48 DH ''Knieja"

48 DH ''Knieja" Czuwaj! Jesteśmy 48 Drużyną Harcerską "Knieja" z Opola⚜️
Nasze zbiórki odbywają się w każdą środę od 17.00 do 18.30 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 im.

Orląt Lwowskich! Zapraszamy do kontaktu i na zbiórki☺️

~ Kniejuchy💚💛

💥Kwiecień z Knieją💥Miesiąc rozpoczęliśmy zbiórką patrolu starszoharcerskiego ⚜️ gdzie przegadaliśmy sobie sytuację jej c...
20/05/2026

💥Kwiecień z Knieją💥

Miesiąc rozpoczęliśmy zbiórką patrolu starszoharcerskiego ⚜️ gdzie przegadaliśmy sobie sytuację jej członków, to jak im idzie realizacja prób na stopnie 🔽⏬️ i wyzwań oraz ich oczekiwań i tego jak możemy im pomóc w pracy codziennej.

Kwiecień to aż 2 zbiórki zastępów. Rozpoczęliśmy tak miesiąc oraz go tak zakończyliśmy 📆

🟤Zbiórki zastępów🟤

Patrol Starszoharcerski ⚜️

1️⃣ zbiórka prowadzona przez dh Alka, który uczył patrol o różnych subkulturach występujących na świecie 🗺, ubiorach które nawiązują do konkretnych grup 🧥👔 i muzyki, której słuchają 💿 oraz wybieranie nazwy u obrzędowości patrolu ⚜️.

2️⃣ turniej dwójkowy gdzie osoba z dłuższym stażem dobierała się z osobą z krótszym stażem i rywalizowali w quzie z wiedzy ogólnej o postaciach historycznych z harcerstwa 👮‍♂️, symbolice WOSM 🟣 i WAGGGS 🔵 oraz lilijki ⚜️ i krzyża harcerskiego

Muchomorki🍄

1️⃣ początek to zawsze obrzędowe poszukiwanie muchomorka 🍄 później to nauka i douczanie prawa harcerskiego ⚜️ dopasowywanie numerków do prawa, rysowanie i quiz.

2️⃣ gra o sprawnościach gdzie dziewczynki poznawały różne sprawności 🤝📸🖌 i za pomocą gier i zabawach realizowały wymagania danych sprawności.

Deszcz Północy 🌧🧭

1️⃣ gra terenowa po chabrach prowadzona przez dh Romka gdzie grupy muszą poruszać po wyznaczonych znakach patrolowych ⬆️↔️ i rozwiązywać zadania z szyfrów 🔠, łączności 📞 i wiedzy harcerskiej 🧠.

2️⃣ zbiórka poprowadzona przez dh Wojtka o funkcjach w harcerstwie i ich oznaczeniach 📿, ważnych datach z historii ZHP 🗓 i prawo harcerskie ⚜️

Zbiórki to nie zawsze nauka nowych umiejętności. To również gry 🎲 i zabawy 🥏 kształtujące postawę harcerską 🫡 na jednej ze zbiórek graliśmy w dentystę 🦷, opowiadaliśmy co u nas słychać oraz śpiewaliśmy piosenki dawno już nie śpiewane w naszym gronie 🎙🎶.

Na jednej ze zbiórek dh Antek i dh. Paulina otrzymali próbne barwy naszej drużyny 🟢 wierzymy, że z dumą będą noszone a za niedługo zamienią się w pełne barwy drużyny 😉.

Kwiecień to również dzień ziemi 🌍 nasi harcerze udali się w głąb Chabrów posprzątać przez nas zaniedbane rejony 🪣🧽 w myśl "Starajcie się zostawić świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście" ~ Robert Baden-Powell 💭 a nasza kadra przygotowywała prezent dla 29 Opolska Gromada Zuchowa "Ogniste Smoki" 🐲 z okazji ich urodzin 🎁, w których delegacja naszej drużyny wzięła udział. Dziękujemy za zaproszenie i życzymy jeszcze raz Wszystkiego Harcerskiego ⚜️

~ Kniejuchy💚💛

💥Marzec z Knieją💥Marzec rozpoczęliśmy Międzynarodowym Dniem Mistrza Gier Plansozwych gdzie nasi harcerze mieli okazję zm...
14/04/2026

💥Marzec z Knieją💥

Marzec rozpoczęliśmy Międzynarodowym Dniem Mistrza Gier Plansozwych gdzie nasi harcerze mieli okazję zmierzyć się w przeróżnych grach takich jak: splendor, azul, flip 7, uno, wirus i wielu, wielu innych grach 🎲🕹🃏 rywalizacja była zacięta a tytuł Mistrza Gier zdobył wywiadowca Leon ⏸️, który wygrał w największą ilość razy 🏆

Druga zbiórka to dni otwarte w PSP11 gdzie razem z 2 GZ "Gromadka Misia Uszatka" 🧸 zasiedliśmy we wspólnym kręgu i razem bawiliśmy się, pląsaliśmy i śpiewaliśmy piosenki harcerskie 🎤🎶 zachęcając przyszłych uczniów do wstąpienia w szeregi ZHP ⚜️

🟤Zbiórki zastępów🟤

Przed zbiórkami zastępów każdy zastęp otrzymał i otworzył skrzynkę od XIII Drużyna Harcerska „Arkana”⚜️. Dziękujemy bardzo za skrzynki 📦

Patrol Starszoharcerski ⚜️

Zbiórkę poprowadziła nasza fotografka drużyny 📸 dh. Ola, która zaznajomiła patrol, ze swoją pasją jaką jest fotografia. Mówiła o zależności doboru parametrów do konkretnej fotografii 🪪, opowiadała z czego składa się aparat i dawała zadania fotograficzne do wykonania.

Muchomorki🍄

Dziewczyny kontynuowały zbiórkę z tropu "Tropem Zawodów" 👣 rozmawiały o różnych szkołach 🏢, poznawały ciekawostki o zawodach 🪖⛑️📹 i uczestniczyły w mini grze, w której musiały odgadywać, o który konkretnie zawód chodzi.

Deszcz Północy 🌧🧭

Zbiórkę poprowadzili wywiadowcy Wiktor ⏸️ i Piotr ⏸️, którzy poprowadzili zbiórkę z podchodów używają znaków patrolowych ↔️⬆️ oraz wzbogacili je odczytuje dodatkowe zadania, które chłopcy odnajdywali w kopertach ✉️

Kolejna zbiórka to zbiórka z cyklu pierwszej pomocy 🩹💊 gdzie przypominaliśmy sobie to co już było i uczyliśmy się nowych rzeczy, takich jak: ciało obce, przenoszenie poszkodowanego 👨‍🦽, pozycja boczna 🙋‍♂️, udar cieplny ☀️ i usztywnienia 🩼 a na koniec zbiórki dh Franek i dh. Ola otrzymali próbne barwy naszej drużyny 🟢

W ostatni weekend marca nasza drużyna udała się na biwak do Zdzieszowic 🚅 w planie było świeczkowisko 🕯, gra miejska po Zdzieszowicach 🗺 stworzona przez dh Miłosza 🟢, wędrówka na Górę św. Anny ⛰️, która jest wygasłym wulkanem 🌋 ognisko obrzędowe 🔥 i seans filmowy 📹

~ Kniejuchy💚💛

💥Biwak Zdzieszowice z Knieją💥W weekend 27-29 marca nasza drużyna udała się na biwak do pobliskich Zdzieszowic 🚉 po dojec...
04/04/2026

💥Biwak Zdzieszowice z Knieją💥

W weekend 27-29 marca nasza drużyna udała się na biwak do pobliskich Zdzieszowic 🚉 po dojechaniu na dworzec udaliśmy się w krótką wędrówkę do naszego miejsca noclegowego 🏢

Wieczorem odbył się kominek 🕯 prowadzony przez dh Maję 🔵 na temat znaczenia słowa CZUWAJ ⚜️ - było porównanie do rycerzy 🤺 oraz o gotowości do niesienia służby 🫡

W sobotę odbyła się gra "Zdzieszowickie Bingo" 🪀 nasza drużyna w 3 patrolach dowodzona przez naszą kadrę otrzymywała koordynaty punktów 🧭, które musiała odwiedzić a po dojściu na każdy punkt otrzymywali zadania 🚶‍♂️, które dotyczyły Zdzieszowic i historii z życia naszej drużyny a po powrocie czekały na nas zagadki logiczne 🧠

Po południu udaliśmy się na wędrówkę gdzie naszym celem był amfiteatr i schronisko na Górze św. Anny 🗻 w schronisku odbyło się nasze 1 ognisko 🔥 w tym roku. Korzystamy z tego, że wiosna już do nas zawitała 🪻🌱 a świat nabiera kolorów 🎨 opowiadaliśmy o swoich ulubionych kolorach i tym co dla nas znaczą a myślą przewodnią była jedność w drużynie 🤝 nawiązanie do lasu i działania ekosystemu w naturze 🌲🌳

Wieczór upłynął nam z bohaterami filmu Zwierzogród 2 🦊🐰

Niedziela to standardowy czas sprzątania 🧼 lecz przed powrotem do domu czekała na nas jeszcze gra strefowa o Prawie Harcerskim i wiedzy harcerskiej ⚜️

~ Kniejuchy💚💛

💥30 urodziny z Knieją💥W ostatni dzień lutego nasza drużyna świętowała swoje urodziny 🎁🎊 było to całodzienne świętowanie ...
12/03/2026

💥30 urodziny z Knieją💥

W ostatni dzień lutego nasza drużyna świętowała swoje urodziny 🎁🎊 było to całodzienne świętowanie z masą atrakcji i prezentów 😊.

Dzień rozpoczęliśmy od przygotowania sali, cukierków dla naszych gości 🍬 i miejsca wspomnień gdzie znajdowały się nasze kroniki 📚, stare zdjęcia 🎞, plakietki 🪪, plakaty 🗒 i wiele innych.

Zrobiliśmy logo naszej drużyny, które było wykorzystywane do późniejszych puzzli 🧩, skrzynki dla XIII Drużyna Harcerska „Arkana” ⚜️ gdzie każdy zastęp tej drużyny otrzyma swoją własną skrzynię. Zada, Misti i Lughz, mamy nadzieję, że prezenty będą zadowalające 🟢🟡

Jak urodziny to i prezenty 🎁 każdy Kniejuch otrzymał swoją własną Kniejową torbę 🛍 oraz koszulkę, którą każdy przygotowywał według swojego harcerskiego pomysłu ⚜️

Po przybyciu wszystkich gości rozpoczęliśmy uroczysty kominek 🕯, który rozpalił nasz założyciel dh Trepson. Gawędę odczytał nasz patrol starszoharcerski a następnie przeszliśmy do ulubionych wspomnień naszych poprzednich drużynowych 🫡 przybyło ich aż 7/9 więc jest to całkiem dobry wynik ✅️

Druga część naszych urodzin to szereg atrakcji przygotowany dla naszych gości 👥️🧑‍🧑‍🧒‍🧒. Kahoot stworzony przez naszych hs-ów gdzie 🥉 miejsce zajął nasz były przyboczny Franczeska, 🥈 miejsce zajęła rodzina naszego założyciela Trepsony, 🥇 zwycięzcą okazała się delegacja 2GZ "Gromadka Misia Uszatka" 🧸. Następnie 10 chętnych osób z zawiązanymi oczami próbowało przy pomocy puzzli 🧩 odtworzyć logo naszej drużyny 🌲🌳 na koniec wszyscy mieli okazję zobaczyć film stworzony przez dh Miłosza 🟢 i dh Dybka 🟢🟡

Na koniec wjechał tort 🎂🍰 i zdjęcie grupowe 📸.

Dziękujemy wszystkim gością, delegacjom, byłym drużynowym i byłym członkom za obecność i wspólne świętowanie tego ważnego wydarzenia dla naszej drużyny 😊

~ Kniejuchy💚💛

💥Luty z Knieją💥Luty zaczęliśmy od zimowiska XV Szczepu "Bratnich Ognisk" 🔥. Razem z 36 DH "Wilki" 🐺 i 2 GZ "Gromadka Mis...
09/03/2026

💥Luty z Knieją💥

Luty zaczęliśmy od zimowiska XV Szczepu "Bratnich Ognisk" 🔥. Razem z 36 DH "Wilki" 🐺 i 2 GZ "Gromadka Misia Uszatka" 🧸 spędziliśmy łącznie 6 dni w Brzesku. W planach były zajęcia drużyny, kominki 🕯, wycieczka do Wieliczki ⛏️, wędrówka na wieżę widokową 🗼, basen 🏊‍♂️ i wiele innych.

Dzień Myśli Braterskiej gdzie nasi harcerze i harcerze starsi zdobywali odznakę DMB 🟩🟦 . Wszyscy stanęli przed wyzwaniami indywidualnymi jak i realizowanymi całymi zastępami. Poznawali historię i idee tego dnia, robili kartki dla innych drużyn, poznawali jakie są zloty międzynarodowe 🗺 oraz opiekowali się "kruchym" przyjacielem 🥚.

🟤Zbiórki zastępów🟤

Patrol starszoharcerski ⚜️

Zbiórkę patrolu ponownie poprowadził dh Julek. Była to zbiórka uzupełniająca i przypominająca wiedzę o pociągach 🚉 jednej z największych pasji dh Julka. Patrol poznawał czym są semafory 🚥 oraz jak się je odczytuje i przypominali sobie nazwy pociągów 🚄 jeżdżących po Polskich torach.

Muchomorki🍄

Tropicielka Hania ⏸️ prowadziła zbiórkę. Na zbiórce dziewczynki realizowały trop - tropem zawodów 👣. Poznawały ciekawostki o różnych zawodach 💭, rozmawiały o swoich przyszłych zawodach 📝 oraz wykonywały zadania różnych zawodów 😉

Deszcz północy🌧🧭

Wywiadowca Kuba ⏸️ oraz wywiadowca Bartek 🟤 prowadzili zbiórkę razem. Najpierw kończyli proporzec zastępu, który zaczęli tworzyć na wcześniejszych zbiórkach 🚩 następnie chłopcy udali się na grę po Chabrach gdzie poszukiwali kartek z zadaniami 🧾

Gra z okazji DMB prowadzona przez dh. Kingę z 36 DH "Wilki" 🐺 W grze brało udział 7 patroli w tym 2 z naszej drużyny 🟢🟡 jeden z naszych patroli nie dał żadnych szans pozostałym i wygrał grę miejską 🌆, która składała się z kilku punktów rozstawionym po rejonach centrum naszego miasta Opole.

W ostatni dzień lutego nasza drużyna organizowała swoje urodziny, na które zaprosiła przedstawicieli drużyn z naszego hufca, komendę hufca i szczepu, byłych członków naszej drużyny, byłych drużynowych oraz oczywiście naszych harcerzy ⚜️. Okazja była wyjątkowa gdyż świętowaliśmy swoje 3️⃣0️⃣ urodziny 🎂🎁 więcej o tym wydarzeniu w osobnym poście, który już za niedługo 😉.

~ Kniejuchy💚💛

💥Zimowisko z Knieją💥Po raz kolejny wyjechaliśmy na zimowisko XV Szczepu "Bratnich Ognisk" 🔥 razem z 36 DH "Wilki" 🐺 i 2 ...
26/02/2026

💥Zimowisko z Knieją💥

Po raz kolejny wyjechaliśmy na zimowisko XV Szczepu "Bratnich Ognisk" 🔥 razem z 36 DH "Wilki" 🐺 i 2 GZ "Gromadka Misia Uszatka" 🧸

1️⃣ dnia po przyjeździe do Brzeska zakwaterowaliśmy się w Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Brzesku 🚌 i zapoznaliśmy się z regulaminami 📜 stworzyliśmy swoje wizytówki pokoi 🪪 a wieczorem odbył się kominek 🕯 o karnawale 🎭 prowadzony przez dh Dybka 🟢🟡

2️⃣ dzień upłynął nam na zwiedzaniu Brzeska 🌇 szukaniu geocashy 🧰 była kontynuacja cyklu zbiórek z pierwszej pomocy 🩹 a wieczorem kominek kniejowy prowadzony przez dh. Maję 🔵 o zdjęciach i zatrzymywaniu na nich wspomnień, na którym:
dh. Natalia dołączyła do Rady Drużyny ⚜️
dh. Ola otrzymała funkcję fotografki drużyny 📸
dh. Ania i dh. Kamila zamknęły próbę na stopień ochotniczka ➖️
Młodzik Wiktor zamknął próbę na stopień wywiadowca 🟰
dh. Zuza otrzymała pełną chustę drużyny i pagony 🟢🟡

Gratulujemy wszystkim 😊

3️⃣ dnia udaliśmy się na wycieczkę do Wieliczki gdzie zwiedzaliśmy całą kopalnie soli ⛏️ a wieczorem nagrywaliśmy filmy na nasze urodziny 🎂

Dzień 4️⃣ to wędrówka na wieżę widokową na Górze Bocheniec🗼zajęcia z historii i twórczości Walta Disneya prowadzone przez dh Miłosza 🟢 a wieczorem gra szczepowa prowadzona przez dh Maję 🔵 i dh Natalię ⚜️ o historii miasta Brzesko

5️⃣ dzień to szaleństwo na basenie i wodnym torze przeszkód 🤿🏊‍♂️ popołudniu to gra kryminalna stworzona przez naszych HS-ów 🧩🔎 gdzie rozwiązywaliśmy sprawę przekrętów w szpitalu a wieczorem to kominek kończący o wspomnieniach i relacjach, które nas łączą 🪢

6️⃣ dzień to niestety dzień pakowania i sprzątania 🎒🧹 oraz powrotu do domu 🏡 tak minęło nam kolejne szczepowe zimowisko ❄️

~ Kniejuchy💚💛

💥Styczeń z Knieją💥Nowy Rok rozpoczęliśmy od wspomnień zeszłorocznych 😅 a dokładniej mówiąc po roku czasu otworzyliśmy Kn...
16/02/2026

💥Styczeń z Knieją💥

Nowy Rok rozpoczęliśmy od wspomnień zeszłorocznych 😅 a dokładniej mówiąc po roku czasu otworzyliśmy Kniejową kapsułę czasu 🕰 gdzie większość z nas mogła przeczytać swój list, który napisali do siebie rok temu 😉 następnie zastępy przeszły do tworzenia swoich kapsuł, które ponownie zostaną na rok zapieczętowane i schowane 😊 na pierwszej zbiórce nie mogło zabraknąć tworzenia postanowień harcersko-noworocznych i naszych ulubionych śpiewanek 🎶

🟤Zbiórki zastępów🟤

Patrol starszoharcerski ⚜️

Patrol stanął przed wyzwaniem stworzenia gry dla całej drużyny, która miała zostać przeprowadzona na zimowisku ❄️⛄️ zaczęło się standardowo od burzy mózgów 🧠 po dogrywanie najmniejszych szczegółów. Czy się udało? Dowiemy się na zimowisku 💪

Muchomorki🍄

Szyfry tutaj były słowem klucz 🗝 wszystko opierało się na nich od rozszyfrowania informacji, po tworzenie swoich własnych oraz szyfrowania informacji 😵‍💫 szyfr szyfrem szyfr poganiał 😅

Deszcz północy🌧🧭

Wywiadowca Kuba ⏸️ podsumował i sprawdzał nabytą w ostatnich tygodniach przez zastęp wiedzę poprzez różne zadania, które dotyczyły m.in. szyfrów 💱, oznaczenia funkcji i stopni 🪢oraz wiedzy teoretycznej o stosach ogniskowych 🔥

Kolejna zbiórka to zbiórka podczas, której uczyliśmy się wyznaczać azymuty oraz poznawaliśmy znaki patrolowe i topograficzne dzięki, którym musieliśmt stworzyć mapę z czytanego opisu ✏️🗺

Ostatnia zbiórka w miesiącu to nasze ulubione szaleństwo i zabawa na łyżwach ⛸️ w Toyota Park. Śmiechów i frajdy nie było końca 😅

A już za chwilę zimowisko XV Szczepu, oczekujcie nowej relacji 😉

~ Kniejuchy💚💛

💥Grudzień z Knieją💥Na pierwszej zbiórce w miesiącu kontynuowaliśmy cykl zbiórek z pierwszej pomocy 🏥 przypominaliśmy sob...
09/01/2026

💥Grudzień z Knieją💥

Na pierwszej zbiórce w miesiącu kontynuowaliśmy cykl zbiórek z pierwszej pomocy 🏥 przypominaliśmy sobie jak prawidłowo przeprowadzić rozmowę z dyspozytorem 📞 poznawaliśmy co znaczy skrót SAMPLE w pierwszej pomocy 🚨 uczyliśmy prawidłowo układać osoby w pozycji bocznej 🛏 a na koniec odgrywaliśmy scenki z wszystkim czego dowiedzieliśmy się na zbiórce 💪

Druga zbiórka minęła nam pod hasłem "Jarmark Bożonarodzeniowy" gdzie nasi harcerze i ich rodzice przygotowywali ozdoby ✂️🪚, które następnie sprzedawaliśmy na opolskim jarmarku 🛖🎄 z tego miejsca chcieliśmy jeszcze raz podziękować wszystkim rodzicom za wsparcie i pomoc w tym wydarzeniu 😊 podczas jarmarku nasza drużyna pojawiła się 4 krotnie a ozdoby 👼, stroiki 🎍 i bombki ❄️ rozchodziły się jak ciepłe bułeczki.

Na ostatniej zbiórce nasza drużyna wspólnie zasiadła przy jednym stole podczas kniejowej wigilii 🎄✨️ oprócz standardowego ucztowania przy stole nasi harcerze wzięli udział w konkurencji na najdłuższy łańcuch choinkowy ⛓️ robiliśmy renifera z origami 🫎 wręczaliśmy sobie prezenty 🎁 a co najważniejsze Romek otrzymał w końcu swoją długo wyczekaną chustę harcerską 🟢🟡 gratulujemy i wierzymy, że będzie noszona z dumą 😊

Grudzień jest ostatnim miesiącem tym roku kalendarzowym ale nie ostatnim w roku harcerskim ⚜️ już w styczniu wracamy do was z nowymi przygodami i historiami 😉 a z tego miejsca chcielibyśmy wszystkim kniejuchom, rodzicom, naszym przyjaciołom i wszystkim z Państwa życzyć wszystkiego co Najlepsze w Nowym 2026 roku 🎆🎇

~ Kniejuchy💚💛

💥II Biwak HS z Knieją💥W terminie 12-14 grudnia 2025 r. nasz patrol starszoharcerski ⚜️ udał się na swój 2 biwak tym raze...
06/01/2026

💥II Biwak HS z Knieją💥

W terminie 12-14 grudnia 2025 r. nasz patrol starszoharcerski ⚜️ udał się na swój 2 biwak tym razem do Prudnika 🚌
Nasze hs-y stanęły przed wyzwaniem organizacji swojego biwaku 🏕 Większość z nich pierwszy raz prowadziła bloki zajęciowe dla swoich współtowarzyszy 💪 a każdy z nich wyciągnął lekcję i naukę, która w przyszłości zaowocuje 🍎🍒

W piątkowy wieczór komendant Związek Drużyn Ziemi Prudnickiej "Enigma" dh Rafał poprowadził zajęcia z dekoracji pierników 🍪 drugi dzień rozpoczęliśmy od wędrówki na Kozią Górę 🏔 którą poprowadził wywiadowca 🟰 Kuba, po wędrówkę odbyła się gra detektywistyczna 🔎 po rynku, którą poprowadziła tropicielka 🟰 Natasza i dh. Ola. Na obiad przygotowaliśmy sobie spaghetti bolonese 🍝 a później zasłużyliśmy na krótkie LB 🛏 po odpoczynku drużynowa Maja 🔵 przybliżyła nam tematykę starszoharcerską ⚜️ i rozpisywaliśmy karty na stopnie. Następnie dh Alek nauczył nas nowej piosenki "Lipka" 🎶 na zakończenie dnia pionierka 🔽 Lena poprowadziła nam kominek o wybieraniu właściwej drogi naszej podróży do celu 🧭

W niedzielę posprzątaliśmy harcówkę i udaliśmy się w drogę powrotną do domu 🏡 dziękujemy bardzo za gościnę i możliwość zorganizowania biwaku w Prudniku 😊

~ Kniejuchy💚💛

💥Listopad z Knieją💥Listopad rozpoczęliśmy od służby na opolskim cmentarzu 🪦⚱️ była już to nasza taka 2 akcja. Odwiedzali...
07/12/2025

💥Listopad z Knieją💥

Listopad rozpoczęliśmy od służby na opolskim cmentarzu 🪦⚱️ była już to nasza taka 2 akcja. Odwiedzaliśmy opuszczone i zapomniane groby w celu ich posprzątania 🧹 oraz zapalenia symbolicznego znicza 🕯dla niektórych są to osoby zapomniane lub takie do których nikt bliski już nie przyjdzie dla nas jednak to miejsce wymagające pamięci, szacunku i troski 🪔

11 listopada uczestniczyliśmy w grze "11 liści" 🍂 stworzonej i poprowadzonej przez dh. Anne ze 107 DH "Powsinogi". Dziękujemy za zaproszenie i możliwość udziału w grze 🥇🥈,w której nasze patrole zajęły 1 i 2 miejsce 🏆następnie uczestniczyliśmy w obchodach 107 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości 🇵🇱

Listopad to miesiąc urodzin harcerskich w naszym szczepie i hufcu 🎂 na początku nasza drużyna uczestniczyła w 3 urodzinach 27 DW "Agama" a następnie nasza delegacja pojechała do Lewina Brzeskiego na 55-lecie 107 DH "Powsinogi". Jeszcze raz życzymy waszym drużyną przynajmniej 100 lat i wszystkiego harcerskiego ⚜️

Kolejna zbiórka drużyny to gra terenowa po Chabrach, na której mieliśmy okazje działać w 3 grupach i odwiedzając 3 punkty:
- pionierka Lena 🟤🟢 - to punkt z nauki węzła przyjaźni i podwójnej 8️⃣
- Miłosz 🟢 - to nauka kodowania Morsa
- Maja 🔵 - to przyrodoznawstwo i realizowanie wymagań na stopnie

🟤Zbiórki zastępów🟤

Patrol starszoharcerski ⚜️

Zbiórkę poprowadził dh Julek a tematem była jego pasja, czyli pociągi i wiedza ogólna na ich temat 🚂🚅 hs-y poznawały rodzaje i nazwy pociągów jeżdżących w Polsce, łączyli się z maszynistami oraz odwiedzili dworzec wschodni 🚉

Muchomorki🍄

U dziewczynek zastępowe też mogły poczuć się uczestnikami 🧑‍🧒‍🧒 ochotniczka Ola wprowadziła nas w świat kotów 🐈 i ich zwyczajów a dh. Kamila i dh. Ania nauczały nas węzłów harcerskich 🪢

Deszcz północy🌧🧭

To zbiórka szyfrowa 🀄 nauka nowych szyfrów jak i ich szybkiego odszyfrowywania oraz przypomnienie starych

Miesiąc zakończyliśmy zbiórką andrzejkową 🔮🪄 gdzie każdy z nas mógł poznać swoją przyszłość. Poznawaliśmy imię naszego przyszłego partnera/ki 💘, nasz przyszły zawód 👨‍⚕️👮‍♀️ wróżyliśmy z fusów 🍵 oraz poznawaliśmy co horoskop mówi na nasz temat a zbiórkę zakończyliśmy "ciasteczkami" z wróżbą 🥠

Za chwilę ostatni miesiąc w tym roku kalendarzowym 🗓 ale na pewno nie ostatni w tym roku harcerskim ⚜️

~ Kniejuchy💚💛

Adres

Chabrów 65
Opole
45-221

Godziny Otwarcia

17:00 - 18:30

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy 48 DH ''Knieja" umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij