Zespól Regionalny "Jasieniczanka"

Zespól Regionalny "Jasieniczanka" Zespół Regionalny „Jasieniczanka” powstał w lutym 1988 roku w Jasienicy.

Za nami bardzo intensywny tydzień prób i występów.     We wtorek wczesnym rankiem ze śpiewem na ustach wyruszyliśmy do K...
25/05/2026

Za nami bardzo intensywny tydzień prób i występów.
We wtorek wczesnym rankiem ze śpiewem na ustach wyruszyliśmy do Koszęcina gdzie uczestniczyliśmy w cyklicznym spotkaniu " Dni Seniora". Po występie mieliśmy ogromną przyjemność obejrzeć i posłuchać wyjątkowego koncertu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny dedykowany Seniorom.
Zaś w niedzielne popołudnie spędziliśmy śpiewając na pikniku z okazji Zielonych Świątek w Ligocie na zaproszenie Towarzystwa Przyjaciół Ligoty.

Majówkę rozpoczęliśmy śpiewająco biorąc udział w Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Regionalnych "Złoty Kłos" w Zebrzy...
03/05/2026

Majówkę rozpoczęliśmy śpiewająco biorąc udział w Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Regionalnych "Złoty Kłos" w Zebrzydowicach.
Po udanym występie udaliśmy się pospacerować po ulicach Cieszyna, gdzie zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez spacerujących mieszkańców jak i gości Cieszyna. Była to również okazja abyśmy mogli razem wspólnie spędzić miłe popołudnie.

Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy

Tradycją stało się kolędowanie w @ Parafia św. Jerzego w Jasienicy. Również w tym roku na zaproszenie Księdza Proboszcza...
06/01/2026

Tradycją stało się kolędowanie w @ Parafia św. Jerzego w Jasienicy. Również w tym roku na zaproszenie Księdza Proboszcza mieliśmy przyjemność uczestniczyć we Mszy świętej.
Zespół uświetnił liturgię wspólnym kolędowaniem wzbudzając głębokie emocje i zachwyt wśród wiernych.

13/12/2025
13/12/2025

Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru przyniesie spokój i radość.Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem. A Nowy Rok obdaruje pomyślnością i szczęściem.
Tego wszystkiego życzy Zespół Regionalny Jasieniczanka

Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy

W dniu dzisiejszym na zaproszenie Towarzystwa Przyjaciół Ligoty mieliśmy przyjemność wystąpić na koncercie z okazji Świę...
09/11/2025

W dniu dzisiejszym na zaproszenie Towarzystwa Przyjaciół Ligoty mieliśmy przyjemność wystąpić na koncercie z okazji Święta Niepodległości.
Wystąpiliśmy z repertuarem pieśni patriotycznych które zostały docenione gromkimi brawami. Mieliśmy również okazję wysłuchać koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Ligoty, która wprowadziła Nas w atmosferę Święta Niepodległości.
Towarzystwu Przyjaciół Ligoty bardzo dziękujemy za zaproszenie i gościnę.
Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy
@ Towarzystwo Przyjaciół Ligoty

"Gdzie słyszysz śpiew -tam wejdź,tam dobre serca mają."        Każdy kto odwiedził dziś salę widowiskową GOK na Drzewiar...
27/09/2025

"Gdzie słyszysz śpiew -tam wejdź,tam dobre serca mają."
Każdy kto odwiedził dziś salę widowiskową GOK na Drzewiarzu był świadkiem pięknego koncertu w wykonaniu Zespołu Regionalnego Bierowianie, którzy obchodzili swoje 40-lecie. Jubilaci podczas występu pokazali swoją pasję i energię.
Dziękuję, że mogliśmy w ten ważny dla Was wieczór być z Wami.
Życzymy wszelkich sukcesów w dalszej działalności estradowej.
Zespół Regionalny „Bierowianie”
@ GOK Jasienica

W niedzielny poranek wyruszyliśmy w doborowym towarzystwie " Szwarnych Dziecek" z Iłownicy na ###I Regionalny Przegląd P...
24/09/2025

W niedzielny poranek wyruszyliśmy w doborowym towarzystwie " Szwarnych Dziecek" z Iłownicy na ###I Regionalny Przegląd Pieśni "Śląskie Śpiewanie" im prof. Adolfa Dygacza w Koszęcinie.
Było to niezwykłe spotkanie z muzyką, tradycją i śląskim dziedzictwem kulturowym.
Zaprezentowaliśmy się i nasze cudowne "Szwarne Dziecka"bardzo dobrze. Wróciliśmy z trzema wyróżnieniami z których Wszyscy jesteśmy dumni. Nie można zapomnieć że dzieciaki również zostały docenione i także otrzymały dwa dyplomy.
Niedziela upłynęła w radosnych nastrojach i ze śpiewem na ustach szczęśliwie wróciliśmy do naszej "Małej Ojczyzny"
Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy

W dniu 6 września mieliśmy okazję uczestniczyć w biciu rekordu Polski w największym zgromadzeniu osób w strojach regiona...
18/09/2025

W dniu 6 września mieliśmy okazję uczestniczyć w biciu rekordu Polski w największym zgromadzeniu osób w strojach regionalnych. Rekord został pobity w Bytomiu w dzielnicy Rozbark. Była to okazja do spotkania miłośników tradycji i folkloru w jedynym miejscu.
Cieszymy się że mogliśmy być częścią tego wydarzenia, gdzie gwiazdą wieczoru był Zespół Pieśni i Tańca " Śląsk".
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

"Już po żniwach,już po lecie..."Zespół Regionalny Jasieniczanka zakończył swój udział w uroczystościach Dożynkowych w na...
09/09/2025

"Już po żniwach,już po lecie..."
Zespół Regionalny Jasieniczanka zakończył swój udział w uroczystościach Dożynkowych w naszej Gminie. Swym śpiewem, tańcem i strojem pokazaliśmy jak ważne są nasze korzenie -więź z ziemią rodzinną i tradycją. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli nas oglądać i słuchać. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy Wam radość i wzruszenie. Zapraszamy na nasze kolejne występy. Zespół Regionalny Jasieniczanka.

17/07/2025

Ostatnie szlify przed naszym niedzielnym koncertem – przygotowania idą pełną parą, a my już nie możemy się doczekać, żeby podzielić się z Wami naszą muzyką! 🩷 Dzisiejsza próba przebiegła w wyjątkowo radosnej atmosferze – nie zabrakło uśmiechów, tańców i wspólnego śpiewania. Do zobaczenia w niedzielę o godzinie 16.00 na Lecie w Jasienicy!
Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy

Adres

Jasienica, Woj.
Jasienica
43-385

Telefon

+48338212056

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Zespól Regionalny "Jasieniczanka" umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij