Galeria Ostrołęka - Ostrołęckie Centrum Kultury

Galeria Ostrołęka - Ostrołęckie Centrum Kultury Galeria Ostrołęka powstała w 1986 roku. Od 2001 roku jest częścią Ostrołęckiego Centrum Kultury

Noc Muzeów w „Galerii Ostrołęka”16 maja 2026 r. od godziny 18.00Oblicze demona czy prawdziwa twarz człowieka?Koreańskie ...
11/05/2026

Noc Muzeów w „Galerii Ostrołęka”
16 maja 2026 r. od godziny 18.00

Oblicze demona czy prawdziwa twarz człowieka?
Koreańskie maski Tal (탈) Mistrza JANG JINIK
Czy maska ukrywa czy może odsłania to, co najbardziej ludzkie?
Wystawa Oblicze demona czy prawdziwa twarz człowieka? zaprasza do odkrycia niezwykłego świata koreańskich masek Tal (탈) – przedmiotów, które przez wieki towarzyszyły ludziom w rytuałach, świętach i spektaklach. Były bronią przeciw złym duchom, narzędziem oczyszczenia i... satyrycznym komentarzem społecznym. Te wyraziste, nierzadko groteskowe maski pozwalały mówić o rzeczach niewygodnych: wyśmiewały hipokryzję władzy, obłudę duchowieństwa, społeczne nierówności. Maski nie tylko zasłaniały twarz – one ją zastępowały. Przekształcały aktora w postać, a przedstawienie – w przestrzeń wolności.
Zapraszamy w podróż do serca koreańskiej tradycji!
Wystawa odsłania fascynujący świat rytuału, teatru i symboliki. Od obrzędów szamańskich po ostrą satyrę społeczną – te niezwykłe obiekty pokazują, że maska może nie tylko zasłaniać, ale i ujawniać. Podziwiaj unikalne maski z różnych regionów Korei – i zanurz się w kulturze, w której teatr był czymś więcej niż rozrywką. Był rytuałem, katharsis i... formą buntu.

„Galeria Ostrołęka” Ostrołęckiego Centrum Kultury,
Ostrołęka, plac gen. J. Bema 14,
16 maja 2026 r. od godziny 18.00.
Wystawa zorganizowana dzięki współpracy z ONGGI Stowarzyszenie Kulturalne Polska-Korea .

Więcej zdjęć, a nawet więcej słów o autorce naszej obecnej wystawy zamieściła Silva Larum Dziękujemy!
09/05/2026

Więcej zdjęć, a nawet więcej słów o autorce naszej obecnej wystawy zamieściła Silva Larum Dziękujemy!

Dziękujemy wszystkim Gościom za przybycie na wczorajszy wernisaż wystawy prac Katarzyny Korczakowskiej "Wznoszę świt".Wy...
08/05/2026

Dziękujemy wszystkim Gościom za przybycie na wczorajszy wernisaż wystawy prac Katarzyny Korczakowskiej "Wznoszę świt".
Wystawę będzie można zwiedzać do końca maja. Zapraszamy!

05/05/2026

W Galerii Ostrołęka odbędzie się wernisaż wystawy „Wznoszę świt”. To okazja, by poznać prace Katarzyny Korczakowskiej.

Szczegóły w artykule. ⬇️⬇️

Zapraszamy do "Galerii Ostrołęka" Ostrołęckiego Centrum Kultury na wernisaż wystawy malarstwa, grafiki i rysunku Katarzy...
04/05/2026

Zapraszamy do "Galerii Ostrołęka" Ostrołęckiego Centrum Kultury na wernisaż wystawy malarstwa, grafiki i rysunku Katarzyny Korczakowskiej (1973-1996)
Katarzyna Korczakowska (1973- 1996)
Urodziła się 14 marca 1973 r. w Ostrołęce. Edukację artystyczną rozpoczęła w Zespole Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie, a następnie kontynuowała w Państwowym Liceum Plastycznym im. Erica Mendelsohna w Olsztynie, które ukończyła z wyróżnieniem. W latach 1994- 1996 studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w Pracowni Grafiki prof. Mirosława Piotrowskiego.
W latach 1993- 1994 prowadziła zajęcia plastyczne w Galerii Ostrołęka.
Brała udział w plenerach malarskich.
Swoje prace prezentowała na wystawie indywidualnej w 1992 r. w Galerii Ostrołęka oraz wystawach zbiorowych w Koszalinie, Olsztynie, Toruniu. Pośmiertnie jej prace były prezentowane w 1997 r. w Galerii „S” w Toruniu i Państwowym Liceum Plastycznym w Olsztynie oraz w 2014 r. w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.
Jej obiecującą drogę twórczą przerwała tragiczna śmierć- zginęła 20 grudnia 1996 r. w wypadku samochodowym jako pasażerka na przejeździe kolejowym, 2 km od rodzinnego domu.
Pozostawiła po sobie dorobek, który świadczy o dużej wrażliwości artystycznej i znaczącym potencjale twórczym.

Przypominamy, że wystawa malarstwa i grafik Maryny Wiśniewskiej dobiega końca. Zapraszamy - jej prace będą gościć w mura...
24/04/2026

Przypominamy, że wystawa malarstwa i grafik Maryny Wiśniewskiej dobiega końca. Zapraszamy - jej prace będą gościć w murach Galerii Ostrołęka tylko do końca kwietnia!

Zajęcia plastyczne w Galerii Ostrołęka są w tym tygodniu pełne twórczych wyzwań poświęconych ekologii -22 kwietnia obcho...
22/04/2026

Zajęcia plastyczne w Galerii Ostrołęka są w tym tygodniu pełne twórczych wyzwań poświęconych ekologii -
22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi🌍
Powstały piękne "portrety" Ziemi oraz niezwykła kolekcja recyklingowej eko-biżuterii.

W trakcie tworzenia skupiliśmy się na połączeniu nowoczesnych technik z nurtem ekologicznym.
Farby akrylowe oraz użycie szablonów pozwoliły nam uzyskać ciekawe efekty wizualne i bawić się formą.
Nurt Eko Sztuki (Eco-Art) nauczył nas uważności na materiały, które nas otaczają – tym razem wykorzystaliśmy przedmioty z odzysku.

Zajęcia w Galerii Ostrołęka odbywają się w grupach wiekowych 6-9, 8-12 oraz 12-16 lat.
W ciągu roku szkolnego warsztaty trwają do czerwca. Zapraszamy!

Galeria Ostrołęka i Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają do Ostrołęckiego Centrum Kultury na wystawę fotogra...
15/04/2026

Galeria Ostrołęka i Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają do Ostrołęckiego Centrum Kultury na wystawę fotografii "M jak mgła". Autorami są członkowie OTF -
Monika Olkowska i Bogdan Białczak. Wernisaż wystawy w piątek, 17 kwietnia 2026 roku o godzinie 18.00 w holu OCK, ul. Inwalidów Wojennych 23.

Maryna Wiśniewska - A rzeka płynieW kwietniu zapraszamy do "Galerii Ostrołęka" na wystawę malarstwa oraz grafik Maryny W...
10/04/2026

Maryna Wiśniewska - A rzeka płynie

W kwietniu zapraszamy do "Galerii Ostrołęka" na wystawę malarstwa oraz grafik Maryny Wiśniewskiej. Poniżej fotorelacja z wernisażu!

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Maryny Wiśniewskiej Autorka jest Warszawianką, absolwentką warszawskiej Akademi...
07/04/2026

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Maryny Wiśniewskiej Autorka jest Warszawianką, absolwentką warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Studiowała malarstwo w pracowni Teresy Pągowskiej i projektowanie graficzne w pracowni Janusza Stannego. W latach 1984-2001 była asystentem i adiunktem na Wydziale Grafiki macierzystej uczelni. Zajmuje się malarstwem i grafiką projektową.

Adres

Plac Gen. Józefa Bema 14
Ostrołeka
07-410

Godziny Otwarcia

Wtorek 09:00 - 17:00
Środa 09:00 - 17:00
Czwartek 09:00 - 17:00
Piątek 09:00 - 17:00
Sobota 10:00 - 14:00
Niedziela 10:00 - 14:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Galeria Ostrołęka - Ostrołęckie Centrum Kultury umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij

Kategoria