10/03/2025
W piątek w Kawiarenka Zamkowa odbył się kolejny, 14 już wernisaż z cyklu "Lekkie jak piórko".
Naszym gościem był Michal Suffczynski - absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej i University of Detroit Mercy. Stypendysta Residenza Universitaria Internazionale (Rzym , 1990) i Rządu Republiki Włoch Perugia, 1991 oraz Siena, 1997). Uczestnik wymiany naukowej z pomiędzy Wydziałem Architektury P.W. i Wydzialem Architektury Uniwersytetu w Detroit, gdzie studiowal , a następnie wykladal komunikację wizualną. Dyplom magisterski- projekt Galerii Sztuki Współczesnej. W latach 2000-2008 asystent , obecnie adiunkt w Pracowni Rysunku , Malarstwa i Rzezby Wydzialu Architektury PW. Doktorat- Rysunek Strukturalny w Prezentacji Przestrzeni Architektonicznej (promotor Prof. dr hab. arch. L**h Kłosiewicz) otrzymal nagrodę Ministra Infrastruktury.
Tworca ilustracji książkowych i wizualizacji architektonicznych w technikach rysunkowych i akwareli dla mediów ,agencji reklamowych i biur projektowych. Autor Panoram Warszawy dla Cushman&Wakefield oraz Zamku Królewskiego. Członek Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich oraz International Masters of Watercolor Alliance( IMWA). Uczestnik międzynarodowych warsztatow urbanistycznych w Brukseli, Kairze, Berlinie, Bukareszcie i Sankt Petersburgu we współpracy z Duany Plater Zyberk&Company oraz z MAU Mycielski Urbanism and Architecture. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz plenerow międzynarodowych (Pierwsza Nagroda w konkursie akwareli w Bellagio, 2012). Prowadzil warsztaty z rysunku i akwareli we Włoszech, Szwecji, Norwegii, Hiszpanii, Chinach, Wietnamie,Taiwanie i Australii. Instruktor w New Masters Academy, USA.
Na wernisażu w licznej grupie pojawili się profesjonalni akwareliści niemal z całego południa Polski, jak i miłośnicy techniki akwareli. Wśród gości znaleźli się między innymi Iwona Sielska , Joanna Wilk, Adam Michalik , Dariusz Raut , , Marek Synowiecki-Artystycznie . Gości przywitał Maciek Ossian Kozakiewicz , akwarelista, współtwórca projektu "Lekkie jak piórko".
Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym, mamy nadzieję, że wyszliście od nas cudownie naładowani pozytywnymi emocjami.
Michal Suffczynski bardzo dziękuję za przyjęcie zaproszenia, to dla nas wielki zaszczyt.
Wystawę "Pejzaże i architektura w akwareli" będzie można oglądać do 2 kwietnia, serdecznie zapraszamy.