13/06/2026
W tych dniach, gdy pół świata biega wzrokiem za piłką, a Avia Kamionki świętuje awans do IV ligi, przypominamy dziś tych, którzy pół wieku temu wylewali pot na boiskach reprezentując Kamionki w lokalnych rozgrywkach.
Na fotografii widzimy pokolenie, dla którego sportowym wzorem była reprezentacja „Orłów Górskiego”.
Przed lub po meczu? Kórnik, 11 czerwca 1975
Na zdjęciu stoją od lewej:
- pomocnik - Stefan Wawrowski
- napastnik - Henryk Ratajczak
Z przodu:
- bramkarz - Grzegorz Rymelski
Czy ktoś pamięta co stało się z przyczepą autobusową, podczepianą do traktora, użyczanego przez Spółdzielnię Kółek Rolniczych w Kamionkach? Taką właśnie przyczepą piłkarze podróżowali na mecze wyjazdowe.
Było to już kolejne pokolenie kamioneckiego LZS-u. Wcześniejsze na mecze jeździło „czymsiędało”.
Pamięta ktoś te niedzielne, pełne emocji wyjazdy? Może jakiś konkretny mecz lub inne piłkarskie okoliczności? Podzielcie się choćby jednym zdaniem.
Zdjęcie publikujemy dzięki uprzejmości pana Henryka Ratajczaka.