Galeria Art-Nova

Galeria Art-Nova Art - Nova
Dnia 16 czerwca 2009 roku odbyło się uroczyste otwarcie Galerii Art - Nova mieszczącej się przy ulicy Rycerskiej w Ornecie.

Możliwość odwiedzenia wystawy po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym pod nr 55 22 10 209:

poniedziałek, wtorek, czwartek: 7.30 - 15.30
środa: 7.30 - 16.30
piątek: 7.30 - 14.30 Długo oczekiwana galeria dała możliwość spojrzenia na świat oczyma artysty i otworzyła przed nami zupełnie nowe horyzonty. Ta namiastka paryskiego „Montmartre” otwiera przed nami możliwości obcowania z prawdziwą sztuką i

pozwala nam oderwać się od codziennej rzeczywistości a zarazem przenosi nas w krainę koloru, kształtów, cieni, etc. Galeria Art- Nova ma na celu skupianie w swojej bohemie artystów różnych dziedzin środowisk artystycznych ,ale również chce objąć opieką artystów którzy do tej pory nie mieli takiej możliwości. Artystów chętnych do współpracy i tworzenia środowiska artystycznego przy Galerii Art-Nova prosimy o kontakt.

W ubiegły piątek mieliśmy wyjątkową przyjemność gościć w Galeria Art-Nova 🎨🖼 grupę z Przedszkola nr 1 w Ornecie. ☺️Dziec...
15/09/2025

W ubiegły piątek mieliśmy wyjątkową przyjemność gościć w Galeria Art-Nova 🎨🖼 grupę z Przedszkola nr 1 w Ornecie. ☺️

Dzieci 👧👦 odwiedziły wystawę „Wczoraj i Dziś. Historia Pisana na Niebie”, ✈️ która w niezwykle barwny sposób ukazuje losy lotnictwa, pasję do latania oraz fascynującą ewolucję maszyn unoszących się ponad naszymi głowami. 🌫

Najmłodsi zwiedzający z ogromnym zainteresowaniem przyglądali się eksponatom i słuchali opowieści o bohaterach nieba. Nie zabrakło pytań, dziecięcej ciekawości i szczerych emocji – a to najlepszy dowód na to, że historia może inspirować już od najmłodszych lat.

Takie spotkania są dla nas szczególnie ważne – bo to właśnie dzieci swoją otwartością i entuzjazmem przypominają nam, że poznawanie świata to piękna podróż, która zaczyna się od pierwszych kroków i pierwszych zachwytów.

Serdecznie dziękujemy Przedszkolu nr 1 w Ornecie za wizytę oraz przedstawicielom Reduta Orneta za fascynującą opowieść! Mamy nadzieję, że ta wyjątkowa lekcja historii na długo pozostanie w pamięci najmłodszych odkrywców. ✈️

W miniony piątek w Galeria Art-Nova odbył się wernisaż wystawy „Wczoraj i Dziś, Historia Pisana Na Niebie” ✈️✨, zorganiz...
10/09/2025

W miniony piątek w Galeria Art-Nova odbył się wernisaż wystawy „Wczoraj i Dziś, Historia Pisana Na Niebie” ✈️✨, zorganizowanej przez Reduta Orneta i Gminę Orneta 🏛️.

Ekspozycja składa się z dwóch części – fotografii współczesnego lotnictwa wojskowego autorstwa lokalnych spotterów 📸 oraz historii 29 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego przedstawionej w starych zdjęciach, dokumentach i rekwizytach 🪖.

Dodatkową atrakcją jest kolekcja analogowych aparatów 📷 Mirosława Naszkierskiego.

Wystawę wsparły liczne instytucje, w tym Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy oraz Archiwum Wojskowe w Toruniu 🙏.

Partnerami wydarzenia były także lokalne instytucje kultury, przedsiębiorcy oraz Aeroklub Elbląski

03/09/2025

Podróż wśród niecodziennych przestrzeni ...

Organizatorzy wystawy „WCZORAJ I DZIŚ, HISTORIA PISANA NA NIEBIE”,Stowarzyszenie Reduta Orneta oraz Gmina Orneta ORNETA - oficjalne konto, zapraszają 5 września 2025 r. o godzinie 18.00 na wernisaż tego niecodziennego wydarzenia. To spotkanie z fotografią, historią i podniebnymi emocjami. To nie tylko obrazy zatrzymane w zdjęciach, to również dźwięk. Nagrania sprzed wielu lat, wspomnienia tych, którzy oglądali Ornetę z góry...70 lat temu.
Miejscem wystawy jest Galeria ArtNova, Orneta, ul. Rycerska. W tym czasie również będzie otwarta stała ekspozycja w lokalnym muzeum Galerii Dziedzictwa Ornety związana mocno z lotnictwem.
Oprócz wystaw dla odwiedzających czekają tajemnicze uliczki orneckiej starówki
i wieczorny spacer.

Na wystawie pokazane zostaną prace fotografików – pasjonatów lotnictwa. Będzie można zobaczyć kadry najnowszych samolotów, ujęcia z pokazów lotniczych i lotnisk wojskowych. To również niepowtarzalna okazja porozmawiania o pasji fotografowania. Naszymi mistrzami obiektywu są regionalni fotograficy: Aneta Pawtel, Mariusz Woźniak oraz Andrzej Kosakowski.
Oprócz współczesnych zdjęć lotniczych, znajdziecie też przestrzeń historyczną przenoszącą nas o ponad 80 lat wstecz. To historia początków powojennego lotnictwa ukazana
w starych zdjęciach na tle orneckiej jednostki – 29 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego. Większość to zdjęcia niepublikowane, przeważnie z prywatnych zbiorów. A kolorytu dodadzą nagrania pilotów, żołnierzy i ich rodzin, opowiadających o życiu, gdy nad orneckim niebie latały srebrne odrzutowce.
Serdecznie zapraszamy. Liczymy, że atmosfera wystawy zaszczepi wśród części zwiedzających pasję fotografii i historii.
Wystawa potrwa do 30 września 2025 roku. Miejsce: Orneta, ul. Rycerska, Galeria Art Nova

Dziękujemy za pomoc, wsparcie oraz życzliwość wszystkim co nie szczędzili czasu
i dobrego serca. Bo bez nich nie byłoby tego wydarzenia:
Gmina Orneta,
Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie,
Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy,
Archiwum Wojskowe w Toruniu,
Patronat medialny Radio Olsztyn,
Instytut Rozwoju Oporządzenia Taktycznego w Ornecie,
Wydawnictwo Stratus,
Zakład Fotograficzny WRZOS w Ornecie,
Stolarstwo Artystyczne Marek Rankau
Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Ornecie,
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ornecie,
Gunnebo Industries Sp.zo.o w Ornecie,
Aeroklub Elbląski,
Na szczególne podziękowania zasługują autorzy zdjęć:
Aneta Pawtel,
Mariusz Woźniak,
Andrzej Kosakowski
oraz wiele osób które nadal nas wspierają, bo trzeba podkreślić, że ta wystawa to jeden w wielu elementów ważnego przedsięwzięcia: zachować dla potomnych to co nazywamy historią . Zachować w sposób dający radość i spełnienia swoich pasji. I tym razem też tak jest.
Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego działania.
Projekt został sfinansowany ze środków dotacji Gminy Orneta w ramach realizacji projektu „Wczoraj o dziś, historia pisana na niebie”.

🕊 Katarzyna Lasocka - Burmistrz Ornety zaprasza na wyjątkową wystawę historyczną: Wystawa Plenerowa Męczeństwo Sióstr Ka...
21/07/2025

🕊 Katarzyna Lasocka - Burmistrz Ornety zaprasza na wyjątkową wystawę historyczną: Wystawa Plenerowa Męczeństwo Sióstr Katarzynek - ofiar sowieckiego terroru 🕊

📍 Miejsce ekspozycji: Plac przy Ratuszu Miejskim w Ornecie
📅 Wystawa dostępna od: 24.07.2025 r. do 07.08.2025 r.

Z głębokim szacunkiem i refleksją zapraszamy wszystkich mieszkańców, młodzież, pasjonatów historii oraz osoby zainteresowane tematyką martyrologii Kościoła i II wojny światowej na poruszającą wystawę poświęconą dramatycznym losom sióstr katarzynek, które w 1945 roku — mimo zagrożenia życia i represji ze strony sowieckiego okupanta — pozostały wierne swojej misji służby drugiemu człowiekowi.

🖼 Ekspozycja składa się z 12 plansz zawierających:
📷 archiwalne fotografie,
🗺 mapy i dokumenty,
🧾 świadectwa naocznych świadków,
🎨 poruszające grafiki autorstwa s. Marii Karoliny Gawryś CSC.

Historie opowiedziane na planszach ukazują brutalne prześladowania, gwałty, deportacje i morderstwa, jakich doświadczały siostry zakonne – nierzadko tylko z powodu obecności w habicie. Wystawa nie tylko dokumentuje tragedię, ale i oddaje głos bohaterkom – kobietom niezłomnym, których odwaga i ofiarność dziś są dla nas źródłem inspiracji.

🕯 Autorką wystawy jest s. Angela Krupińska CSC. W realizacji projektu uczestniczyli pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej: Krzysztof Drażba, Anna Dymek i Jan Kołakowski.
Szczególnie przejmująca jest ostatnia część wystawy, która prezentuje działania Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN, dzięki którym udało się odnaleźć doczesne szczątki zamordowanych sióstr. W badaniach brali udział także pracownicy Oddziału IPN w Gdańsku: Anna Dymek i Małgorzata Czapelska.

📿 Wystawa została zorganizowana w ramach przygotowań do beatyfikacji s. M. Krzysztofy Klomfass oraz jej towarzyszek ze Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny Dziewicy i Męczennicy.

🙏 To nie tylko lekcja historii, ale też hołd złożony niezłomnym kobietom, które poświęciły życie w imię wiary i służby drugiemu człowiekowi. Niech ich ofiara pozostanie w naszej pamięci.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tą niezwykłą ekspozycją!

🕊 Katarzyna Lasocka - Burmistrz Ornety zaprasza na wyjątkową wystawę historyczną: Wystawa Plenerowa Męczeństwo Sióstr Katarzynek - ofiar sowieckiego terroru 🕊

📍 Miejsce ekspozycji: Plac przy Ratuszu Miejskim w Ornecie
📅 Wystawa dostępna od: 24.07.2025 r. do 07.08.2025 r.

Z głębokim szacunkiem i refleksją zapraszamy wszystkich mieszkańców, młodzież, pasjonatów historii oraz osoby zainteresowane tematyką martyrologii Kościoła i II wojny światowej na poruszającą wystawę poświęconą dramatycznym losom sióstr katarzynek, które w 1945 roku — mimo zagrożenia życia i represji ze strony sowieckiego okupanta — pozostały wierne swojej misji służby drugiemu człowiekowi.

🖼 Ekspozycja składa się z 12 plansz zawierających:
📷 archiwalne fotografie,
🗺 mapy i dokumenty,
🧾 świadectwa naocznych świadków,
🎨 poruszające grafiki autorstwa s. Marii Karoliny Gawryś CSC.

Historie opowiedziane na planszach ukazują brutalne prześladowania, gwałty, deportacje i morderstwa, jakich doświadczały siostry zakonne – nierzadko tylko z powodu obecności w habicie. Wystawa nie tylko dokumentuje tragedię, ale i oddaje głos bohaterkom – kobietom niezłomnym, których odwaga i ofiarność dziś są dla nas źródłem inspiracji.

🕯 Autorką wystawy jest s. Angela Krupińska CSC. W realizacji projektu uczestniczyli pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej: Krzysztof Drażba, Anna Dymek i Jan Kołakowski.

Szczególnie przejmująca jest ostatnia część wystawy, która prezentuje działania Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN, dzięki którym udało się odnaleźć doczesne szczątki zamordowanych sióstr. W badaniach brali udział także pracownicy Oddziału IPN w Gdańsku: Anna Dymek i Małgorzata Czapelska.

📿 Wystawa została zorganizowana w ramach przygotowań do beatyfikacji s. M. Krzysztofy Klomfass oraz jej towarzyszek ze Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny Dziewicy i Męczennicy.

🙏 To nie tylko lekcja historii, ale też hołd złożony niezłomnym kobietom, które poświęciły życie w imię wiary i służby drugiemu człowiekowi. Niech ich ofiara pozostanie w naszej pamięci.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tą niezwykłą ekspozycją!

🎨📸 WYSTAW SWOJĄ TWÓRCZOŚĆ W ORNECIE! 🖼️🖌️Jesteś artystą? Tworzysz malarstwo, grafikę, rysunek, fotografię lub inną formę...
24/06/2025

🎨📸 WYSTAW SWOJĄ TWÓRCZOŚĆ W ORNECIE! 🖼️🖌️

Jesteś artystą? Tworzysz malarstwo, grafikę, rysunek, fotografię lub inną formę sztuki wizualnej? 🎭🖋️
Mamy dla Ciebie doskonałą przestrzeń do zaprezentowania swoich prac! 💫

📍 Galeria Art-Nova w Ornecie (ul. Rycerska) zaprasza wszystkich twórców – zarówno profesjonalistów, jak i pasjonatów – do organizowania indywidualnych lub zbiorowych wystaw. To idealna okazja, by podzielić się swoją wizją ze społecznością lokalną i gośćmi odwiedzającymi nasze miasto! 🌍❤️

👉 Szukamy artystów z dziedzin takich jak:
🎨 Malarstwo
🖼️ Grafika
📸 Fotografia
🖋️ Rysunek
🎨 Rękodzieło artystyczne..i inne formy ekspresji wizualnej!

🗓️ Terminy do uzgodnienia – zapewniamy promocję wydarzenia i wsparcie organizacyjne.

📞 Skontaktuj się z nami już dziś!

📧 e-mail: [email protected]
📱 tel.: 55 22 10 209

Daj się poznać, zainspiruj innych i zrób krok w stronę artystycznej przygody! 🌟

Adres

Rycerska
Orneta
11-130

Telefon

+48721592864

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Galeria Art-Nova umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Galeria Art-Nova:

Udostępnij

Kategoria