21/06/2026
🌿☕ Zapraszamy na cykl spotkań „Sztuka z ziół”!
Czy można połączyć smak ziół z obcowaniem ze sztuką ❓❓ Przekonacie się o tym podczas wyjątkowych spotkań w Muzeum Michała Kajki w Ogródku. To propozycja dla wszystkich, którzy chcą na chwilę zwolnić, odpocząć od codziennego pośpiechu i zanurzyć się w świecie zapachów oraz smaków.
Przy filiżance aromatycznego naparu ziołowego będziemy poznawać wybrane dzieła sztuki inspirowane roślinami, a także odkrywać właściwości ziół. Najważniejsza będzie jednak chwila uważności i wspólnego delektowania się tym, co oferuje natura i sztuka ☀️🍀🌿
Spotkania poprowadzi dr hab. Paula Jaszczyk, profesor Akademii Sztuk Pięknych, która od kilku lat zgłębia świat ziół i zbiera je wokół swojej mazurskiej działki.
📅 Terminy spotkań:
🌿 25 czerwca 2026 r., godz. 18.00–19.30
🌿 16 lipca 2026 r., godz. 18.00–19.30
🌿 20 sierpnia 2026 r., godz. 18.00–19.30
📍 Muzeum Michała Kajki w Ogródku
📌 Obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.