13/06/2026
13 czerwca 2026 roku po raz ósmy świętowaliśmy Światowy Dzień Mleka – wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz lokalnych atrakcji. Organizatorami byli: Miasto Grajewo, Grajewskie Centrum Kultury, Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie oraz nasi niezawodni Partnerzy: Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie, sklep Intermarché Grajewo. Partnerem Strategicznym przedsięwzięcia było Województwo Podlaskie (facebook.com/wojpodlaskie).
Pani Anna Mroziewska, zastępca Dyrektora Grajewskiego Centrum Kultury, serdecznie powitała wszystkich gości i partnerów, tworząc ciepłą i zachęcającą atmosferę.
Pomimo deszczowej aury na uczestników czekało mnóstwo atrakcji! Zabawy i animacje poprowadzone przez Wodzirej Band Fabryka Zabawy cieszyły się dużą popularnością, m.in. dojenie krowy. Mali goście chętnie brali udział w warsztatach (owieczka na łące, przybornik z krówką i malowanie gipsów), grach i konkursach, które przygotowali pracownicy GCK. Żywa zagroda wzbudzała duże zainteresowanie nie tylko wśród najmłodszych uczestników wydarzenia. Ulubienica dzieci, Krówka Matylda częstowała je słodyczami i zapraszała do wspólnej zabawy. Zgromadzeni goście obejrzeli pokaz pieczenia sękacza w wykonaniu KGW Pieńczykowo.
Kulminacją były występy artystyczne – grup C1 ZPiT „Grajewianie” oraz solistki Leny Bańcerowskiej, którzy oczarowali publiczność tańcami i śpiewami, zdobywając gromkie brawa.
Dzieci, które brały udział w zabawach i konkursach, otrzymały nagrody ufundowane przez Spółdzielnię Mleczarską Mlekpol w Grajewie, sklep Intermarché Grajewo oraz Muzeum Mleka. Serdeczne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów za wsparcie i gadżety, które ucieszyły każdego uczestnika.
Partnerem strategicznym przedsięwzięcia było Województwo Podlaskie (facebook.com/wojpodlaskie).
Dziękujemy wszystkim organizatorom, partnerom i patronowi medialnemu za zaangażowanie i wsparcie, a także mieszkańcom Grajewa i okolic za przybycie i wspólne świętowanie. To dzięki Wam to wydarzenie było tak wyjątkowe!