelia Popławska i Ewa Żybura. Ich obecność była pięknym podkreśleniem ciągłości tradycji, troski o edukację najmłodszych oraz wieloletniego zaangażowania w rozwój placówki.
Na zakończenie przedszkolaki skierowały do zgromadzonych życzenia świąteczne. Do tych ciepłych słów dołączyła się również Aneta Matląg-Konieczna, życząc wszystkim zdrowia, radości oraz bieli na nadchodzące święta, podkreślając wyjątkową, zimową atmosferę spotkania.
Po przedstawieniu odbył się kiermasz świąteczny, przygotowany z ogromnym zaangażowaniem przez rodziców przedszkolaków. W jego trakcie można było zakupić świąteczne dekoracje i wypieki. Pani dyrektor podziękowała rodzicom za ich trud, kreatywność i wsparcie, podkreślając, jak ważna jest dobra współpraca całej społeczności przedszkolnej.
Przedstawienie „Dziewczynka z zapałkami” było nie tylko artystycznym wydarzeniem, ale również ważną lekcją wrażliwości, empatii i współpracy. Występ przedszkolaków pokazał, jak wiele można osiągnąć dzięki wspólnej pracy dzieci, nauczycieli i opiekunów.
Tekst i zdjęcia PP nr 1

PIĘĆ GODZIN ŚWIĄTPrzy dużym zainteresowaniu mieszkańców i dźwiękach świątecznej muzyki, w sobotę 13 grudnia w parku przy...
14/12/2025

PIĘĆ GODZIN ŚWIĄT
Przy dużym zainteresowaniu mieszkańców i dźwiękach świątecznej muzyki, w sobotę 13 grudnia w parku przy Placu Grunwaldzkim w Praszce od godz.15:00 do 20:00, odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy, zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.
- Okazał się bardzo udany - zauważył burmistrz Włodzimierz Stochniałek. - Uważam, że był lepszy od ubiegłorocznego.
Dopisali wystawcy - nie tylko z Praszki i terenu gminy, ale także z Kluczborka, Olesna, Wielunia, Radomska, a nawet z gór. Oferta była przebogata, podobnie jak część artystyczna w wykonaniu dzieci i uczniów ze żłobka miejskiego, przedszkoli i szkół. Nie zawiedli się również smakosze.
Można było obejrzeć widowisko „Mikołajkowy Zawrót Głowy” w wykonaniu grupy z Katowic. Mikołaj rozdawał dzieciom drobne prezenty i wyczarowywał dla nich z balonów rozmaite kształty. Starszaki poszukiwały - w goglach i rękawiczkach - „skarbu”, próbując rozbić, używając różnych sposobów, dużą bryłę lodu. Do dyspozycji była również karuzela z Czech.
Krótko po rozpoczęciu jarmarku Jacek Pac, dyrektor M-GOKiS-u, spacerował po parku z mikrofonem, dając szansę wystawcom do zareklamowania się.
Uczestnicy chętnie odwiedzali namiot I LO przy ul. Kaliskiej w Praszce. Hitem okazała się zimowa herbata z sokiem malinowym, cytrusami, jabłkami, żurawiną i goździkami.
- Młodzież z pomocą nauczycieli wspaniale zaangażowała się w przygotowanie stoiska - mówiła Bożena Skrzeszowska-Zagórska, dyrektorka placówki. - O tym, jak spożytkujemy zarobione pieniądze zdecyduje samorząd uczniowski.
Stałą bywalczynią wydarzenia jest Róża Kraczkowska-Kyzioł z pasieki „Różyczka” w Maciejowie. W sobotę oferowała miody, pyłek pszczeli i pierzgę, świece woskowe oraz domowe soki.
Uwagę przyciągało propozycja ceramiczna Aleksandry Wawrzyniak z Brzezin, która od niedawna prowadzi w praszkowskim domu kultury warsztaty dla dzieci oraz dorosłych. W sobotę wystawiła swoje wyroby toczone na kole garncarskim i ręcznie szkliwione.
Po dłuższej przerwie na jarmarku znów zagościła SP nr 4 w Praszce. Uczniowie sprzedawali ciasta domowego wypieku, desery, babki i babeczki.
- Pandemia przerwała nasz udział, ale w tym roku postanowiliśmy wrócić - powiedziała dyrektorka Emilia Olszowa. - Zbieramy na doposażenie szkolnej świetlicy.
Miłośnicy literatury odwiedzali pawilon Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Sportowej.
-To jest stoisko charytatywne - tłumaczy nauczycielka Dorota Pałyga. - Sprzedajemy książki ofiarowane przez mieszkańców, a pieniądze zostaną przekazane na leczenie Emila, chorego ucznia naszej szkoły.
Po raz pierwszy w jarmarku uczestniczyła Łucja Giec z Praszki, miłośniczka porcelany i fajansu.
Pracowałam w Danii, Niemczech i Holandii - wyjaśniła, - Przez lata tyle nazbierałam, że już nie mam gdzie tego w domu trzymać. Postanowiłam więc robić wyprzedaże.
I tym razem nie zbrakło strażaków z OSP w Praszce.
- Można otrzymać nasz kalendarz na przyszły rok - informował Błażej Kanas, sekretarz zarządu jednostki. - Chętnie pokażemy wyposażenie wozu, porozmawiamy o bezpieczeństwie, udzielaniu pierwszej pomocy, o czujkach czadu.
Firma Shapecore z Kluczborka oferowała artykuły wydrukowane w technologii 3D, a Teresa Kowalczyk z Pątnowa robione ręcznie aniołki, gwiazdy i gwiazdeczki, łapacze snów, bombki. Z kolei Rafał Samiec spod Bukowiny Tatrzańskiej oscypki, soki oraz kiełbasy z sarny i dzika.
Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Praszce zaznaczała swoją obecność w każdym z dotychczasowych jarmarków.
- Mamy ciasta, ciasteczka, pierniki, kokosanki, rolady makowe, grzańca, wyroby garmażeryjne - zachęcały Aneta Majowska i Klaudia Jasińska.
- Przywieźliśmy prace naszych podopiecznych, które powstały w czasie zajęć terapeutycznych - tłumaczył Grzegorz Derengowski, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Ganie.
- Każdy skrzat przynosi szczęście i radość do domu - zachęcała do kupowania Dorota Palewicz, rękodzielniczka z Praszki.
Na jarmarku odliczyły się wszystkie gminne świetlice wiejskie, Ich ofertę można określić mianem „Kolorowy zawrót głowy”. Każdy mógł kupić coś ciekawego do udekorowania mieszkania.
- Pieniądze przeznaczymy na zakup dywanu do świetlicy - tłumaczyła instruktorka Joanna Widera ze Strojca.
- My na nagrody w konkursach dla dzieci - wyjaśniła Anna Ulrych, instruktorka z Wierzbia.
Na stoisku Brzezin dominowały baranki i renifery z siana.
-Wykonałam je własnoręcznie - mówiła instruktorka Monika Sikora. - Sprzedają się bardzo dobrze.
Koła gospodyń wiejskich z Szyszkowa, Gany (debiut), Wygiełdowa, Wierzbia, Kowali, Brzezin i Rosoch postawiły na swojskie kulinaria. Były m.in. bigos, zupa dyniowa i gołąbkowa, soki, pierogi, barszcz czerwony, a Rosochy kusiły salami z jelenia oraz plendzami.
- To nasza lokalny przysmak przypominająca placki ziemniaczane - tłumaczyła sołtyska Katarzyna Orłowska.

ZIMA ZAWITAŁA DO MUZEUMNajnowsza wystawa czasowa Muzeum w Praszce nosi tytuł „Zimowa galeria rękodzieła - prace Dominiki...
13/12/2025

ZIMA ZAWITAŁA DO MUZEUM
Najnowsza wystawa czasowa Muzeum w Praszce nosi tytuł „Zimowa galeria rękodzieła - prace Dominiki Pawlaczyk”. Wprowadza ona odwiedzających w świąteczny klimat. Do jej obejrzenia zapraszają muzealniczki Ewelina Sitek i Katarzyna Kałwak.
- Pani Dominika jest mieszkanką Strojca - tłumaczy Ewelina Sitek. - Od lat tworzy przepiękne, różnorodne prace. Na wystawie mamy tylko cząstkę jej twórczości, związanej z Bożym Narodzeniem.
- Zachwyca mnogość form wyrazu artystycznego - dodaje Katarzyna Kałwak. - Ale również to, że potrafi stworzyć „coś z niczego”, na przykład z resztek materiałów, końcówek wstążeczek i innych rzeczy, pozyskanych z recyklingu.
- Są między innymi zielone makramy w kształcie choinek, przepiękne serwetki oraz świąteczne bombki zdobione metodą decoupage lub wykonane na szydełku - opowiada pani Ewelina.
- Zwraca uwagę nie tylko różna wielkość tych zdobionych, ale również wzornictwo - dodaje pani Katarzyna. - Fragmenty świątecznych serwetek naklejane są specjalnym klejem na bombki ze styropianu, utwardzone i ozdabiane brokatem.
Odwiedzających salę wystawienniczą wita sporych rozmiarów muzealna choinka gęsto „ubrana” w białe ozdoby, m.in. gwiazdy, aniołki, grzybki, dzwoneczki i bałwanki.
- Aby były trwalsze, to zostały usztywnione nie w krochmalu, a w wodzie z cukrem - wyjaśnia Katarzyna Kałwak.
Uwagę przyciąga również drewniana miniaturka szopki z gwiazdą betlejemską u jej zwieńczenia.
- Z Jezusem w żłóbku, Świętą Rodziną, Trzema Królami oraz dwoma barankami - tłumaczy Ewelina Sitek. - Wzbudza ona największe zainteresowanie dzieci odwiedzających muzeum.
Wystawa czynna będzie do 8 lutego.
***
Dominika Pawlaczyk tworzy od ponad pół wieku - dokładnie od 58 lat!
- Moja mama robiła na szydełku, umiała też szyć - wspomina. - Gdy miałam pięć lat z Wrocławia przyjeżdżała do nas jej bratowa. Pracowała w zakładzie, w którym szyto lalki. Przy produkcji zostawały resztki materiałów i można było je zabrać do domu. Gdy zobaczyła, że mam w tym kierunku zdolności, to przywoziła te resztki do nas i mówiła mi: - Ucz się szyć, będziesz miała z tego pożytek. I tak się zaczęło.
Najpierw powstawały sukienki dla lalek, potem coraz mniej tajemnic przed nastolatką miało szydełko. Po czasie spod rąk pani Dominiki zaczęły wychodzić bawełniane lalki i inne zabawki.
- Najczęściej bohaterowie książkowych lub filmowych bajek dla dzieci - tłumaczy.
Mieszkanka Strojca bardzo dobrze sprawdza się również w wykonywaniu ozdób wielkanocnych, w robieniu obrusów, bieżników, czapek, szalików, a nawet odzieży. Wykonuje też obrazy o tematyce religijnej. Za swe prace wielokrotnie była nagradzana i wyróżniana, np. w Międzynarodowym Konkursie Plastyki Obrzędowej w Rudnikach, w konkursach organizowanych przez Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu-Bierkowicach. Pokazywała swoje prace, na Międzynarodowych Targach Poznańskich. W 2023 roku w plebiscycie „Pokaż talent”, organizowanym przez „Nową Trybunę Opolską”, w województwie opolskim zajęła 1. miejsce, a w kraju 10.

TY TAKŻE MOŻESZ POMÓCZachęca Joanna Widera, regionalny koordynator województwa opolskiego "Szlachetnej Paczki".
12/12/2025

TY TAKŻE MOŻESZ POMÓC
Zachęca Joanna Widera, regionalny koordynator województwa opolskiego "Szlachetnej Paczki".

WYJĄTKOWY KONKURS, WYJĄTKOWE PRACE„Moja rodzina w kolorach świata”, to hasło ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla d...
12/12/2025

WYJĄTKOWY KONKURS, WYJĄTKOWE PRACE
„Moja rodzina w kolorach świata”, to hasło ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci specjalnej troski, organizowanego - pod patronatem rektora Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie - przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Praszce przy współpracy Starostwa Powiatowego w Oleśnie. Jego rozstrzygnięcie nastąpiło w czwartek 11 grudnia w sali widowiskowej domu kultury.
- To już dwudziesta trzecia edycja tego wyjątkowego konkursu - powiedziała Barbara Adamska, instruktorka M-GOKiS-u, która prowadziła uroczyste jego podsumowanie.
Gośćmi finału byli: Joanna L**h z Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Oleśnie, Maciej Kaczor - zastępca burmistrza Praszki i Mateusz Pawełczyk - prodziekan Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie.
- To spotkanie jest okazją do tego, aby się na chwilę zatrzymać i spojrzeć na świat nieco inaczej - oczami tych małych artystów, którzy mają olbrzymią wyobraźnie i wrażliwość - powiedział m.in. Maciej Kaczor. - Dziękuję rodzicom i nauczycielom i opiekunom za cierpliwość i pomoc w rozwijaniu pasji tych dzieci.
Na widowi zasiadła także grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 z Praszki.
- Ich obecność podkreśla integracyjny charakter naszego spotkania - zauważyła Barbara Adamska.
Początek był muzyczny. Na scenie zaprezentowały się Magdalena Kluzowska i Julia Cichosz, wokalistki Studia Piosenki działającego przy domu kultury, prowadzonego przez Katarzynę Kłosowską.
Następnie protokół z posiedzenia jury odczytały wolontariuszki Pola Pol oraz Nikola Sobieralska.
Na konkurs napłynęło 181 prac z 23 placówek kształcenia specjalnego z: Częstochowy, Dobrodzienia, Działoszyna, Głogówka, Grodkowa, Leśnicy, Lublińca, Mokrska, Uszyc, Olesna, Oleśnicy, Kadłuba, Kluczborka, Kostowa, Sowczyc, Zamościa, Malborka, Koluszek, Przemyśla, Prudnika, Kadłuba, Zawadzkiego, Zgorzelca i Praszki.
Komisja konkursowa pracowała w składzie: Mateusz Pawełczyk - prodziekan Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie, Monika Wiecha - psycholożka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Oleśnie, Grażyna Walków - pani pedagog Szkoły Podstawowej nr 3 w Praszce, Marlena Iwańska - plastyczka i instruktorka Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Rudnikach oraz Barbara Adamska. Oceniła prace w 4 kategoriach: do 10 lat, 11-14 lat, 15-17 lat, 18 lat i powyżej, uwzględniając stopień niepełnosprawności autorów.
Wśród 40 laureatów znaleźli się również praszkowianie Pola Pinkosz i Krzysztof Popczyk. Dwie nagrody specjalne przyznał dziekan Wydziału Sztuki Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie .
- Ucieszyła nas tak duża liczba nadesłanych prac, chyba rekordowa - powiedział Mateusz Pawełczyk, przewodniczący jury. - Nie było łatwo wybrać te najlepsze. Cechowała je autentyczność i ona była na pierwszym miejscu przy ocenie.
- Wszystkie były naprawdę piękne - zauważył prowadząca. - Chcemy je pokazać w różnych miejscach i miejscowościach powiatu. Na początek w Muzeum w Praszce.
Barbara Adamska zaprezentowała też kalendarz i folder z nagrodzonymi pracami, wydrukowane przez M-GOKiS.
Na scenie nagrody wręczali: Mateusz Pawełczyk, Joanna L**h i Maciej Kaczor. Upominki otrzymali również uczniowie, których prace znalazły się na wystawie prezentowanej w trakcie finału, zaś przedstawiciele obecnych na zakończeniu 11 placówek - okolicznościowe dyplomy.
Na zakończenie jeszcze raz zaśpiewała Magdalena Kluzowska.
Po oficjalnej części na uczestników czekała niespodzianka - warsztaty plastyczne, które poprowadziły aktorki Twojego Teatru. Teatru Dorosłych w Praszce: Anna Szkudlarek, Anna Gędziorowska i Olga Tokarska.
Przy organizacji gali pomagali wolontariusze Klubu Ośmiu z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych przy ul. Sportowej w Praszce: Sandra Kuc, Hanna Gigiel, Wiktoria Świtała, Magdalena Szczykała, Laura Nitkiewicz, Anastasia Zarutska, Pola Pol, Nikola Sobieralska, Kacper Kaczmarek, Jakub Placek, Błażej Gawłowski i Krystian Szaniec.
Poczęstunek dla uczestników przygotowała Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Praszce, jeden ze sponsorów gali. Pozostałymi byli: Goskom, firmy Bolek i Bolek Hurt, Cztery Formaty, Foto Fax, B.U.I Gatkowscy oraz Bartimex.

CHCĄ ZINTEGROWAĆ SENIORÓWJak już informowaliśmy w październiku w Praszce powołana została, na 3-letnią kadencję, Gminna ...
10/12/2025

CHCĄ ZINTEGROWAĆ SENIORÓW
Jak już informowaliśmy w październiku w Praszce powołana została, na 3-letnią kadencję, Gminna Rada Seniorów. W jej skład weszło 9 osób: Anna Bartosiak, Józef Kęsik, Mariola Kotala, Jolanta Langner, Leon Marzec, Agata Olejarz, Bogdan Panek, Jan Śliwiński oraz Bożena Wolna. Na inauguracyjnym posiedzeniu Rady (14 października) na przewodniczącą wybrana została Jolanta Langner, na wiceprzewodniczącą Anna Bartosiak, zaś obowiązki sekretarza powierzono Bożenie Wolnej.
Odbyło się już kilka spotkań, a na ostatnim, 3 grudnia, rozmawiano o planach na najbliższe miesiące.
- Główne zadanie to integracja środowiska senioralnego w gminie oraz współpraca z lokalnymi instytucjami i organizacjami społecznymi - mówi przewodnicząca.
- Takimi jak: Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Towarzystwo Przyjaciół Praszki, Ośrodek Pomocy Społecznej, oddział Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków i świetlice wiejskie - uzupełnia wiceprzewodnicząca. - Jest wiele płaszczyzn, w których może być lepiej. To przede wszystkim służba zdrowia i projekty prozdrowotne.
- Chcemy mieć funkcję doradczą i opiniotwórczą w stosunku do władz gminy - dodaje Jolanta Langner. - Ale także pracować na rzecz poprawy jakości życia starszych mieszkańców. Zależy nam na tym, aby seniorzy byli aktywni, czuli się potrzebni, użyteczni.
Zadowolenia z faktu powołania Rady nie ukrywa burmistrz Włodzimierz Stochniałek.
- Będziemy otwarci na wszelkiego rodzaju jej sugestie - mówi. - Bo to jest tak, że każdy z nas patrzy przez to samo okno, ale zauważa inne rzeczy. Chcemy, aby seniorom żyło się jak najlepiej.
- Seniorzy stanowią w gminie trzydzieści procent mieszkańców - tłumaczy Krzysztof Pietrzyński, sekretarz gminy.
Aktywiści Gminnej Rady Seniorów są otwarci na wszelkie propozycje i sugestie środowiska.
- Na jednym z naszych spotkań padła propozycja, aby w przyznawaniu Praszkowskiego Koziołka, nagrody burmistrza, uwzględniani byli również seniorzy - tłumaczy pani Jolanta. - Także, aby Gminny Dzień Seniora organizowany był przez wszystkie grupy senioralne, a nie, tak jak dotychczas, jedną.
W najbliższym czasie w Urzędzie Miejskim zamontowana ma zostać Skrzynka Seniora.
- Będzie można „wrzucać” do niej wszelkie pomysły i inicjatywy dotyczące seniorów - mówi Anna Bartosiak. - To ma być też forma kontaktu Rady ze środowiskiem.
- Chcielibyśmy również, aby udostępniono nam na nasze materiały informacyjne część gabloty, która jest przy urzędzie - dodaje przewodnicząca.
- Także te przy sołectwach - zauważa pani Anna.
Aby usprawnić działanie Rady na ostatnim posiedzeniu powołano trzy zespoły robocze.
- Chodzi o to, aby włączyć w pracę wszystkich członków Rady - uzasadnia Jolanta Langner.
Liderką zespołu ds. kultury i oświaty została Anna Bartosiak, sport to domena Bogdana Panka, a opiniami i wnioskami zajmie się Agata Olejarz.
- Zespoły te będą włączały się w organizacje imprez proponowanych przez inne instytucje - tłumaczy przewodnicząca.
Na dziś bolączką GRS jest brak własnego kąta.
- Wydeptujemy ścieżki w tej sprawie - tłumaczą panie. - Mamy zapewnienie, że w najbliższym czasie będzie do naszej dyspozycji jedna z sal na parterze urzędu. Odbywałyby się w niej także dyżury członków Rady. Prosimy o wyrozumiałość, bo to pierwsza Gminna Rada Seniorów i nie mamy jeszcze doświadczenia, niektórych rzeczy będziemy się uczyli. Stąd też wizyta naszej delegacji na listopadowej sesji rady miejskiej.

10/12/2025

Adres

Pl. Grunwaldzki 13
Praszka Gmina
46-320

Telefon

34 3591 009

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy As Serwisowy - Praszkowski Przegląd Wydarzeń umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do As Serwisowy - Praszkowski Przegląd Wydarzeń:

Udostępnij