Galeria w Bramie

Galeria w Bramie Ogólnodostępna i darmowa dla odwiedzających galeria fotografii.

Wystawą "W zielone gramy. 20 lat Zielonego Centrum przy Garbarach" opowiadamy o miejscu, w którym grono zaangażowanych t...
10/12/2025

Wystawą "W zielone gramy. 20 lat Zielonego Centrum przy Garbarach" opowiadamy o miejscu, w którym grono zaangażowanych terapeutów wspiera osoby starające się wyjść z kryzysu zdrowia psychicznego. Środowiskowy Dom Samopomocy Zielone Centrum w czwartki organizuje spotkania dla osób tematem zainteresowanych, a jeśli ktoś woli najpierw poczytać, to do dyspozycji jest "Kryzysownik", nowa wersja informatora dla osób w kryzysach i ich rodzin.

Projekty wspierane ze środków budżetowych Miasto Poznań

Fundacja Zapis Stowarzyszenie Zrozumieć i Pomóc Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu

Nowa wersja bezpłatnego informatora dla osób w kryzysie jest już dostępna!

W naszej bramie trwa wystawa "W zielone gramy. 20 lat Zielonego Centrum przy Garbarach". Tu do obejrzenia są fotografie ...
02/12/2025

W naszej bramie trwa wystawa "W zielone gramy. 20 lat Zielonego Centrum przy Garbarach". Tu do obejrzenia są fotografie autorstwa Marcin Muth z jego spotkań z podopiecznymi i personelem Środowiskowy Dom Samopomocy Zielone Centrum.

Bardziej narracyjna jest bliźniacza wystawa, którą pokazujemy na placu Kolegiackim, nosząca tytuł "W zielone gramy. Stowarzyszenie Zrozumieć i Pomóc 25 lat troski o zdrowie psychiczne poznaniaków". Znajdziemy tam między innymi relacje osób związanych z garbarskim ośrodkiem wsparcia.

Opracowanie graficzne Marzena Mysłek

Wydarzenie sfinansowano ze środków budżetowych Miasto Poznań

Fundacja Zapis Aktywni Mieszkańcy - Nowa Rada Osiedla Stare Miasto Fyrtel Garbary

Z cyklu Galeria w Bramie na wyjeździe. W zimowym anturażu spotkaliśmy się na placu Kolegiackim w ramach krótkiego cyklu ...
26/11/2025

Z cyklu Galeria w Bramie na wyjeździe. W zimowym anturażu spotkaliśmy się na placu Kolegiackim w ramach krótkiego cyklu pod tytułem "Rozmowy o zdrowiu psychicznym, kryzysach tegoż i sposobach radzenia sobie z nimi". Chłód i aura nie sprzyjały dłuższemu pobytowi na dworze, ale Paweł, terapeuta z Środowiskowy Dom Samopomocy Zielone Centrum, dzielnie opowiadał o przedmiocie wystawy.

Ostatnie spotkanie przy wystawie na placu Kolegiackim w czwartek 4 grudnia o godzinie 13.00.

Wydarzenie sfinansowano ze środków budżetowych Miasto Poznań

Fot. Marcin Muth | Manufaktura Obrazów | Zaułek Rzemiosła

Fundacja Zapis Stowarzyszenie Zrozumieć i Pomóc

W naszej galerii trwa wystawa "W zielone gramy. 20 lat Zielonego Centrum przy Garbarach". Zdjęcia pokazują, my dopowiada...
21/11/2025

W naszej galerii trwa wystawa "W zielone gramy. 20 lat Zielonego Centrum przy Garbarach". Zdjęcia pokazują, my dopowiadamy -

Arteterapia, terapia przez sztukę, to metoda terapeutyczna, wykorzystująca różne formy sztuki, takie jak muzyka, taniec, teatr czy plastyka, do wspierania zdrowia psychicznego i fizycznego, a także rozwoju osobistego. Proces twórczy pozwala na ekspresję emocji, samoświadomość, rozładowanie stresu i przepracowanie trudnych doświadczeń, a także może służyć celom rehabilitacyjnym i korekcyjnym.

Na zdjęciu Janusz Stolarski, prowadzi zajęcia dla grupy podopiecznych Stowarzyszenie Zrozumieć i Pomóc. Teatr pod Fontanną powstał w roku 2016 w wyniku porozumienia stowarzyszenia z Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Zajęcia, które od tego roku odbywają się w Teatr Ósmego Dnia, zakończyły się kolejną premierą. Na początku listopada w Sali Wielkiej CK Zamek można było obejrzeć spektakl zatytułowany LA-MA.

Fot. Marcin Muth | Manufaktura Obrazów | Zaułek Rzemiosła

Wydarzenie sfinansowano ze środków budżetowych Miasto Poznań

Fundacja Zapis Środowiskowy Dom Samopomocy Zielone Centrum Aktywni Mieszkańcy - Nowa Rada Osiedla Stare Miasto IKS Kulturapoznan.pl

Z cyklu Galeria w Bramie na wyjeździe. Dziś spotkaliśmy się na placu Kolegiackim w ramach krótkiego cyklu pod tytułem "R...
20/11/2025

Z cyklu Galeria w Bramie na wyjeździe. Dziś spotkaliśmy się na placu Kolegiackim w ramach krótkiego cyklu pod tytułem "Rozmowy o zdrowiu psychicznym, kryzysach tegoż i sposobach radzenia sobie z nimi". Zdjęć niewiele, bo materia delikatna i nie wszyscy chcą zaznaczać w taki sposób swoją obecność. Wśród osób tematem zainteresowanych był pastor jednej z poznańskich parafii ewangelickich. Zadał pytania, z uwagą słuchał Pawła, terapeuty z Środowiskowy Dom Samopomocy Zielone Centrum, zabrał z sobą informator i zadeklarował, że jeśli wśród osób z jego wspólnoty pojawi się ktoś potrzebujący wsparcia, odeśle do specjalistów na Garbarach.

Następne spotkania przy wystawie na placu Kolegiackim w środę 26 listopada o godzinie 10.00 oraz w czwartek 4 grudnia o godzinie 13.00.

Wydarzenie sfinansowano ze środków budżetowych Miasto Poznań

Fot. Marcin Muth | Manufaktura Obrazów

Fundacja Zapis Stowarzyszenie Zrozumieć i Pomóc Środowiskowy Dom Samopomocy Zielone Centrum

Wystawy pod wspólnym tematem "W zielone gramy" do obejrzenia równolegle i w naszej galerii, i na placu Kolegiackim. Przy...
17/11/2025

Wystawy pod wspólnym tematem "W zielone gramy" do obejrzenia równolegle i w naszej galerii, i na placu Kolegiackim. Przypominamy krótką relację z październikowego wernisażu autorstwa Tomasz Dworek, zamieszczoną w portalu lepszyPOZNAN.pl.

Wydarzenia sfinansowano ze środków budżetowych Miasto Poznań

Fundacja Zapis Stowarzyszenie Zrozumieć i Pomóc Środowiskowy Dom Samopomocy Zielone Centrum Manufaktura Obrazów Marcin Muth Zaułek Rzemiosła Aktywni Mieszkańcy - Nowa Rada Osiedla Stare Miasto Fyrtel Garbary Restauracja Dmuchawce Cukiernia Weber

W Zielone Gramy – nie tylko w Galerii w Bramie! K U L T U R A

Galeria w Bramie na wyjeździe? To się zdarza. Wczoraj na placu Kolegiackim stanęła wystawa "W zielone gramy. Stowarzysze...
07/11/2025

Galeria w Bramie na wyjeździe? To się zdarza. Wczoraj na placu Kolegiackim stanęła wystawa "W zielone gramy. Stowarzyszenie Zrozumieć i Pomóc 25 lat troski o zdrowie psychiczne poznaniaków", będąca drugim etapem projektu pod wspólnym tytułem W ZIELONE GRAMY. Przypominamy, że w naszej bramie przy Garbarach można oglądać od trzech tygodni wystawę "W zielone gramy. 20 lat Zielonego Centrum przy Garbarach".

Wystawa na placu Kolegiackim to rozwinięcie tematu. Jest bardziej narracyjna, opisowa. Można przeczytać relacje osób związanych z "Zielonym Centrum", zapoznać się z formami terapii, jakie w środowiskowych domach samopomocy, prowadzonych przez Stowarzyszenie Zrozumieć i Pomóc, stosowane są na co dzień. Jest kalendarium ćwierćwiecza pracy stowarzyszenia. Są też zdjęcia autorstwa Marcin Muth z Manufaktura Obrazów, dokumentujące codzienność "Zielonego Centrum".

Poniżej kilka kadrów z dzisiejszego spotkania personelu i podopiecznych "Zielonego Centrum" na placu Kolegiackim. Było nieoficjalne otwarcie, kilka słów wstępu, wspólne zdjęcie i wspólne oglądanie wystawy z wymianą wrażeń.

Fot. Marcin Muth | Manufaktura Obrazów

Wystawę można oglądać przez najbliższy miesiąc.

Wydarzenie sfinansowano ze środków budżetowych Miasto Poznań

Fundacja Zapis Aktywni Mieszkańcy - Nowa Rada Osiedla Stare Miasto Fyrtel Garbary IKS Kulturapoznan.pl WTK Centrum Informacji Kulturalnej Poznań Zaułek Rzemiosła

Ciąg dalszy artystycznego maratonu ekipy Stowarzyszenie Zrozumieć i Pomóc oraz Środowiskowy Dom Samopomocy Zielone Centr...
04/11/2025

Ciąg dalszy artystycznego maratonu ekipy Stowarzyszenie Zrozumieć i Pomóc oraz Środowiskowy Dom Samopomocy Zielone Centrum. Tym razem, w najbliższy czwartek, premiera w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu spektaklu Teatru pod Fontanną. ZACHĘCAMY

Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie Zamku.

A w naszej galerii codziennie do oglądania wystawa fotografii autorstwa Marcin Muth, zatytułowana "W zielone gramy. 20 lat Zielonego Centrum przy Garbarach".

Miasto Poznań Fundacja Zapis

W naszej galerii trwa wystawa "W zielone gramy. 20 lat Zielonego Centrum przy Garbarach". Zdjęcia pokazują, my dopowiada...
03/11/2025

W naszej galerii trwa wystawa "W zielone gramy. 20 lat Zielonego Centrum przy Garbarach". Zdjęcia pokazują, my dopowiadamy -

Hortiterapia, czyli terapia ogrodem, to jedna z metod terapeutycznych w „Zielonym Centrum”. Bliski kontakt z naturą pozwala redukować napięcie, radzić sobie ze stresem. Pielęgnowanie roślin, obserwowanie, jak rozkwitają ich pąki, jak przybywa zielonych listków - to daje poczucie satysfakcji. Praca w ogrodzie stymuluje różne zmysły, dostarcza różnych wrażeń sensorycznych, które wpływają na obniżenie lęku i budowanie odporności psychicznej. Kontakt z przyrodą sprzyja interakcjom społecznym oraz pozytywnie wpływa na koordynację ruchową i kondycję fizyczną.

Na zdjęciu Marzena Pięta, prowadzi zajęcia dla grupy podopiecznych "Zielonego Centrum".

Fot. Marcin Muth | Manufaktura Obrazów | Zaułek Rzemiosła

Wydarzenie sfinansowano ze środków budżetowych Miasto Poznań

Środowiskowy Dom Samopomocy Zielone Centrum Stowarzyszenie Zrozumieć i Pomóc Fundacja Zapis Aktywni Mieszkańcy - Nowa Rada Osiedla Stare Miasto Fyrtel Garbary

Adres

Ulica Garbary 47
Poznan
61-869

Telefon

+48602349149

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Galeria w Bramie umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Galeria w Bramie:

Udostępnij

Kategoria