Galeria 31

Galeria 31 Galeria 31 to obszar działań artystycznych i miejsce spotkań czytelników i sympatyków Filii nr 30.

W Galerii 31 autor i jego prace prezentowali się doskonale (lipiec 2024r.), ciekawe jak będzie w Hrubieszowie 🙂
13/05/2026

W Galerii 31 autor i jego prace prezentowali się doskonale (lipiec 2024r.), ciekawe jak będzie w Hrubieszowie 🙂

13/05/2026
TWORZYWO 96 -grupa kilkunastu absolwentów jednego rocznika Wychowania Plastycznego IWA UMCS w Lublinie jest w doskonałej...
10/05/2026

TWORZYWO 96 -grupa kilkunastu absolwentów jednego rocznika Wychowania Plastycznego IWA UMCS w Lublinie jest w doskonałej formie. Właśnie minęło 30 lat od ukończenia studiów i tak oto członkowie grupy świętowali swój jubileusz w miejscu dla nich szczególnym. W Galerii 31, w 2011r., przy wsparciu ówczesnej kierowniczki Krystyny Rybickiej zorganizowali swoją pierwszą, wspólną wystawę. Jak wielka jest pasja tworzenia i chęć wspólnych wystaw świadczy ta, którą można oglądać w Galerii 31 do końca maja. Każdy zakątek sali jest szczelnie wypełniony sztuką! Serdecznie zapraszamy🙂
Za fotograficzną relację pięknie dziękujemy Wojtkowi Filo.

Ostatnie przygotowania do wystawy i ostatnie pociągnięcia pędzlem 😉
08/05/2026

Ostatnie przygotowania do wystawy i ostatnie pociągnięcia pędzlem 😉

Zapraszamy!
08/05/2026

Zapraszamy!

Jeszcze do końca kwietnia zapraszamy na pełne zadumy spotkanie z pracami Agnieszki Sulimierskiej.W maju, w Galerii 31 ro...
27/04/2026

Jeszcze do końca kwietnia zapraszamy na pełne zadumy spotkanie z pracami Agnieszki Sulimierskiej.W maju, w Galerii 31 rozgości się Tworzywo 96, grupa artystyczna złożona z absolwentów jednego rocznika lubelskiego Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS (dzisiejszy Wydział Artystyczny). W tym roku mija równo 30 lat od ukończenia studiów przez artystów Tworzywa i już teraz zapraszamy na ich jubileuszową wystawę.

Prezentowana obecnie w naszej Galerii wystawa grafiki Agnieszki Sulimierskiej „Powidoki pamięci” należy do projektu zwan...
14/04/2026

Prezentowana obecnie w naszej Galerii wystawa grafiki Agnieszki Sulimierskiej „Powidoki pamięci” należy do projektu zwanego Objazdową Galerią Sztuki przygotowanego dla swoich członków przez Związek Polskich Artystów Plastyków Okręgu Lubelskiego. O idei przyświecającej Objazdowej Galerii Sztuki mówiła na wernisażu Agnieszki Sulimierskiej wiceprezes ZPAP OL - Krystyna Rudzka-Przychoda, natomiast sama autorka opowiedziała o niezwykłych portretach osób bliskich, spotkanych bądź przodków, które w prezentowanych grafikach „ulegają rozwarstwieniu, rozmyciu i multiplikacji, jakby przepuszczone przez filtr czasu, emocji i cudzych historii”.
Fot. Aleksandra Flis

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy, która ma bardzo głęboki, emocjonalny przekaz. Jesteśmy czynni dla Państwa w godzinach pracy biblioteki: poniedziałek, środa, piątek 10.00-18.00, wtorek 10.00-16.00 i czwartek 12.00-16.00.

Serdecznie zapraszamy już w najbliższy piątek. Zaczynamy o godz. 18.00!Powidoki pamięci. Portrety w procesie. To cykl gr...
07/04/2026

Serdecznie zapraszamy już w najbliższy piątek. Zaczynamy o godz. 18.00!

Powidoki pamięci. Portrety w procesie. To cykl grafik - niedosłowne portrety osób bliskich autorce oraz tych, które pojawiły się na drodze autorki na krócej, pozostawiając jednak trwały ślad w pamięci. Twarze ulegają rozwarstwieniu, rozmyciu i multiplikacji, jakby oglądane przez filtr czasu, emocji i wspomnień. Każdy wizerunek staje się raczej powidokiem obecności niż jej bezpośrednim przedstawieniem. To próba uchwycenia ulotnego momentu pomiędzy byciem a zapamiętaniem – miejsca, w którym realna osoba przekształca się w obraz przechowywany w pamięci. Projekt ma charakter otwarty i pozostaje w nieustannym procesie powstawania. Do cyklu dołączają kolejne portrety – nowe ślady spotkań, relacji i doświadczeń. W ten sposób powstaje osobista mapa bliskości, w której twarze stają się zapisami czasu, pamięci i relacji z drugim człowiekiem.

Agnieszka Sulimierska

Agnieszka Sulimierska – absolwentka Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie (obecnie Wydział Artystyczny UMCS), dyplom z grafiki w pracowni prof. Stanisława Góreckiego. Zajmuje się grafiką wydawniczą i ilustracją, projektuje książki, magazyny i gry planszowe. Przez kilkanaście lat pracowała jako główny redaktor graficzny w jednej z gazet codziennych Polska Press Grupy. Jej praca zawodowa została dwukrotnie doceniona w konkursie „Grand Front” na najlepszą okładkę prasową roku – w 2006 i 2007 roku wyróżnienia w kategorii gazet regionalnych. Prowadzi zajęcia z grafiki komputerowej oraz wizualizacji danych na Wydziale Zarządzania Politechniki Lubelskiej i jest projektantem graficznym w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. W swojej twórczości sięga zarówno po techniki tradycyjne – malarstwo olejne, rysunek czy akwarelę, jak i po grafikę cyfrową.

Bardzo nam przykro. Wspaniałe fotografie Pana Marka Nasiadki w ubiegłym roku zdobiły przestrzeń naszej Galerii.
26/03/2026

Bardzo nam przykro. Wspaniałe fotografie Pana Marka Nasiadki w ubiegłym roku zdobiły przestrzeń naszej Galerii.

Z głębokim smutkiem żegnamy naszego Kolegę Marka Nasiadkę

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi Marka Nasiadki – nauczyciela, regionalisty i fotografa, który do końca pozostawał aktywny, dzieląc się swoją pasją poznawania świata.
Urodzony w 1950 roku w Olszynie, był absolwentem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Przez wiele lat pracował jako nauczyciel geografii, a po przejściu na emeryturę kontynuował działalność dydaktyczną i naukową. Był cenionym fotografikiem, członkiem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej – Stowarzyszenie Twórców, Związku Polskich Fotografów Przyrody oraz międzynarodowego Towarzystwa National Geographic, autorem licznych wystaw i publikacji.
Aktywnie działał jako regionalista, pełniąc funkcję przewodniczącego Kraśnickiego Towarzystwa Regionalnego. Publikował artykuły i książki o tematyce krajoznawczej i przyrodniczej, współpracując z wieloma czasopismami.
Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie, bliskim i znajomym składa Zarząd Fotoklubu.

Info z strony: https://www.krasnik.eu/aktualnosci/zmarl-marek-nasiadka-wybitny-krasnicki-fotograf

W Galerii 31 pragniemy łagodzić srogą zimę. W styczniu zachwycaliśmy się barwnymi łąkami wyczarowanymi przez Jagę Olinki...
30/01/2026

W Galerii 31 pragniemy łagodzić srogą zimę. W styczniu zachwycaliśmy się barwnymi łąkami wyczarowanymi przez Jagę Olinkiewicz a teraz zapraszamy Was do świata, w którym goszczą dziecięca radość i zabawa.
Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Ewy Bartoszek i finisaż - 25 lutego 2026r. o godz. 17.00.
Galeria 31 jest czynna w godzinach pracy biblioteki:
Poniedziałek, środa, piątek 10.00-18.00
Wtorek 10.00-16.00
Czwartek 12.00-16.00



Prace malarskie stanowią subiektywną notatkę z zaobserwowanych sytuacji, których bohaterami są dzieci. Dla autorki przedstawianie dzieci jest bardzo ważne, gdyż wokół dzieci kręci się jej świat.
Twórczyni jako podobrazie wykorzystuje lite drewno, płótno, sklejane forniry oraz poduszki.
Na obrazach postacie malowane są w uproszczony sposób, spłaszczone plamy tworzą sylwety. Na płótnach twarze nie są określone, istotna jest sytuacja, w której znajdują się bohaterowie obrazu. Wykorzystując obrazek drewna postacie wpisane są w rysunek drewna, tworząc laserunkowe wizerunki.
Jako inspiracja posłużyły zwykłe sytuacje codzienności oraz wspomnienia - chwile w których Ewa Bartoszek znów chciałaby być dzieckiem.

Ewa Bartoszek (ur. 08/07/1985 r. w Warszawie), instruktorka plastyki w Pracowni „Miniatura” DDK SM ,,Czechów” w Lublinie, absolwentka studiów magisterskich Konserwacji Drewna Zabytkowego na Wydziale Technologii Drewna na SGGW, absolwentka studiów inżynierskich na WTD na SGGW w Warszawie oraz absolwentka studiów pierwszego stopnia na Wydziale Artystycznym na UMCS w Lublinie, na kierunku malarstwa w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym. Stara się łączyć wiedzę technologiczną z artystycznym wyrazem. Przez kilka lat zajmowała się dziedziną konserwacji zabytków.
Uczestniczyła w wystawach zbiorowych
w Kazimierzu Dolnym - KSP -Wystawa Majowa 2009, 2010, 2011, 2012, Pokaż, co masz 2012, 2013, 2014, 2015, 2024
w Lublinie - Galeria jednego obrazu- Dziecinada 2016, Galeria Labirynt - Najlepsze Dyplomy 2014 , Młode Forum Sztuki Galeria Biała - Autoportret – lustro i inne wspomnienia 2013 , Młode Forum Sztuki Galeria Biała - Na podwórku w dzień i w nocy 2010, Pracownia „Miniatura” DDK SM „Czechów”- Sztuka jest kobietą, 2023, 2024, Sztuka figuratywna, 2024, 2025
w Supraślu - Supraporta 2014
Uczestniczyła w wystawach indywidualnych
w Warszawie- Galeria Ad-Hoc - Pejzaże 2013, Galeria Brzozowa - Weekend w Kazimierzu Dolnym 2012
w Kazimierzu Dolnym - KOKPiT- Biblioteka Publiczna - W Kazimierzu nad Wisłą 2017, Raptularz 2015 r., Pejzaż nie tylko z krowami 2015, Weekend w Kazimierzu Dolnym 2014, Cyganki z Kazimierza 2011
w Lublinie - Kawiarnia Księgarnia Między Słowami – Podobrazem 2025, Galeria Przestrzenie - Podobrazem 2021, Galeria Preludium – Szkicownik 2021, Galeria jednego obrazu – Szkice kazimierskie 2016, Młode Forum Sztuki Galeria Biała - Szkice kieszonkowe 2011
W 2012 r. otrzymała Nagrodę Dziekana za dyplom malarski powstały na zakończenie studiów licencjackich w nieistniejącym już Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym.

Adres

Ulica Braci Wieniawskich 5
Lublin
20-844

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 10:00 - 18:00
Wtorek 10:00 - 16:00
Środa 10:00 - 18:00
Czwartek 12:00 - 16:00
Piątek 10:00 - 18:00

Telefon

+48817416236

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Galeria 31 umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Galeria 31:

Udostępnij

Kategoria