25/05/2026
Dziś przenieśliśmy się w lata 50 i 60 XX w. a to za sprawą wystawy zorganizowanej w MUZEM ZIEMII PŁOŃSKIEJ, na którą to się wybraliśmy😁😁
Szare budynki, brukowane ulice, pompy wody, stadion.......
Wszystko mniej równe..... mniej idealne.... dopiero raczkujące.... dźwigając się w odbudowie po II wojnie światowej w nowym ładzie świata.
Mimo to prezentowane zdjęcia ukazują radosnych ludzi 👩🦰👨🦰, mieszkańców Płońska, którzy wspólnie pracowali aby miasto było coraz piękniejsze.
Wiele zdjęć przedstawia religijne obrzędy z udziałem Płońszczan.
Można było również zobaczyć słynny adapter BAMBINO , który wyjątkowo zainteresował uczestników. 👩❤️👩👨❤️👨👨❤️💋👨 Dziękujemy serdecznie Pani Marcie z Mueum Ziemii Pońskiej za oprowadzenie i przybliżenie historii Płońska z lat 50 i 60 XX w.👩❤️👩👨❤️👨👨❤️💋👨
To był naprawdę dobrze spędzony czas. Mogliśmy poznać mnóstwo faktów historycznych o naszym mieście oraz porównać Płońsk z lat 50,60 XX w. z Płońskiem 2026 XXI w.