19/05/2026
Wszystkich fanów owadów zapraszamy 24 maja, na spacer ze wspaniałym Mateuszem Sowińskim, na Dolne Miasto w Gdańsku. Spotykamy się o 14.00 na Boisku Pod Wierzbami. Wklejam pod postem zdjęcia autorstwa Mateusza, a na nich: Wieczernica Królicówka, muchówka z rodzaju Neria oraz Ściga purpurowa.
A tutaj info od Mateusza:
Nazywam się Mateusz Sowiński i mieszkam w Olsztynie. Już w przedszkolu zacząłem się interesować owadami i ta pasja pozostała mi aż po dziś dzień. Od wielu lat wędruję po
olsztyńskich lasach, aby je obserwować, poznawać ich zwyczaje, a także fotografować. Prowadzę blog Świat Makro.com oraz fanpage na Facebooku Owadzi świat Warmii, na
których opowiadam o różnych gatunkach owadów oraz pokazuje zrobione im zdjęcia. Piszę też o nich artykuły dla Gazety Wyborczej. Od kilku lat angażuję się też w akcje organizacji pozarządowych, związane z edukacją i ochroną przyrody. Szczególnie bliskie mojemu sercu są „Spacery z owadami”, które współtworzę razem z Fundacją Nexus – olsztyńską organizacją i zajmującą się m.in. ochroną lokalnej przyrody. W trakcie ich trwania możemy pokazać uczestnikom owady w ich
naturalnym środowisku i miejsca, w których żyją. Jestem także członkiem Polskiego Towarzystwa Entomologicznego.
Spacer realizowany jest w ramach programy Ecofuture, przez Fundację MI-RO-RO