11/06/2026
✒️📝
Informujemy, że w Urzędzie Marszałkowskim Województwo Podlaskie, została podpisana umowa dotycząca modernizacji sieci wodociągowej w Gminie Mielnik.
🇪🇺 Projekt realizowany przy wsparciu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021–2027.
Gmina Mielnik realizuje projekt mający na celu poprawę warunków zaopatrzenia mieszkańców w wodę oraz wdrożenie zrównoważonej gospodarki wodnej.
🔧 Zakres projektu obejmuje:
• przebudowę odcinka sieci wodociągowej o długości ok. 1148,3 m,
• wymianę wyeksploatowanych rur żeliwnych na nowoczesne rury PVC/PE/PP,
• przełączenie istniejących przyłączy wodociągowych,
• montaż hydrantów i zasuw,
• nasadzenie 10 drzew,
• montaż źródełka wody pitnej.
👥 Grupy docelowe określone w projekcie:
Projekt skierowany jest do wszystkich użytkowników infrastruktury wodociągowej na terenie Gminy Mielnik, w szczególności mieszkańców, gospodarstw domowych, przedsiębiorców oraz instytucji korzystających z dostaw wody.
🎯 Cele projektu:
• zmniejszenie strat wody,
• zwiększenie efektywności i niezawodności systemu wodociągowego,
• poprawa bezpieczeństwa dostaw wody,
• poprawa jakości wody pitnej,
• wsparcie zrównoważonego zarządzania zasobami wodnymi i ochrony środowiska.
✅ Efekty realizacji projektu:
• ograniczenie awaryjności sieci wodociągowej,
• zmniejszenie kosztów eksploatacji systemu,
• poprawa jakości dostarczanej wody,
• zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców dzięki nowoczesnej infrastrukturze i hydrantom,
• lepsza ochrona zasobów wodnych dla obecnych i przyszłych pokoleń.
💰Wartość ogólna projektu wynosi 7️⃣6️⃣7️⃣ 1️⃣5️⃣9️⃣,2️⃣5️⃣ zł, a kwota dofinansowania z programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021–2027 wynosi 5️⃣0️⃣3️⃣ 4️⃣4️⃣8️⃣,2️⃣4️⃣ zł.