12/05/2025
12 maja 2025 roku w Muzeum Regionalne im. Mieczysława Asłanowicza w Siedlcach odbyła się konferencja prasowa pt. „Nowe Iganie. Nowa odsłona”, poświęcona planowanemu remontowi dworu w Nowych Iganiach. W odrestaurowanym budynku docelowo powstanie Muzeum Powstania Listopadowego.
Realizacja projektu zaplanowana jest na najbliższe dwa lata i obejmuje kompleksowy remont dworu oraz zagospodarowanie jego otoczenia. Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
W konferencji udział wzięli:
Janina Ewa Orzełowska – Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego
Krzysztof Chaberski – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego
Dariusz Stopa – Zastępca Prezydenta Miasta Siedlce
Henryk Brodowski – Wójt Gminy Siedlce
Sławomir Kordaczuk – Dyrektor Muzeum Regionalnego im. Mieczysława Asłanowicza
Mieszkańcy, członkowie Stowarzyszenia „Nowe Iganie” oraz liczni przedstawiciele lokalnych mediów.