01/05/2026
Witam, prawdą jest że emeryt, który stara się aktywnie spędzać każdy dzień ma mało czasu na nudę co wcale nie oznacza, że sprawy Izby Pamięci Leśnej odstawiłem na boczny tor. W związku z zakończeniem pracy zawodowej i przesunięciem kancelarii leśnictwa w inne miejsce w jej pomieszczeniu stworzyło się więcej miejsca do wyeksponowania posiadanych zbiorów. W ramach wolnych (mocy przerobowych) zmieniam wystrój pomieszczeń izby. Mogę również zrealizować wcześniejsze pomysły.
Pomyślałem, że mojemu poprzednikowi Panu Edwardowi Ucie, który przez wiele wiele lat piastował funkcję leśniczego i mieszkał na tej osadzie winien jestem poświęcić fragment powierzchni wystawowej. Realizację pomysłu widać na załączonych zdjęciach. Muszę również wspomnieć, że wcześniej został uhonorowany tablicą pamiątkową w urokliwym zakątku leśnictwa Biedrzychowice i ma swoją ławeczkę.
Pomieszczenia IPL przechodzą w dalszym ciągu reorganizację wystawową i są uzupełniane o nowe "stare" eksponaty. Zmiany w izbie oraz eksponaty upamiętniające Edwarda Ute na załączonych fotografiach.