07/02/2025
Cóż. Życie ma swoje prawa. Przyszła pora na zmianę. Pożegnałam się ze swoim drogim sercu miejscem, z którego mogłam widzieć duży fragment miasta. To symboliczna pozycja. Obserwatora, poszukiwacza wiedzy o mieście, tym które już prawie nie istnieje, ale też obecnym, żyjącym i rozwijającym się. "Dziś" jutro jest już historią. Starałam się zawsze o tym pamiętać.
31 grudnia 2024 roku był ostatnim dniem mojej pracy w Oleckiej Izbie Historycznej.
Dziękuję wszystkim, którzy odwiedzali Izbę w poszukiwaniu wiedzy o naszym mieście i regionie.
Dziękuję tym, którzy przychodzili podzielić się swoją historią.
Eliza Ptaszyńska